Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

am copiat de dincolo de la clopotei ca... mi-e inima grea si cu greu ma opresc din plans:( tache al meu nu mai este. l-am lasat la medic si n-am avut curajul sa stau langa el cand i-au facut injectia. medicul m-a "linistit" ca am luat decizia buna. devenise periculos, imprevizibil (era deja castrat, si de cand l-am castrat ii ziceam "depresivu"). a venit in cusca de infometat ce era, dar tot mi-a tras vreo doua labe peste maini in timp ce icnercam sa inchid cutia. ce mai... nu scap de sentimentul de lashitate care-mi lasa un gust amar in gura:( daca nu ne-am fi mutat, daca... daca... daca... sper sa fie mai linistit si mai fericit acu in paradisul pisoilor:(( lista cu vesti proaste continua. m-am vazut azi cu chirurgul. nu e vorba de o hernie, ci e o multitudine de hernii. mai in gluma, mai ins erios... mi-a spus ca sunt un fel de "schwaitzer", plin de gauri. p-orma m-a terminat psihic cand mi-a zis: nici un fel de gimnastica, nici de sport. zumba? pfuaaa! sa uit! daca nu vreau sa-mi explodez incheieturile. la greutatea mea imi pot provoca un rau iremediabil. s-apoi lovitura de gratie.o abdomenoplastie nus e poate face la mine. se face doar in cazul unui exces de piele fara grasime, ceea ce... sa ma gandesc bine, pt ca trebuie sa slabesc, 30 de kg, si nu e vorba numai prin vointa....ca intentiile bune nu ma vor ajuta sa ma si mentin. eh... la faza asta am inceput s aplang cu sughitsuri... i-am cerut un servetel. domnul sot a priceput cred ca pt prima data in viata lui, adevarata mea drama. aveam senzatia ca cad in gol dintr-un turn. mi-a zis ca am facut o tampenie demna de filme cu cretini cu balonul, mi-a explicat si de ce. s-apoi mi-a zis ca trebuie sa iau in serrios varianta inelului gastric. sa rumeg bine pt ca am trei copii de crescut, riscul de diabet e palpabil - daca nu e chiar deja - ca sa nu mai vb despre complicatii cu inima. si uite-asa la 33 de ani ma simt ca o epava..... ma lasa doar sa plec in vacanata si ma asteapta pt interventii. operatia de hernie sigur, inelul e la latitudinea mea.... miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miri offf, imi pare f rau pt. cele intamplate, pt. Tache, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. Sa stii ca ma gandesc la tine, si-ti sunt alaturi sufleteste, fir-ar sa fie de hernie, si nu esti deloc o epava, esti mami de trei baieti minunati si o femeie puternica, desteapta, frumoasa si si, am multe de enumerat...sunt sigura ca o sa treci cu bine peste toate, bucura-te de vacanta in primul rand si apoi o iei usurel. Iti trimit multi pupici si te imbratisez strans [pup] [url="http://lb3f.lilypie.com/y0Rkp2.png"]Sebastian, baietelul nostru iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikutule [pup] subscriu la ce a zis Scumpilicul meu drag! Cum le zice ea asa de bine! Esti o femeie puternica, nicidecum o epava, nu te lasa doborata, vei trece si peste asta incet, incet. Ai o familie minunata, esti desteapta, frumoasa! Te imbratisesz strans, strans de tot si vreau sa stii ca ma gandesc la tine!!! Cheer up girl :-)[pup][flo] PS Vreau sa fac si eu urarile de rigoare, pentru ca am fost o mare nesimtita, au trecut atatea evenimente, unele urari le-am facut altele nu. Trebuie sa ies insa acum, revin! [mamica] de Lorena 03.03.2010 [url="http://www.youtube.com/watch?v=c084hiyrgqs"]In centrul de activitati[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=Kw4qfVSVRJE"] In parc cu mami[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=4ABn6JJ7oi8"]Lorena vorbeste[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=vMR8Vn-ctSk"]Suzeta buclucasa[/url] [url="http://community.webshots.com/user/mello007"]Mello motanelul iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragi pralinute, Cea mai mare parte dintre voi ma cunosc,fie personal,fie numai de pe forum sau messenger,acum as vrea sa ma inscriu oficial in randurile voastre,de azi inainte voi locui in Belgia si as vrea sa ne cunoastem mai bine.M-am uitat pe prima pagina si va trimit datele pe care le vad trecute acolo la toata lumea Ingrid-11.06.1975,copil-Cosmin-03.07.1997 Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mirikutz,tocmai ce te-am sunat sa vad ce faci....; draga mea, dupa cum au spus si fetele, esti mult prea puternica sa te lasi doborata acum!!! o sa treci cu brio si peste asta (nu pot sa te uit cand ai venit la kara la nu multe zile dupa ce ai l-ai nascut pe Sasha!!!), stii ca ai resursele; ai grija te tine, si fa-le step by step; stiu ca nu o sa fie usor cu 3 copii, pre si post operatie, dar va trece; important este sa faci ce este mai bine pentru tine!! Te pup dulce si te rog gandeste positiv ....tocmai tu care ne-ai oferit un umar sau chiar doua cand am avut nevoie [:D][:D][:D]???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirik draga, nici nu stiu ce sa-ti spun ca sa te fac sa te simti mai bine pt ca te cunosc destul ca sa-mi dau seama ca doar tu singura poti sa iesi din starea asta, celelalte vorbe, incurajari din partea noastra au mai putin efect asupra ta. De aceea iti doresc sa treci cat de curand din starea asta naspa, sa-ti revina iarasi optimismul cu care ne-ai obisnuit si luptatoarea din tine sa se destepte. Cu totii trecem prin momente dificile cand avem impresia ca parca toate ne sunt impotriva dar de fiecare data apare soarele, problemele respective trec pt a face loc altora si uite asa ne trece viata. Deci fruntea sus, ia partea buna a lucrurilor (care or fi ele) si gandeste-te ca nu esti singura, ai un sot extraordinar si prietene multe care sincer te iubesc. Eu sunt una dintre ele. Nu-ti fie jena sa ceri ajutor cand ai nevoie. That's are friends for! Te imbratisez strans. Spune-mi cand esti libera sa vin la tine la o cafea. Luni e ok? Prettysunshine, ma bucur ca ai scris pe forum. Acum esti de-a noastra. Chiar ma gandeam zilele astea la tine si voiam sa-ti scriu cateva randuri pe FB. Eram curioasa ce-ati mai facut cu actele. Sper ca intre timp s-au mai rezolvat dintre probleme. Azi am fost la Antwerpen si le-am vazut pe Ror si Scumpi; Dragele si frumoasele mele! Robertina radiaza, e frumoasa, un pic mai dolofanica si e tocmai buna s-o strangi in brate si s-o alinti. Femeile gravide sunt frumoase, asta e! Dar asta nu insemna ca inainte de a fi gravida Ror n-a fost o draguta! A fost si va fi mereu asa. Iar Daniela cu Sebastian al ei m-au dat gata. Imi sunteti tare dragi si e o placere sa stea omu in preajma voastra. Sebastian e un copil vesel, cuminte, asculta de mami si ii place sa manance prajiturica de la altii (adica de la mine, e mai bun). Sa pup baiatu frumos pe nasuc. In concluzie am avut o zi foarte placuta in Antwerpen. Pacat ca n-au fost si alte praline..... Mihaaa, drum bun spre lumea noua, distractie placuta, si spor la shopping; Te invidiez; shopping in America!!!! Ai grija de tine! Fete, va pup pe toate, mi-e dor de voi ca sunt fete aci care n-au dat nici un semn de un secol si ceva. Am shlapii pregatiti, sa stiti! Va doresc un weekend placut. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirisor, of, of si iar of ptr toate problemele. Eu nu ma lipesc prea usor de persoane, insa acum te-as strange tare, tare in brate ca sa treaca. [flo][pup] Si as face-o imediat, daca ar fi nevoie doar de atat. Despre "depresivul", asa cum ai zis si tu, sper sa se odihneasca si sa-i fie bine acolo, in paradisul pisicilor. Stiu cum e cu atasamentul ptr animalutele astea de casa. Poti sa iei un surogat mic si pufos, care cu siguranta va avea efecte terapeutice. Nu o sa fie niciodata ca originalul, dar...[:)] Referitor la problema ta, care din pacate nu-i una usoara,dar din fericire e una rezolvabila, cred ca cel mai greu a fost si este asimilarea. Important e ca sunt solutii si sunt convinsa ca ai sa treci cu bine peste. In primul rand, incearca sa te bucuri de concediu, odihneste-te un pic, moralul UP si pe urma la atac in solutionarea problemelor, una cate una. Tu esti o persoana deosebita si puternica si ceea ce-ti propui iti iese intotdeauna. Iar cuvantul epava nu mai vreau sa-l aud la nimeni, ca nu e cazul. [pup][pup][pup],concediu placut si gandire pozitiva[flo]. Ror [gravi] + 12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirik, noi am mai vorbi si mai vorbim la cafea, doar cateva vorbe acum: i-am povcestit sora-mii despre asta si parearea ei ca doctorul ala a spus multe lucruri grave si putin probabil sa fie corecte... Vorbim cand ne vedem. Pup.Curaj! Nora[hia]cu [url="http://by.lilypie.com/oTJ8p1.png"]Andrei[/url] si[url="http://by.lilypie.com/0Ecup1.png"] Victor [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, azi am avut zi superba alaturi de Scumpi si de Taniuc, am sporavait cate-n luna si in stele, am colindat un pic prin magazine, vreme frumoasa, deci totul la superlativ. Tania, tu esti bestiala, un exemplu pentru noi toate. Frumoasa, vesela si optimista, chiar daca problemele nu te-au ocolit nici pe tine. Te admir efectiv. Cu Daniela am intrat in prelungiri [:D] si am cumparat primele hainute pentru bebe, avand un suflu tanar si entuziasmat langa mine [pup]. Iar Sebastian creste vazand cu ochii, e un scump si cuminte foc. [olala] In concluzie, am ajuns la 17 acasa, rupta de oboseala dar fericita, am bagat un strugure la ghiozdan si am tras pe dreapta vreo 3 ore. [:I] Sa vedem cine mai doarme diseara. [:D] Ieri, am avut primele masuratori ale lui bebe, care au iesit bine. Suntem in grafic si crestem frumos. Sper sa o tinem tot asa, iar la urmatoarea consultatie (9 septembrie) poate aflam si ce este. Tushar a fost cu mine si a fost foarte incantat de odorul nostru.[pk] Ingrid bine ai venit/ revenit printre noi. Sedere lunga, placuta si sa fie cu noroc. [flo] [pup][pup][pup] toata cutia de praline, Ror [gravi] + 12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi, Taniuca si Rorutz, m-am simtit minunat azi alaturi de voi! Va multumesc mult, chiar aveam nevoie sa ies din ale mele, acum sunt plina de energie, ca ma cam pleostisem [:D] Ingrid welcome back! Noi suntem si vecinele la FV, sedere placuta in Belgia si sper sa ne vedem la una din urmatoarele intalniri! Mihaaa drum bun spre America si have a great time! Pupi Pup pralinetele mele dragi si va doresc un weekend super! PS: Miri, curaj, trimit unde pozitive! muaaaaaaaah [url="http://lb3f.lilypie.com/y0Rkp2.png"]Sebastian, baietelul nostru iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...