Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

La multi ani Victor de Nora, Vladut de Ardiash,Tushar sot de Rorut! La multi ani Danyelana, Diana!] Va urez tot binele din lume, sper ca ati sarbatorit asa cum se cuvine cu torturi, tortulete si toate cele![s][s][s] [mamica] de Lorena 03.03.2010 [url="http://www.youtube.com/watch?v=c084hiyrgqs"]In centrul de activitati[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=Kw4qfVSVRJE"] In parc cu mami[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=4ABn6JJ7oi8"]Lorena vorbeste[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=vMR8Vn-ctSk"]Suzeta buclucasa[/url] [url="http://community.webshots.com/user/mello007"]Mello motanelul iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc mult pentru primire! Bepii,pana la urma ne-au chemat la interviu,eu nu eram in Belgia,asa ca a fost numai el,eu urmeaza sa merg saptamana viitoare.Avand in vedere ca au acceptat interviuri separate,banuiesc ca nu intentioneaza sa ne faca probleme.Noi ne cam luasem adio de la casatorie,am zis ca facem acte pentru samenwonen si gata,dar se pare ca ne casatorim pana la urma. Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirikutz, ne-am simtit foarte bine ieri dimineata la tine, iar copiii s-au indragostit de motanu-ce-se-lasa-mangaiat, i-au tot explicat dupa aceea lui Mimi cum sta treaba[:D]. Piticutii tai sunt tare dragalasi, casa frumoasa iar tu tare pe pozitii in ciuda problemelor, bravo tie! Pupam! Nora[hia]cu [url="http://by.lilypie.com/oTJ8p1.png"]Andrei[/url] si[url="http://by.lilypie.com/0Ecup1.png"] Victor [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saliu saliu! bon, dupa bomba atomica ce-am incasat-o pe 5 august (hiroshima efectiv la nivel personal), m-a riicat, m-am scuturat d epraf, m-am mobilizat. nenea dr ala mi-a spus multe, dure si grele, pe limba mea de primitiv cu burta si cu ganduri infinite de-a umple sacul ca doamne-fereste sa nu mor infometata. ca sa pot digera "pietrele de moara" ce mi le-a trantit taman in cap, printre bocete maramureshene am hotarat, eu shea, ca e cazul sa ma mobilizez. probabil viata mea era prea terna! recunosc ca si discutiile infinite cu domnul sot si cu Nora m-au tras cu cheitsa, plus ca.... sambata, a fost o zi de delir! superb: am aterizat la fnac, am devalizat rafturile si-am iesit cu bratele doldora de carti "grele". care asigura clar o indigestie psihologica, dar cu un pahar de apa si un marker in mana... aluneca mai usor:d si deci, m-am pus pe citit. trimis vreo doo mailuri si... citit. domnul sot s-a imbolnavit intre timp (il banuiesc de oareshce "nespuse" care l-au facut sa se lipeasca un virus de el) copiii ne-au innebunit duminica, azi si-au continuat cruciada. dar e mai bine. stiu deja ce nu vreau, sau ma rog sunt mai putin convinsa ca as vrea. (obeza exprimare mai am si eu!) dar.... scumpilinule, multumesc frumos de sustinere! nu uita c ainca n-ai dat pe la noi in vizita sa s emai joace baietii impreuna. poate dupa c evenim din vacanta aveti chef de dat pe tobogan la noi in curte? roruts draguts pufos! ptiu ptiu ce bine-ti sta semnatura aia! mi se ridica coltul gurii in zambet cand il citesc! si stii ceva... iti sta bine graviduts, si numai pt ca ne scrii mai mult si nu mai esti atat de retinuta! muuuuah! morgane, te pup. mersi de incurajarile de pe fb! si nu uita ca nici tu n-ai dat pe la noi "prin noua urbe":) bepii, am citit preza tarziu mesajul despre luni si cafea. poate totusi ai timp in alta zi din saptamana. sunt acasa orishicum? nu-i adevarat ca nu ma ating cuvintele voastre, dar e drept ca adevaratele resurse trebuie sa fie interne. cand vii pe aici iti povestesc mai multe. muuuuuuuuuah! carmen, multumesc de telefon! m-a surprins:) nu suntem noi tocmai cele mai bune amice, dar face bine sa stii ca uneori se gandeste lumea la tine, chiar si de departe! apropos, lorena e bestiala cu piersica ei:)))))))) miha, cu tot cu fusul orar - ca n-am apucat sa ma dumiresc, m-am spart de ras cand m-ai intrebat daca ma costa:)))))) numa eu pot da ins trachini fix in halul asta:)))) nora, de ieri dupa-amiaza citesc intr-una. nus tiu ce vreau exact sau de ce vreau insa stiu ce nu vreau. e deja un pas inainte. si vreau sa stiu mai multe despre ce crede sora ta. o a doua parere e mereu binevenita. gombots le duce dorul baietilor. n-a fost atat de mangaiat.... nici nu mai stie saracu de cand:))) ps. dai si mie pretty plis nr lu' tanti aia pi un PM? oanooooooooooooooooooooo! zi mai fata doo vorbe si in cutia de "fructe de mare":)))) maine e the beginning of the new era:))) ce face pacalici? ardeiash, te-ai intors? nina? ana? pe cand marea intoarcere? bon.... mai sunt multe de zis, dar ma cheama datoria..............; alaptatul la cerere e chiar la cerere:)))) miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirik, ma bucur ca te-ai mobilizat, stiam eu ca o sa te pui pe treaba, "that's my girl" !!! Incet, incet, toate se vor aseza pe fagasul lor normal. Va doresc o vacanta pe sufletul vostru si sa te intorci cu forte noi, baterii incarcate, cu buna dispozitie si optimism. Fete, eu am avut si inca am o perioada foarte incarcata, agenda noastra incepe sa se aglomereze iar la birou am multa treaba. Swa a inceput sa ma implice din ce in ce mai mult in afacere si vremea cand mai imi luam singura cate o zi libera a cam trecut. Morgane, cu mare regret si nesfarsite scuze te anunt ca la bbq-ul de la Knokke nu mai putem veni. Totusi sunt f mici sanse sa vin singura dar la asa distanta mare.... nu stiu daca o sa ma incumet. Speram totusi sa va vad pe toate (sau macar aproape pe toate) la bbq-ul de la inceputul lui octombrie dar e imposibil ca pe 30 sept ma voi opra deci la data aia voi fi inca in spital. De', daca nu e sa fie, nu e! Carmen, cred ca si plecatul la tine va fi amanat pt o alta perioada (mai spre iarna) pt ca asa cum ziceam intre timp multe s-au schimbat. Oricum, imi doresc din toata inima sa vin sa va vad si voi face tot posibilul pt asta. Eventual poate mai trag dupa mine vreo pralina, doua. Va pup pe toate cu mult drag, aveti grija de voi! Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor pralinelor!! Am ceva timp de cand sunt inscrisa aici pe forum , dar nu prea am fost activa, incepusem sa scriu la odisee cand eram insarcinata, insa neavand timp sa citesc prea des , nu am putut sa tin pasul cu fiecare..aveau fetele alea o viteza! Locuiesc in Belgia, mai exact in Hove de 8 ani. Am venit aici pt sotul meu belgian. Greu mi-a fost la inceput, ca si pt multi dealtfel.Cu timpul m-am obisnuit si pot sa spun ca ma simt ca acasa.Avem 2 copii sanatosi si dupa multi nervi si alergaturi am reusit sa ne facem si casa! Ce pot sa-mi doresc mai mult.[:D] Cateva din voi m-ati intalnit pe facebook.Daniela noi ne stim mai demult. Si vreu si io la voi ca se pare ca-i tare bine!![colegi] Datele: Virginia 19.09.1978 mamic fericit de Mathias ( 15.03.2006) si Elena ( 28.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai vreau neaparat s-o felicit din inima pe Robertina!!! [batetoba][batetoba]Tare,tare ma bucur pt. voi!Cred ca esti in al "zecilea" cer![:D] Fie ca bebe sa creasca mare, mare si sa fie sanatos tun!Pacat ca nu ai putut sa iesi azi, tare as fi vrut sa te vad, sunt sigura ca si Elenuca.Esti tare placuta si calma si... si tare imi aduci aminte de o sora de a mea. Or sa mai fie ele ocazii sa ne vedem, mai ales acu cand stii ca gogosica poarta noroc.[:D][flo] Daniela draga ce bine ca am iesit , azi dimineata nici nu credeam ca o sa fie asa cald si uite ca am avut noroc.Si copii au fost asa cuminti!! Pup baiat frumos si sper sa se odihneasca mai bine. Tania am vazut pozele de pe faceb. dupa cum am zis ai o familie frumoasa si cu gradina aia superba, la a noastra mai trebuie multe de facut , tre sa iau lectii de la tine. Carmen ma bucur ca ne-am cunoscut , chiar si virtual. Lorena creste vazand cu ochii si e atat de dulce! Lucica esti si tu pe aici? vad si mamici de 3 copii , wow. jos palaria!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Virginia, Sedere lunga si placuta printre praline. Multumesc, cam asa e, sunt tare bucuroasa, mai ales ca nu prea mai speram sa mi se intample. Acum ideea e sa ajung la termen si turturelul sa se dezvolte normal. Cam stau cu emotii la fiecare ecografie si masuratoare si rasuflu usurata atunci cand mi se spune ca bebe e in ordine si se dezvolta normal. Mai am luni bune pana in februarie, asa ca stau cumintica. Si mie imi pare rau ca te-am ratat pe tine si pe Daniela si ca nu am reusit sa ne vedem ieri. Si mai ales, ca nu am vazut-o pe gogosica ta frumoasa, care e o minune de fetita. Mi-a fost tare draga cand am luat-o atunci in brate si i-am spus Danielei ca de acolo cred ca mi se trage [:D]. Nu am vazut pana acum un bebelus atat de vesel si lipicios [olala] sau nu am simtit eu asa pana atunci. Sa creasca frumos si Elenuca si Matias, sa fie sanatosi si veseli. Ieri practic mi-am stricat ziua, fara finalizare. Am stat dupa fundul unora care trebuiau sa vina sa colecteze niste haine (o fundatie pentru ajutorarea oamenilor saraci din BE, chipurile). Mi-au zis ca trimit un curier intre 1 si 3. Stau, ii astept, nimic. La 3 ii sun din nou, nenea balmajeste ceva ca soferul a avut nu stiu ce problema si ca vine intre 3-4. Mai stau inca o ora, nu tu telefon, nu tu scuze, si omul nu vine. E pentru prima data cand o asa zisa organizatie sau fundatie belgiana da dovada de neseriozitate crasa. M-as fi dus pana la sediul lor, doar asa din curiozitate si sa le zic vreo doua daca nu mi-ar fi lene. Mi-e mila si de haine sa le pun direct la gunoi, mai ales ca am cateva cu eticheta din magazin inca pe ele. Ma rog, o sa vad ce fac. Hai ca m-am intins... [:I] [pup] la cutia de praline, Ror [gravi] + 12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetele, Ne-am adunat si noi de pe drumuri si ma bucur sa citesc asa vesti bune despre Rorutz: felicitari din tot sufletul meu, sa ai sarcina usoara si un bebe sanatos, mancacios si cuminte. Ma bucur din suflet pentru voi, sa fie intr-un ceas bun. Am lipsit mult, trebuie sa citesc din urma, pana atunci va pup pe toate, fara exceptie si sper sa ne vedem cat de curand ca mi-e dor de voi, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirik, imi pare tare rau ca ai probleme de sanatate. Pana am ajuns eu sa-ti scriu incurajari, ti-ai revenit tu din socul cel mare. Tu esti o fire puternica si vei trece de hopul acesta, plus ca nu esti singura, ai o familie minunata si o gasca de prietene (printre care sper ca ma incluzi si pe mine) oricand gata sa-ti fie aproape. Daca te pot ajuta cu ceva, spune-mi, te rog. Si sfatul meu ar fi sa mai vezi un doctor, sa mai ceri o parere, nu are ce sa strice. Ai plecat deja in vacanta, cand te intorci poate ne vedem la o cafea, la mine sau la tine sau in oras, unde preferi. Pana ne revedem sau auzim iti urez vacanta placuta, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...