Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Mirik, imi pare rau ca o vacanta care trebuia sa fie superba a fost un esec ...[:(] iar de comentariile alor nostri ... asa mult mi-as dori sa pot fi mandra de conationalii nostri, dar de multe ori e atat de greu [:(] Morgane, suna bine si BBQ in august, doar ca noi atunci vom fi la alta mare (mai albastra...si/sau cel putin mai calda [:)] ) ...suna bine si la restaurant Cosmopolitan...si cred ca merge si asa si la BBQ in octombrie... De azi e vara!!! [:D][:)][:D] (si nu ma intereseaza ca aici e Belgia!...ma astept ca vremea sa se conformeze calendarului si sa fie draguta cu noi[8D]) Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, Mirik, imi pare tare rau ca a iesit naspa cu vacanta, stiu cat te bucurai ca pleci. Sper sa va despagubeasca cum trebuie agentia de voiaj. Oana, Miha, vacante placute, norocoaselor. Ok, si mie mi se pare f bine asa, pe 5 sept la Cosmopolitan si pe 3 oct la bbq, e super. Numa' sa puneti Cosmopolitanul mai dupa-amiaza ca lucrez pana-n jurul orei 14. Cine se ocupa de rezervare? Eu nu am noutati decat ca ieri am sarbatorit maimutza mica, a implinit 3 ani fata mamii[olala]. Pupici, o zi buna, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anto, LA MULTI ANI, Soniei! Sa creasca mare, mare si sa aibe mult noroc. Of ce repede trece timpul! Devin nostalgica...[:D] Miricutz, imi pare rau ca nu a fost concediul mult visat. Uite o floricica[flo] si un pup [pup], iar la anul o sa recuperati cat pentru 2 ani [pk] Si zic si eu prezent la Cosmopolitan, ca in ultimul timp numai romanescuri am in cap (la mancare ma refer [alcool])Nici nu va spun ce am mancat in ultimul timp cu mare placere dupa 10 ani de BE. Cartofi prajiti cu mujdei de usturoi si salata de rosii cu ceapa.[:D][:I] VA dati seama ca nu-mi mai sta nimeni in preajma [:D][:D][:D] Ror
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sonia, La Multi Ani ![s] Apropo de chestii romanesti (si daca tot m-ati orientat spre rombel cand am aterizat pe aici[:)] ) - in week-end organizeaza o iesire aniversara la iarba verde (pe malul lacului de la Plate Taille - Slip sud n° 3 - 6440 Boussu-lez-Walcourt - Belgique), cu gratare, etc. Noi inca ne gandim ce sa facem (maine e data limita pentru anuntat participarea); vremea se anunta buna... din ce-am vazut pe net zona arata bine ... parca ne-ar tenta sa mergem mai de dimineata si sa ne plimbam (si jucam) toata ziua pe langa lac, iar seara sa petrecem cu ei... mai vine cineva?[:)] Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna tututror, miri: uf...imi pare rau pt voi... cum spuneam anto/super danyelana/ super ca ai fost acasa, stiu cum e cu ochii inlacrimati ai familiei;; parca e din ce in ce mai greu [q] oana si miha concediu placut, bucurati-va si pt noi [:D] diana: eu am fost anul trecut la bbq-ul rombel s i a fost o petrecere de neuitat: si party-ul cu purcelus la rotisor si dans .. dans.. dans , si plimbarile pe campurile inflorite, si focul de tabara cu cantece ca in studentie si bbq-urile nesfarsite de la micul dejun pana seara;; unii s-au scaldat in lac::: iar copiii s-au zbenguit de numa numa: in concluzie ti-l recomand , mai ales daca ai cort estte acolo un autobuz amfibie.; te plimbi pe sosele, apoi intri in apa cu el :) pe mine inca ma doare piciorul si ma simt foarte obosita: vlad seara pur si simplu nu doarme inainte de 10 seara si incepe a misuna de la 5 dimineata, in fiece zi:: nush ce are de m-a turbat de 2 saptamani;; vrea sa manance sa... etc vreau vacanta pup lumile s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup] ------------------------------------------- Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani,Sonia,papusa mica si frumoasa!Sa fii sanatoasa ,sa cresti mare,cuminte si sa ai parte de mult noroc! Taniuca draga,La multi ani sotiorului tau drag ,cu sanatate,fericire si impliniri pe toate planurile! Iti multumesc mult pentru ca de fiecare data cand v-ati intalnit,te-ai gandit la mine,din pacate nu am reusit sa fiu cu voi in niciuna din ultimele dati,cand a fost in Mechelen nu am citit forumul decat a treia zi,eram cu examenele de sfarsit de modul la flamanda si cu fata bolnava acasa . Asa frumos ai spus si asa mare dreptate ai,problemele nu ar trebui sa ne acapareze existenta... Eu una recunosc ,natura mea pacatoasa ma baga-n depresie des si ma scoate rar, mereu am nevoie sa ma anime cineva ,sa-mi dea un pic de optimism,a naibii teaba ,cand s-a impartit optimismul pe lume,la mine nu a nimerit niciun strop. Lucica ,iubita,iarta-ma ca abia acum ajung sa spun,La multi ani din inima Biancai si sa-i fie bine,sa va fie bine amandurora!Mi-e dor de tine,cand mai vii pe la noi?Cand e bbq organizat de tine?Poate venim si noi,nu pot spune sigur insa. Pt 3 oct ne inscriem si noi. Multumim ,Nina draga! Ardeiash, un calduros "La multi ani!" , Casa de piatra si fericire pana la adanci batraneti! Marie a inceput scoala la jumatatea lui mai,greut,cum ma asteptam,cu plansete si cu stress mult,cand sa zic ca e mai bine a inceput cu virusii ,tata,dupa o saptamana jumate de scoala a tinut-o intr-una,am fost la doctor o data pe saptamana din 17 mai .I-am repetat si testul de alergie,sa vedem cum mai stam.Inca nu am rezultatele. Eu am terminat modulul de flamanda magna cum laude,ce sa va povestesc cat de tare sunt,95% procentaj.Nivelul 2.2,whatever that means.Chestia e ca sunt la ani lumina de vorbit fluent.Ma rog,daca las modestia la o parte,am invatat intr-un timp relativ scurt si dupa fiecare modul am saltat 2 nivele dupa test,si tare bine mi-a picat ca m-au laudat la scoala profele si ca am fost prima in clasa.Insa mai am atat de infinit de mult pana sa vorbesc bine... A fost maica-mea la noi,din pacate doar 10 zile ,pt ca asa e serviciul ei,nu a putut sa lipseasca mai mult.In tara e catastrofa socio-economica,la mama curg somerii ,cate 200 persoane noi pe zi,oamenii sunt disperati si nu stiu cum se vor descurca in conditiile astea. Pt mine a fost boierie cu ea la noi,ne-a rasfatat pe toti si eu nu am ridicat un pai cat a stat.Dar cred ca stiti cum e .Apropo d ece zicea Danyela,acum sufera dupa asta mica,si-a umplut peretii de poze si vorbeste cu ea . Malii ( am evoluat de la Mani),e dulce-dulce si vorbeste ca o moara stricata,spune poezii si canta,ne striga "Dzeodze" si "Madilina",e mortala.Ieri mi-a zis :"lasa-n pace pe Mali Heman",ca nu voia sa se schimbe de haine. Trebuie sa inchei acum ,mi-e dor tare de voi,si mi-as dori o intalnire la o cafea si ore de povestit,sper sa fie vreo ocazie cat de curand!Va imbratisez pe toate de la A la Z,vacanta placuta tuturor si toate cele bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiam eu c-am uitat ceva'[:I] anto ;;; multi ani fericiti la puiul tau cel frumos,, sa creasca sanatoasa .... sanatoasa si fericita mady; multam fain, si voua la fel s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup] ------------------------------------------- Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyelana bine ati revenit si cred ca a fost tare frumos acas' la mama; cred ca le-a fost tare greu si parintilor tai sa va lase sa plecati[:D]; mult succes la reamenajarea casei! [pup] Antoanela sa va traiasca mica printesa si sa fie sanatosi si fericiti amandoi [:D];[pup] Mitikutz imi pare sincer rau de vacanta nereusita...nu pot sa inteleg cat de neprofesionisti au fost cei de la agentie....; welcome back si da uitarii ....[pup][pup][pup] Mady imi apre tare bine sa mai auzim cate ceva despre rine, chiar ma intrebam zilele trecute ce mai faceti...; felicitari pentru performantele la flamanda, nu-ti face griji cu vorbitul...vine el...[:D]; un pupic dulce pa nasucul printesei [pup]; sanatate multa! youpiiiiiii 3 days left .....cand ma gandesc ce a patit Mirik, iar eu merg "orbeste"...adica vila platita in Spania dar nu stii pe ce ai dat banii...chelile le primesti acolo...[:I]; om videa noi [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat: Fetelor care sunt "into" EU practici de angajare acolo; ma cam joc cu ideea de a incerca sa intru la una din institutiile EU, ca toata lumea de altfel [:D]; mai citesc pe ici pe colo, nu prea am timp de examene...ma rog...; Ideea este ca din cate am inteles eu, trebuie sa fii star si tenace sa intri, examene, interviuri, pretententii care mai de care, sa fii de best of the best, cinspe limbi, etc. Si ce mi-am zis io: ce-ar fi intai sa trimit ceva CV-uri..cine stie...poate se prinde ceva...asta fiind portita din dos, fara examene, etc; zis si facut, trimit vreo 3-4, dupa care mi-a trecut...deh...cica lipsa de timp. Si...surpriza, primesc o invitatie la Haga la Eurojust, unul din CV-uri, pe un post decent spun eu (AD 7 pentru cunoscatori), la care nu prea visam, CV trimis doar in joaca.... Ma duc eu acolo frumusel sa castig experienta, ca la altceva nu sper oricum, si dai cu test - usor mi s-a parut - si apoi inteviu - comisie de comisie. Au incercat ei sa ma intemideze dar nu prea le-a mers, dupa care atmosfera a fost atat de relaxanta, ca spritul ne mai lipsea de pe masa...; eu...deh...ultivul interviu l-am dat in ...1999...va jur...am incecat sa fiu cat mai detaliata in explicatii cu ce am faccut eu in viata mea profesionala...caci stiam ca domnii sunt super exigenti si vor creme de la creme si pentru posturi mici, dar'mite pentru AD 7!!! CONCLUZIA: au fost consternati, repet CONSTERNATI, cum de ma gandesc sa ma duc EU la ei, cu asemena job, si cariera, si bla bla bla, sa ma incui intre hartoage cu "doar" 3 subordonati in departament!!!!Mi-au facut teoria motivarii-ca ma voi plictisi, ca ei nu vor ca eu sa ma duc si sa plec peste 6 luni (in timp ce sute ar da orice sa fie invitati - din cate am inteles in general), si tot asa....SOC total...; pai ma duc acolo sa ii conving cat de buna sunt eu pentru ei, iar ei concluzioneaza...ca sunt PREA buna si le este frica ca voi fi demotivata...WAWWWW... Concluzia...sperante nici nu am avut iar acum cu atat mai mult, dar atunci nu stiu ce sa mai cred despre toate informatiile legate de cat de greu este sa ajungi acolo.... Help me to understand....[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...