Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Mihaaa, eu am patit Fix acelasi lucru la un interviu pentru un job la Brussels Airlines....cas prea buna si supra calificata si mi cereau argumente sa ii conving ca nu voi pleca peste 6 luni dupa ce ma voi plictisi....a fost mai greu sa accept refuzul lor pe motive de prea capabila decat mi-ar fi fost sa inteleg ca-s altii mai buni;)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miha, vrei sa ne parasesti, sa pleci la Haga [:(]? Argumentul de over-qualified e un clasic ca sa spun asa. In mod normal se foloseste la filtrarea cv-urilor inainte de interviu. In mod cert tu ai acum atributii si functie peste AD7 (junior-expert, parca), de aceea ti-au spus si ei ce ti-au zis, nu cred ca te-au vrajit, ei efectiv asta cred. Daca stiind asta iti dau job-ul depinde de mai multi factori: ceilalti candidati, cat de bine i-ai convins ca nu o tai cu prima ocazie pe un post mai bun (vor pe cineva care sta acolo macar cativa ani), cat sunt de grabiti sa ocupe locul cu pricina si altele la care poate nici nu ne gandim. E important de stiut bracket-ul job-ului, care sunt posibilitatile de crestere prin promovare. Cum in ultima vreme promovarile se dau rar si greu, ei vor un om care nu se frustreaza daca nu e promovat chiar daca munceste de rupe. Concluzia: daca-l iei e f bine; daca nu, tinteste mai sus ca ai argumente serioase. E greu de intrat in institutiile EU pt ca mecanismul e greoi si angajarile sunt din ce in ce mai putine , la noi de ex nu se mai anagajeaza nimic prin competitii externe. Insa depinde mult si de agentia la care aplici. Bafta multa. Ror, Dia, Ardei, Miha, Mady, multumesc mult pt urari , [pup]. Pupaturi, Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anto, un pic cu intarziere ii urez si eu Soniei un din inima LA MULTI ANI, sa va traiasca printesa, sa creasca mare, sa aiba noroc cu carul si sa fie fericita alaturi de cei dragi. Madi, ce ma bucur ca am mai auzit vesti despre tine, chiar ma gandeam zilele astea sa te sun ca te-ai dat de tot la fund, nici un semn de viata, nimic despre voi. Eu cred ca cea mai buna solutie pt depresia ta tot noi suntem, mai stai de vorba cu noi, iti mai versi amaru, mai auzi una, alta.... Daca stai acolo in cochilia ta e mai rau. Ma gandeam sa-ti fac o vizita zilele astea dar acum realizez ca nu pot lipsi prea mult de-acasa timp de 2 saptamani cat Swa are permisul suspendat pt viteza incepand de sambata. Deci trebuie sa-l duc la servici zilnic. El zicea ca o sa mai ia uneori si bicicleta la servici desi n-ar strica la kilogramele lui..... Mai vedem. Felicitari pt rezultatele la flamanda. La prima intalnire o sa vorbim numai flamanda (lol) Miri, of ce cosmar de vacanta ati avut! Este atat de nedrept! Sper din toata inima sa reusiti macar sa recuperati parte din bani si aia sa-si ceara scuze. Mincinosii!!! Ardeiash, cum mai e cu piciorul? Sper ca ai mers la doctor ca nu-i de glumit mai ales ca e de multisor, nu lasa pana-n ultima clipa. Insanatosire grabnica si stai linistita pana una alta. Danielana si la tine ma gandeam in ultimele zile ca nu mai dai nici un semn de viat. Oi fi tu mamica proaspata si cu multe pe cap cu bebe Arthur dar nici chiar asa sa lasi pralinele neinformate. Dar aflu aci ca ai fost in tara deci te iert. Ce mai face printisorul Athur? Sa ne mai arati si noua poze cu el ca are deja juma de an si probabil ca-i un adevarat cavaler ce frange inimi. Mihaelaaaa, am citit postarea ta cu sufletu la gura ca ai povestit gradat de nu aveam rabdare pana la capat daca pleci sau nu la vecinii din nord. Am rasuflat usurata...deocamdata.... Si tu vrei sa ne parasesti??? Evident, daca tu esti fericita si implinita iti doresc multa bafta in continuare dar faptul ca-i posibil ca pe viitor sa nu mai fi pe-aci prin preajma doare. Oricum, "chapeau" pt prestatia la interviu! Ana, ma bucur ca ne-am vazut iari chiar si pt putin cat sa bem o cafeluta, aratai atat de bine, de fresh! Scumpi, tu ce faci, esti mai bine? Pana la urma ce-a fost cu tine? Sper ca nu ceva serios, sau poate "altceva"? Astept cu sufletu la gura. Aaaa, era sa uit, deci BBQ-ul din august cade ca vad ca marea majoritate sunteti ocupate la acea data. Atunci ramane pt marea intalnire de pe 3 oct. Si desigur printre picaturi intalniri in grupuri mai mici prin zona. Tinem legatura. Cand vad vremea asta asa de frumoasa mi se face de duca, sa colind cu voi prin oras, sa lenevim pe vreo terasa samd. Fete, va pup pe toate, as mai fi scris pt fiecare ca mai aveam de intrebat dar am treaba prin curte. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oooooooooooooooof, am uitat! la multi ani, soniutsaaaaaaaaaa! sa cresti mare si frumoasa si razacioasa:) am vazut pozele de vacanta:) ce balaceala la piscina:))) miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Sonia, ca cresti mare, ca frumoasa esti deja! Cum asa nu veniti la BBQ in august, pai vreti sa fac apoplexie? Daca Miri cu trei copii si cu o vacanta naspa s-a inscris, adica voi ce-aveti? Ca doar nu lucrati duminica. Ia puneti mana pe volan si adunati-va la Knokke!!! Am zis. Notati : 22-08-2010 van 12:00 tot18:00 ROEMEENSE BARBECUE GRATAR ROMANESC 8300 Knokke-Heist, Nederenheerweg 23, Hof Klein Reygaertsvliet Roemeense BBQ op de historische boerderij Hof Klein Reygaertsvliet. Info: Aktie Sofica Roemenië 0475 477 482 en Miorita 0474 307 649 – www.miorita.be Inschrijven door overschrijving tot 14 augustus 2010. >> Actie Sofica Roemenië – 473-2150451-19 17 euro pp (volwasseneni) - 10 euro (kinderen <12) > Gratar romanesc la ferma istorica Hof Klein Reygaertsvliet. 8300 Knokke-Heist, Nederenheerweg 23, Hof Klein Reygaertsvliet Informatii: Aktie Sofica Roemenië 0475 477 482 si Miorita 0474 307 649 – www.miorita.be Inscrierea prin transfer bancar pana pe cel târziu 14 august 2010. Actie Sofica Roemenië – 473-2150451-19 17 euro pp ( adulti) - 10 euro (copii <12) In rest, sa zicem ca supravietuim vitejeste. La inceputul lui iulie plec in tara cu Bia si Bo. Abia astept. Va pup, [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI Sonia papusica frumoasa foc, sa cresti mare, sanatoasa si fericita! Anto sa va traiasca puiuta [pup] Taniucule [pup]nici eu nu stiu ce-a fost si eu am crezut ca-i "altceva", dar uite ca nu a fost sa fie [:D] Miri[pup] imi pare tare rau de vacanta care numai vacanta nu a fost. Sunt fara cuvinte, asa ceva..... Miha oau, felicitari pt. prestatie, dar eu sper sa nu pleci...dar na, cum a zis si Taniuca, daca e mai bine pt. voi, vezi tu. Vacanta placuta si multi pupici Ardeiash [pup]sper sa treaca cat mai repede piciorul, dar eu zic sa-i faci o vizita dr-ului cat de curand ca-i cam de multisor. Danyela [pup], chiar ma gandeam la voi, aaa, ati fost in tara, stiu prea bine cum e sa-ti lasi parintii inlacrimati, offf, e greu. Pana una alta, welcome back, ce mai face printisorul? Poate reusim sa ne vedem si noi la una din urmatoarele intalniri ca mi-e dor de tine Gata timpul, ma cheama Sebastian sa ne jucam cu "mani"(mingea) [url="http://lb2f.lilypie.com/GfDwp2.png"]Sebastian, baietelul nostru iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci pralinutze, sunteti tare dragutze [pup]; nu, nu vreau sa plec la Haga neaparat, am incercat si eu marea cu sarea; si chiar daca ar fi sa fie, nu am considerat-o "plecare" cu adevarat - este la doar 170 km...nu as fi lipsit de la nici un "eveniment" chit ca dorm la vreuna dintre voi dupa dans [:D]; si Luci vine constant de la 100 Km [:D]. Dar m-au emotionat postarile voastre legate de o eventuare mutare... SINCER!!!! va pup si imi sunteti tare dragi [pup] [pup] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, taniutsa noastra e in spital. acum am aflat de la swa care mi-e spus pe yahoo. o complicatie cu un chist ovarian care din cate am inteles eu a dat complicatii! a fost internata d eurgenta si operata tot de urgenta! telefonul e deocamdata inchis, ca e in faza de trezire, dar cred ca s-ar bucura sa auda de la noi c-o iubim tare tare si-i dorim refacere rapida si usoara! detalii despr eunde e internata sua va da ea, sau va dau eu, dar nu le scriu pe forum. oooooooooooooof, mai taniuta....pusici virtuali miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...