Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (18) Ne distram


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mikiriki
wir sind da,stam la o tigara pe terasa, ne-am pus iar unghii,adica eu i-am pus la Miha,am cumparat nu prea multe,din fiecare cate putin si tzoale si de mancare si pe la dm o tura de-ale noastre si eu plec acu la lucru,o las pe ardeleanca sefa in casa. Dora cool! Miha ma uit diseara la prajitura cu prune. Monik deja te simti mai bine,nu-i asa ! Miki
Ehh normal , am vb cu mamuca mea , mai bine zis cu familionul , am stat pe terasa - in patut m-am uitat la TV [:D][:D], si imediat iar merg pe terasa .Ehh si sefu mi-a adus inghetata [pofta] ( ohh ce imi place , de la o gelaterie italiana ) Spor la lucru . [pup] Monik 28+ [gravi] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poze Monik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

monik ai grija de tine si bebe ca treaba o sa tot fie.eu una acuma spal si dupa 2 secunde e matei incaltat de pe terasa prin sufragerie,mai da o tura si pe la el prin camera.[:D] sotul cand vine isi lasa gentile pe unde apuca.....eiiiii ce e asta,eu am zis ca nu mai fac.ma duc sa calc acum totusi cate ceva[:D] mamica fluturasului Matei [url="http://mihaela-bunatati-din-bucataria-mea.blogspot.com/"]va invit in bucataria mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! m0oniik, relaxeaza-te! Intr-adevar treburile nu se termina nicioadata. Eu am alrgat ca o nebuna in sarcina numarul doi, nu ma puteam potoli; ba cu pustiul in parc, ba la piscina, ba la freibad si cum micutul meu avea laufrad, in loc sa-l pun pe el sa mearga mai incet alergam in urma lui pana ma luau durerile de burta da' am zis mereu ca e normal sa fac miscare. Dar... uite ca la 34 de saptamani mi s-au fisurat membranele si... Lucia a venit pe lume. Totul e bine acum dar... cum tot patitul e priceput acum spun la toate gravidele sa stea cumintele ca totul se poate face si la o treapta de viteza inferioara. Vad ca se tot vorbeste de pampers. Eu va spun cum am procedat noi cu Stefan. Avea 2 ani si 4 luni si era vara. Am ridicat toate covoarele/mochetele din casa si am trecut la chilotei/pantalonasi. Bineinteles ca nu voia sa stea pe olita asa ca facea pe jos. L-am lasat in pace da-i spuneam mereu ca nu e prea frumos sa faca pe podea ci ar fi mai bine la olita. Stergeam podeaua intai cu un papiertuch si apoi spalam. La un moment dat, dupa ce am fost sigura ca vede cu ce curat, am pus un papiertuch pe fundul olitei si i-am zis: uite daca faci direct in olita nu mai trebuie sa strangem de pe jos. Am pus olita in fata televizorului s cand era desenul lui favorit ii sugeram sa stea putin pe olita. N-a mers din prima dar apoi a vrut sa incerce. L-am umplut de laude chiar daca nu a facut nimic in olita. De fiecare data cand statea pe olita, cantam un cantecel amuzant (nu vreti sa stiti cum ma scalambaiam) si apoi finalizam cu o caramea. La un moment dat, din intamplare sau intentionat a facut pipi in olita. Am facut atata valva in jur, l-am sunat pe tata la serviciu, astfel incat laudele sa fie la culme. Apoi l-am lasat pe el sa duca olita si sa o goleasca la wc. Bineinteles ca urmatorul pipi s-a produs pe parchet. N-am zis nimic doar m-am bosumflat si l-am ignorat complet. Dorindu-si sa fie din nou laudat si recompensat s-a straduit sa spuna si sa faca pipi la olita. Cam o saptamana i-a luat pana cand sa invete sa constientizeze momentul si sa spuna si dupa doua saptamani am iesit afara in parc fara pampers dar cu olita in carucior. Totul e sa fiti hotarate si sa va luati timp la dispozitie. Eu am facut asta in vacanta si mi-am luat 3 saptamani in care nu mi-am programat nici o iesire. Asta a fost singura preocupare si a mers. Dupa vreo luna era uscat deja si peste noapte. Am citi ca e bine sa-l lasi pe el sa-si goleasca olita in wc sau sa faca la wc dar ca la inceput sa nu trageti apa. Psihologii spun ca multi copii percep disparitia excretiilor lor ca pe o pierdere dar probabil ati citit si voi despre asta. Eu n-am tras apa decat mult mai tarziu si atunci l-am lasat pe el s-o traga. Sper ca va e de folos ce v-am povestit. Gata, ma duc la treaba. Paaaa! mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Osna, arata bine praji.Si eu tot as face, imi place sa fac prajituri, sa gatesc, dar la noi nu prea se mananca si de multe ori ajung sa mananc numai eu numai ca sa nu arunc, asa ca fac foarte rar. Miki, vezi sa nu te arzi de atata stat la soare[:D] Am incercat si eu sa stau la plaja azi, am atipit pret de juma de ora si apoi vecinii de langa, niste turci cred, au avut musafiri, mai exact ea, o gasca de ia o pauzari(vreo 4 la numar) de pe la 12 fara pana la ora asta vb tare, rad de ma doare si capul. Miki, Claudia, poate sambata intram prin magazine, eu vreau sa-mi iau un costum de baie, desi nu stiu daca gasesc unul din care sa nu ma revars[bang]. Monik, asa, stai cumintica, ca voi sunteti mai importanti. Si se mai termina o zi de huzur de maine intrm in paine[alcool] "Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara, vitamine! iaca si eu pe la voi, la ore din astea mai tarzii, ca in timpul zilei ma fugareste maimuta de nu mai stiu de mine. azi m-a pus pacatul sa fac lasagna cap coada, adica inclusiv cu foi facute de mine. a iesit super buna, dar am muncit ca micul sclav. doua sosuri, foile, copilul care imi tot manca din ingrediente (culmea a fost ca mi-a furat o foaie si a mancat-o repede repede). dar au ras si sotul si copila o tava intreaga. cu ajutorul meu, bineinteles, ca doar nu era sa ii las sa se bucure numai ei de munca mea [:D] maine mergem sa vedem alt apartament, ar fi super sa fie ok, ca e la 2 min de scoala sotului si la 15 min de gradi la care merge copila din septembrie. voi vorbiti de plaja, eu am facut IAR iritatie de la soare. fac la baza gatului ca o spuzeala, de-aia ies tot timpul cu esarfa. azi am uitat-o si ma mananca gatul de mor, daca ma scarpin ma infectez si nu mai pooootttt. monik, ai mare grija de tine! da-le naibii de treburi, ca atunci cand vine bebe moarta coapta tre sa stai cu el. acum pune mana si odihneste-te. osna, nu ma uit la prajitura ta, ca iar stau blocata la tine pe blog si mi se face foame si ma opresc la käsestangen sau chipsuri sau ceva. sunt sigura ca ti-a iesit tare bine [:)] clau,miki sa va fie de bine shoppingul. tre sa fac si eu sapt viitoare ca ii fac o vizita mamei de pe 13 pe 22 mai si tre sa iau si eu niste cadouri, atentii, masline [:)] pupici! Iulia, mama lui Iris Maria (7.8.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ClaudiaH sarutmana de povestirea cu experienta proprie. Asa am zis si eu, s-o las fara pempi, dar imediat ce se uda, incepe sa urle. Covoarele din camere n-am cum sa le strang, asa ca are acces doar in baie, pe hol, in bucatarie si pe balcon cand e doar cu chiloti/pantaloni pe ea. Ma rog, cred ca-i si destul de mica (1 an si 7 luni), dar ma enerveaza ca refuza sa-i pun pampersul, ca o deranjeaza intre picioare. Mari, mami de dulceatza [url="http://m1.lilypie.com/znZRp2.png"]Eliza[/url] (06.09.07) [gravi] 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...