Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

iubire neconditionata


Recommended Posts

ma gandeam acum,ca tot sunt obosita [:D] cum sunt de fapt cu conditiile asta... probabil ca sunt de fapt dorinte! imi doresc ca cel pe care-l iubesc sa fie asa,sa faca asa,sa-mi spuna asa......sa-mi ia cadoulul acela,sa ma plimbe acolo,sa aiba bani suficienti sa .... si dorinte avem cu totii si cei conditionati si cei neconditionati! dar daca unele dintre dorinte nu se indeplinesc, nu se elimina din start ideea de baza! Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
uite,citesc acum si vad ca ileanna a scris cam tot ce as fi scris si eu daca eram mai desteapta![:D] ileanna [flo][flo][flo] oricum elise e preferata mea [flo] si are totdeauna [pup]pt Lisa cea scumpica! si intre timp am devenit fan si felicia [:D] asta era off topic [olala] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise MissParker, ok, nu-ti mai dau floricele daca nu le pastrezi si le dai mai departe. [:D][:p] Mie imi este foarte util mesajul tau - noi ne copilarim des, si cel mai rau e cind nimerim amindoi in acelasi timp.... tot Don Quijote si noi. Ne impacam in final, dupa trei ore de cearta si trei minute de imbufnare gen "asta nu ti-o iert...". Da' ar fi bine sa evitam totusi.
Esti mortala, zau, parca ma vad pe mine!! Si nu e la fel de adevarat ca in 5 minute v-a si trecut "supararea"? La noi eu sunt cu supra-reactia (ce-i drept, mult mai putin ca inainte), iar al meu sot este cu sub-reactia (el = Varsator, sfere inalte, ehei, s-a si ridicat in nori de nu-l mai vezi!!). In momentele de discutii la nivelul copilului din noi el ma ignora la greu, iar eu bateam cu pumnii si cu picioarele la usa inchisa. Acum ma amuza, dar o vreme m-a disperat, pana am constientizat procesul. Acum stii ce facem? Ne oprim in mijlocul manifestarilor si incepem sa ne "psihanalizam" reciproc: "Auzi, de unde iti e cunoscuta reactia asta? Cand te-ai mai simtit asa, in ce imprejurari?"[:D] Cat despre evitat, nu se poate intotdeauna, nici macar atunci cand constientizezi, fiindca tot mai apare cate un trigger nou. Dar fiti amandoi pe faza si o sa puteti sa dezamorsati totul mult mai din fasha. La noi asa e.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nume, la ceva asemanator ma gindeam cind intrebam daca dragostea "neconditionata" trece.... pur si simplu. Si ramine ceva neutru gen "sper ca si tu esti bine". Banuiesc ca "indragosteala" nu tine citiva ani.Deci n-a fost numai atit. Nici incompatibilitate, nici conflicte. Tu cum iti explici ce s-a intimplat? Blocajul relatiei intr-un stadiu din care nu se mai poate dezvolta, nu mai poate evolua si moare?! Si de aici si "stingerea" sentimentelor? Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69 dar daca unele dintre dorinte nu se indeplinesc, nu se elimina din start ideea de baza!
Ai perfecta dreptate, deci ai dovedit singura ca dorintele nu sunt totuna cu conditiile. [:D] [flo] Tu ai putut iubi si cand unele dorinte nu ti-au putut fi indeplinite, si eu la fel, dar altii fac "iubirea" dependenta de conditii si aia e cu totul altceva.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miss_Parker, Elise, Vio [flo] nume, mi se pare tare ciudat ca nu v-ati certat niciodata in 5 ani ... Eu cred ca certurile si discutiile in contradictoriu sunt chiar necesare si releva lucruri noi despre noi. Sunt in acelasi timp si foarte obositoare ... Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nume
Elise, eu am divortat la 32 de ani. Fosta mea casnicie a fost ok.
Ma ierti, dar pentru mine asta suna a "eu mi-am amputat piciorul de la genunchi. Piciorul meu era sanatos".
quote:
Intr-o zi ne-am trezit ca tre` sa stam de vorba, ca suntem plictisiti si necreativi, nu e o chestie trecatoare, e o stare de fapt (cred ca eram foarte similari). Si ne-am intrebat daca are rost s-o peticim, sa ne impacam sau putem sa ne mai dam o sansa sa ne indragostim, de altcineva fiecare.
Pai ce sa peticiti daca nu era nimic rupt? De la ce sa va impacati daca nu va certati niciodata???
quote:
Nu ne-am certat niciodata. Ne-am despartit cu pareri de rau, fara patima. Divortul s-a pronuntat 1 an mai tarziu. Mie imi trecuse complet dupa vreo 6 luni. Mi-am cunoscut sotul actual la cateva luni dupa ce am semnat divortul.
Am stat aproape 10 ani cu un om cu care nu m-am certat decat catre sfarsitul casniciei. Nu ne certam fiindca amandoi eram copiii terorizati de gandul ca o cearta trebuie sa insemne apocalipsa relatiei, ne temeam si sa spunem ce gandim, faceam slalom printre emotiile celuilalt si - mai grav decat toate - nu comunicam deschis.
quote:
Nu mai stiu nimic de el din clipa in care am semnat divortul. Nu m-a interesat. Culmea e ca avem aceeasi contabila(daca i-o mai fi) dar chiar nu ma intereseaza ce face atat de mult cat sa-ntreb. Daca acum l-as intalni pe strada as vrea sa aflu ca e fericit, ca s-a recasatorit, ca a facut chestii... nume
Deci nu mai stii nimic de el ca nu te-a interesat, dar a fost o iubire mare. Nu te-a interesat sa mai stii de el dar acum ai vrea sa afli ca e fericit. Cam multe contradictii. Sper ca acum, cu al doilea sot, e altfel. Ah, dar uitam, e cu conditii. Scuze pentru sarcasm.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miss Parker, offtopic: dap, ne trece imediat supararea. Duelul dureaza mai mult. In final ii sar eu in bratze sau ma ia el pe sus. Pe de alta parte, ne exasperam reciproc din detalii gen: "unde ai pus apa?" "N-am umblat cu ea". "Nici eu." "Atunci cine?" "Tu!" "Ba tu!" "Da' ce eu nu stiu cind scot apa din frigider?" "A, tu stii, eu nu stiu!!" "Tu nu stii!" "Ba eu stiu, tu uiti de obicei!" "Eu?! Ce am mai uitat eu?" "Multe!" "Cum ar fi ce?" "Nu mai stiu!" "Vezi ca tu uiti?!" ... si tot asa juma de ora, pe tonalitati din ce in ce mai inalte, dupa care ne umfla risul - ma duc la el "eh, moshuletzul meu care a inceput sa uite..." Daca incepem cu tachinarile sau ne calmam, sau o luam de la capat. Intr-un fel, e chiar evident justificat: ei au fost multi copii si tot incercau sa paseze pisica de la unul la altul! [:D] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat ati scriiiis.... Elise, ma zapacisi cu intrebarile tale. [:D] Si eu care ma gandeam, vorbesc serios, cum ar fi daca vreodata as lasa garda jos si nu as mai face inventarul dorintelor mele? Oare ce as pierde? Oare ce as castiga? Deocamdata imi e bine asa.[:D] Mi-am sters semnatura, dar imi vine in cap cea a Ilennei: Never say NEVER. E valabila pentru ambele parti ale redutei. Noapte buna si liniste tuturor. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...