Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am reusit si eu sa vad toate pozele! Felicitari, a fost frumos totul, voi la fel iar Aidan e cel mai fericit copilas! Eu vreau sa stiu cum i-a fost lui Miere cind ati luat toti (cu rindul) copilul in brate.[:D][pk]

David si Robert sint clar pusi pe sotii, Rudy e ca un movie star.

 

La multi ani Oana B, ne e dor de tine! Scuze pentru urarile intirziate.

 

Se pare ca la Dallas a ajuns gripa porcina, nu-i de mirare, ca vin busloads de oameni din Mexic. Eu sint cam speriata, dar degeaba - tot nu am ce sa fac. Copiii sint toata ziua in colectivitate, de la scoala la sporturi - unde sa ne ascundem?

Carne de porc am cumparat chiar ieri. M-am gindit eu ca-i OK, acum ca ziceti si voi... o mincam![:D]

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Dragelor, multumesc pentru felicitari [asia]

 

Miere, da, acum aplicam pt. I-485, adjustment of status. Si noua ni s-a zis ca in mod normal ar trebui sa dureze vreo sase luni pana la GC (trei pana la EAD si AP), desi cu astia nu stii niciodata.

 

Oana, La multi ani! [flo]

 

Miere, Luc, Sinzi, Radu, David, felicitari pentru micul si frumosul crestin!

 

 

 

 

 

 

 

Lai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, Mirelus normal ca mi-a placut la voi, nu ai auzit ca am fost de acord cu mutarea acolo, eu care nu voiam sa mai aud de Florida, iti dai seama ce impact ati avut dc am zis DA, asa ca prin decembrie ianuarie cel tarziu, vreti nu vreti se muta si famila B&B la voi.

Sinzi ne-a aratat o casa de vanzare la doi pasi de ea:))

 

Ramona, am fost foarte ok sa "share" copilul, am luat-o ca pe o vacanta binemeritata[:D], si el e f f sociabil si zambaret, a topit inima tuturor femeilor de acolo:))

 

Am ajuns si noi acasa, drumul a fost destul de obositor, asta micu a urlat pana a adormit, saracutul, multe schimbari si lume noua pt el.

 

Photo Album

FineArt gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Am ajuns aici urmarind-o pe miere, cu care am fost colega de odisee si acum suntem impreuna la clubul scutecelor. Nici nu stiam pana acum ca este un forum separat al fetelor din America, dar ma bucur ca v-am gasit. Sper sa ma primiti si pe mine pe lista voastra.

 

Sa va spun putin despre mine: locuiesc in suburbiile Seattle-ului impreuna cu familia: sotul + 2 baieti (Alex - 7 ani si Andy - 3 luni). Suntem plecati din Iasi de 3 ani si jumate' si de atunci nu am mai ajuns in ro in vizita, dar speram poate pe la anu', desi asta spunem in fiecare an si pana la urma ajungem sa facem altceva, numai in ro nu mergem in concediu [:)].

 

Acu' am sa va citesc putin din urma incercand sa va cunosc putin si revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca bine ai venit [flo]. Si eu am doi pui in curand de sase si patru ani :) Noi avem ceva neam de nomad. Desi copii sunt nascuti pe aici noi facem naveta Franta- US :)

 

Fetele din Florida ma fac geloasa pe grupul lor unit:)) da sa fiti mereu asa zambarete ca acum [pup] Mirela atunci pupa fata aceea frumoasa din umbra [pup]

 

Carmen eu am alergie la subiectul case :)) de cand imi mananca a mea sufletul. Dar mai zic o data sa o stapaniti sanatosi, sa va alerge prichidelul de sa rasune toata:).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AB
Ramona le-am scos din pamant pe branduse. Acus in ziploc pun si pamant? Ce fac???[:-@][:I] is nula stiu [:D]Si io-s aproape de focar. Asta este. Trai cutremur, accident nuclear, acus nu m-o rapune o gripa [:D]
align="right" id="quote2">Nu le curata de pamint cind le scoti. Adica nu de tot, lasi asa un strat cit de cit pe ele. Don't worry ca-i bine.[:D]Multumesc mult![pup]Bine ai venit Anca! Am si eu doi strengari de noua si de patru ani.Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, ABid="red">, bine v-am gasit! [:)] Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si bucurosi!

 

va mai citesc si scriu maine cand ajung la serviciu, acum trebuie sa plec acasa si la cata treaba ma asteapta sigur n-apuc sa puna mana pe calculator [:)]...vorba unui prieten, il sunasem in weekend sa il rog ceva si imi zice: 'vorbim in timpul saptamanii ca am mai mult timp cand sunt la serviciu, in weekend sunt ocupat' [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si in Sacramento s-a inchis o scoala din cauza gripei porcine. 10 persoane in spital, se pare ca au localizat copilul care a fost in vacanta in Mexic. Sunt curioasa daca o pot stopa.

 

Se pare ca nu au fost cazuri in USA- doar in Mexic au fost victime...dar vb de "lumi" diferite...

 

La TV vad ca se recomanda masurile de igiena specifice oricarei gripe, spalat maini, dezinfectat obiecte comune, stat departe de oameni bolnavi(febrili, care tusesc). Clar- nu se ia din carnea de porc!

 

Am facut instructaj fiului cel mare, i-am aratat stirile la tv si cand l-am intrebat ce-a inteles..."sa ma spal pe maini si sa stau departe de mexicani" [:D][bang]

 

eu inca nu-mi fac griji- Ramona- tinem pumnii sa fie bine si la voi!

 

Adriana, mama de baieti: Andrei(30.11.05) si Mihai(3.08.00)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...