Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Hilde
De fapt am vrut sa va spun ca nu stiu daca mai vreau sa lucrez in health care. Sambata dimineata sotul meu enumera bolile posibile, based pe simptomele pe care le avea. Si a avut o lista lunga. O la la , mi-a dat fiori lista aia.Cred ca prefer sa nu stiu prea multe detalii despre boli. Fericiti cei saraci cu duhul. : )
align="right" id="quote2">Pai stai sa-i vezi cind studiaza despre toate bolile, citind simptomele ai impresia ca suferi si tu de fiecare dintre bolile descrise.[:D]Ciuf, faine pozicile! Cred ca abia astepti reuniunea cu feciorul![:D]Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J


Pai stai sa-i vezi cind studiaza despre toate bolile, citind simptomele ai impresia ca suferi si tu de fiecare dintre bolile descrise.
align="right" id="quote2">

Nu stiu cum o fi fost sotul meu cand era student la medicina dar acum e f atent la contactul cu oamenii din jurul lui. Cateodata ma enerveaza ca-i excesiv de atent. : )

Se spala pe maini de n ori pe zi, nu se apropie f mult de oameni si cu toate astea tot ia un virus o data pe an, mai ales acum ca lucreaza cu multi studenti. Si se simte tare amarat. Si e tare caraghios. De obicei as fi ras de el dar acum am fost putin mai retinuta ca nu stiam cum o sa se manifeste boala de data asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un moment va rog sa-mi dea ceva info de asigurari medicale pentru parintii care vin in vizita? M-am uitat pe net, sint puzderie de asigurari, cind incepi sa citesti literele mici ajungi la concluzia ca nu acopera mai nimic, asa ca sint complet dezorientata si drept sa spun chiar panicata oleaca.

Merci, merci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miau, nu cred ca exista asigurare pt visitors care sa acopere preexisting conditions. Eu am luat parintilor de fiecare data asigurare pentru ca mereu mi-e teama sa nu trebuiasca sa ajung cu ei la spital, dar parintii mei sunt "in general" sanatosi.

 

Asigurarile de calatorii cumparate din Ro nu sunt acceptate aici, prin urmare ar trebui sa plateasca cash la spital/medic si sa-si deconteze cheltuielile cand se intorc in Ro, ceea ce nu-mi da mare incredere ca am primi vreun ban inapoi.

 

Asa ca mai mult am incredere in asigurarile de aici.

 

Din fericire noi nu au avut nevoie sa foloseasca asigurarea in perioada cat au stat aici, in repetatele vizite.

 

Poate va scrie altcineva care a avut nevoie sa foloseasca asigurarea si aflam daca a avut probleme sau nu.

 

____________________

Alina, Mama to Luc 3/08

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...