Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom
Merci fetelor, despre pareri in legatura cu aparatele foto. Stiti cum se zice, buna ziua ai dat, belea ti-ai capatat. Mi-ati spus despre lentile si acuma vin inapoi cu intrebari. Lentilele cu care vin unele camere "standard" sunt bune sau doar asa si asa?Eu planuiam sa iau o camera Nikon D60 sau un model de EOS Rebel (XS sau XSi) de la Canon care vin cu lentile cu tot si sa mai investesc in alt lentila dupa un timp, daca simt nevoia; insa lentilele sunt scumpe, mai scumpe decat camera in unele cazuri, asa ca a doua lentila probabil va fi o investitie pt anul viitor. Acum consider si optiunea sa iau un body only si o lentila "buna" daca spuneti ca "cam" asa e mai bine. Majoritatea modelelor vin cu lentile 18-55 mm si Nikon are unele dealuri la care adauga si o lentila 55-200mm. Ce considerati voi ca e o lentila mai buna, sa zicem, decat 18-55mm f/3.5-5.6 IS cu care vine standard Canon Digital Rebel, considerand ca noi o sa facem poze in/outdoor, probabil majoritatea cu subiectul (copilache) in miscare, lower light in unele cazuri; nu suntem fotografi de profesie, dupa cum se vede si nu sunt sanse ca fotografia sa evolueze dincolo de hobby, in cazul nostru. Ramona, eu iti multumeam de atentie si de serviciu, serios, nici nu m-am gandit ca ai insistat! [flo]____________________Alina, Mama to Luc 3/08
align="right" id="quote2">E putin cam complicat si nu prea ma pricep. Doar atat din ce l-am mai intrebat pe sot una-alta, cand nici eu nu pricepeam. Parerea mea este sa incepi cu un body si o lentila de kit, cred ca 18-55 mm e standard. Cu cat e mai mic f-ul, adica apertura, cu atat e mai bine, adica lentila poate capta mai multa lumina. Personal, as incepe cu lentila de kit si un aparat ok. D60 e foarte bun pentru inceput si pe masura ce inveti, vei stii singura ce sa iti alegi. O sa vezi, dupa ceva timp vei simti nevoia de o alta lentila, de un flash adevarat, ba si de o umbrela si dupa aia ai pretentii de aparat scump:-) - asa a fost la sot! si nu am scapat.
www.razvanphotography.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

S-ar putea sa nu plecam niciunde[q][q]

 

Am primit raspuns inapoi ca ni s-a aprobat prelungirea cu un an aici datorita lipsei de fonduri.Vor sa salveze bani si din cauza asta nu pleaca nimeni, niciunde, 14.000 de oameni sunt fortati sa ramana unde sunt [q][q].Sotul incearca sa dea de tipul cu ordinele dar cred ca nu e nimic de facut.

 

Cuscra, sa nu te superi pe noi, stiu ca ne facuram planuri dar ti-am zis io ca fac planu' ca tiganu'...ce trist...asa de tare am vrut sa venim inapoi in US...

 

Ah well, asta este, nu o sa ma dau cu capul de pereti, si asa mai voiam sa ma duc in Irlanda, Scotia si Scandinavia, acum avem timp :))

 

Adriana si Aidan - 3 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multu fetelor, aveti dreptate. Eu voiam sa ne asezam undeva, suntem impreuna de aproape 6 ani si mereu am fost nomazi.As vrea sa ne luam o casuta, sa avem si noi ceva al nostru, nu tot prin casele altora...

 

Am zis, nu disper, se putea si mai rau, mult mai rau.Mai vizitam cateva tari, sper ca Aidan sa invete mai bine germana, sunt inca aproape de mama care cred ca va veni sa stea la noi ca li s-a inchis fabrica si i-au dat pe toti angajatii in somaj tehnic.La 48 de ani si nici o alta calificare inafara de ce face ea, greu isi va gasi de lucru, plus ca nu mai poate ridica nimic datorita operatiilor de hernie.

 

Adriana si Aidan - 3 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor va "vad" asa linistite discutind de una alta ,numai eu sunt asa stresata cu flu asta ? Mi se trage de la virsta sau de la faptul ca stau prea mult pe calculator?[:D]Eu nu i-am lasat azi la scoala dupa ce am auzit ca au inchis scoala aia din Chicago si cred ca fac pas pina luni sa vedem ce-o mai fii.

Ramona tu ce fras vrei sa faci cu generatorul ala? Ma bagi si mai tare la idei .Ioana cica daca tot stam acasa sa ne uitam la un film si imi puse unul cu Nicholas Cage despre sfirsitul lumii.[:D]Mai bine ma duc sa beau o bere [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, LA MULTI ANI tie si printesei tale. tare frumusica e.[olala]

LA MULTI ANI si la ceilalti sarbatoriti, ca eu am citit cam pe diagonala ca nu mai am timp.[:D] Zugraveala e aprope gata, eu sunt tare multumita. [olala]De maine se apuca de bucatarie si apoi parchetul.

 

Fetelor, eu am inceput sa ma cam panic cu nenorocirea asta de virus. Deja e level 5 iar maximul e 6. [bang]

Azi am fost sa-i fac vaccinele de gradinita lui Eric si pt ca trebuia sa faca 4 azi i-am facut doar doua si inca doua pe 12 mai. Azi DTP si Polio. Data viitoare MMR si Chicken pox. Plus TBC test. N-am vrut sa i le fac pe toate o data, mi s-au parut tare multe. acum sper sa nu se imbolnaveasca pana data viitoare, sa pot sa i le fac pe 12 mai pe celelalte.

Catalin, sotul meu, tuseste rau de 2 zile, mai ales noaptea, doar tuse si il doare gatul. Bine-nteles ca ma gandesc la ce e mai rau, dar nu are febra. Oare sa ma impacientez sau e doar o raceala de sezon? Nenorocirea asta de virus vine cu febra mereu, ca vad ca aia in aeropoarte controleaza doar febra?

 

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

4 anisori...uraaa! id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui arminad
Mai fetelor va "vad" asa linistite discutind de una alta ,numai eu sunt asa stresata cu flu asta ? Mi se trage de la virsta sau de la faptul ca stau prea mult pe calculator?[:D]Eu nu i-am lasat azi la scoala dupa ce am auzit ca au inchis scoala aia din Chicago si cred ca fac pas pina luni sa vedem ce-o mai fii.Ramona tu ce fras vrei sa faci cu generatorul ala? Ma bagi si mai tare la idei .Ioana cica daca tot stam acasa sa ne uitam la un film si imi puse unul cu Nicholas Cage despre sfirsitul lumii.[:D]Mai bine ma duc sa beau o bere [:D]
align="right" id="quote2">LOL, pai daca vine vreo nenorocire si ramin fara curent eu cum vad filmul ala cu Nicholas Cage? Iti mai recomand eu unul potrivit - I am legend.Asa zisera astia pe aici, raminem fara curent daca se raspindeste prea rau. Eu ma gindesc la mincare.[:D]Acum serios, sint speriata rau. Nu l-am dus pe Alexandru la inot si am sistat toate cele pina la "further notice". Na, ca tot nu pot sa fiu serioasa! Asa se manifesta la mine panica.Deci miine stam pe linga casa. Acum noi avem motive destul de reale, ca in dupa-masa asta s-a inchis un school district intreg, patru scoli in Fort Worth, inca o scoala care nu-i departe de noi. Zilele trecute se mai inchisese una, tot nu departe de noi - dar in partea cealalta, sa fie simetric. Sintem inconjurati!Cert e ca se raspindeste usor. Pina apare primul caz la noi la scoala, poate ca deja copiii au si contactat virusul. E greu, ca ai voie doar vreo 9-10 absente pe an. Te cheama in court daca ajungi la numarul asta. Dar o sa deal cu asta daca ajungem la asa ceva, deocamdata fac ce pot sa fim safe. Probabil ca "overreact", nu stiu.Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...