Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Multumesc fetele, acum tare imi doresc sa mergem acolo(adevar mare graisi, Ramona, gasii o gramada de case mari si frumoase :) ). Sa vedem ce o iesi de aici. Va dati seama ca vreau sa ma intalnesc cu toata lumea "Floridiana" LOL . Cuscra, mor de nerabdare sa ne intalnim. Ramona, nu mai am shamrocks :( , a fost tare frig iarna asta cu multa zapada, pur si simplu s-au topit, au fost foarte uscati ci cand a dat zapada, de la udeala aia, s-au facut ca si ziarul ud. Asta este...acum am margarete alb-violet acolo, nu mai conteaza :) Fetele, cam cat costa sa cumperi frigider/washer,dryer/masina de spalat vase/aragaz toate din acelasi loc, sa zicem Sears? Fac astia reducere daca iei tot odata? Cum obtin un quote? La fel si pt mobila in toata casa. Daca ajungem in Tampa vrem casa sigur, e mai bine decat sa platim chirie, BHA e $1.750 pt rangul sotului.Am vazut ca e mai mult decat suficient pt mortgage.Si am vrea sa includem totul in pretul casei sa nu mai trebuiasca alt imprumut pt cele necesare in casa. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu cred ca primesti reducere extra, chiar daca le iei pe toate intr-un loc. Economisesti la shipping, sau poate ti-l dau gratuit. Intreaba mai degraba daca au reduceri pentru military. Auzisem ca la chestii din astea pentru casa cele mai bune deals sint in preajma Memorial Day. La mobila am vazut recent deals tare bune, dar banuiesc ca multe magazine au avut inventory mare de pe cind mergea economia mai bine si au vrut sa mai scape. Acum sint firme de profil running out of business, deci inca sint deals de gasit. Cind aflati daca-i Tampa? A, nu uita sa iei in calcul impozitele pentru casa, PMI daca puneti jos mai putin de 20% si cheltuieli extra in fiecare luna (chestii care la rental vin gratuit). Adauga pe lista ta lawn mower, edger, leaf blower - din astea pentru gradina, sau lasa in buget o suma lunara pentru landscaping co. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miericaaa, pt tine am intrat!! maine e o zi unica in viata voastra...sa te faci frumoasa si sexy auzi? [flo] ...si daca v-ati saturat de coasta floridei...hai aici in virginia...richmond-ul e oarecum un oras ales de familiile de americani cu copii....ca e intre ocean...munte si DC-ul e la o aruncatura de bat...la NY poti merge si cu masina daca vrei e un drum de 7-8 ore... si scolile de aici sunt renumite, cica-s cele mai bune... multi se retrag aici cu familiile si adevarul e ca la mall si pe strada peste tot e plin de copii....multi de tot...e verdeata multa peste tot, flori...sunt 4 anotimuri ca acasa in ro...ai vazut ce zapada am avut iarna asta :) azi vor fi 28 de grade afara ...acum sunt vreo 20...plus ca richmondul e capitala va si sunt o gramada de chestii de vazut...mie-mi plac cel mai mult plantatiile de tutun si cafea...sunt neatinse de timp, e asa romantic acolo...si sunt muuulte de tot. hai ca m-am intins iar...petrecere frumoasa maine sa va fie viata usoara, frumoasa si plina de lucruri curate... o sa va sunam am negociat cu nasa, mirela si cosmin sa venim....ele dragutele s-au oferit sa ne gazduiasca... si eram tare bucurosi de ideea de a va cunoaste personal si de a asista la asa eveniment frumos...e o onoare, oricum idee e ca nu-si poate lua liber deloc, cu masina nu mai avem timp sa venim....pana la tine sunt 10 ore si pana la sanzi 14, cu avionul e cheltuiala mare, ca platim 4 bilete, oboseala multa si abia ne-am da jos din avion ca ar trebui sa ne urcam iar si oricum nu am fi stat pe capul nimanui si ne retrageam la un hotel ceva ca e talenat cosmin sa ia la hotel bun prin licitatie, adica la pret de nimic...asa ca ratam botezul lui aidan :(, dar il sarbatorim si noi maine, inchinam un pahar de vin pt voi toti si in special pt micutul crestin, si apoi in toamna ca ne facem vacanta acolo...si ne vedem atunci...[pup] Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina(miereamara)-sa aveti o zi frumoasa maine,cu soare si plina de amintiri si trairi intense. Sa va bucurati si sa [etrecti frumos! Asteptam poze cu micul crestin si pupicei multipli[pup]. Fetelor ma scuzati, dar nu puteamn rata asa eveniment!Si multumesc ca mereu ati fost intelegatoare[pup] Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen sa stapaniti sanatosi casa [pup] Irina sa aveti o zi minunata [pup] Ramona mey zi cum sa-i pun inauntru in FedEx. Nu ma lasa numa cu adresa [:D] ca-s nepriceputa [:D] Cica azi e primavara. Am spalat de trei ori hainele de iarna nu mai vreu nimicutza :)) decat soare. Brrrr eu iesisem din spital cu copila dupa ce o tinusera extra. Si am revenit cu ea urgent cu insuficienta respiratorie.... Altele au fost mai fan. Socra-miu blocat la universitate in lift. Si era o umiditate pe insula....oiiii grea vara fuse ... brrr.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Nu cred ca primesti reducere extra, chiar daca le iei pe toate intr-un loc. Economisesti la shipping, sau poate ti-l dau gratuit. Intreaba mai degraba daca au reduceri pentru military. Auzisem ca la chestii din astea pentru casa cele mai bune deals sint in preajma Memorial Day. La mobila am vazut recent deals tare bune, dar banuiesc ca multe magazine au avut inventory mare de pe cind mergea economia mai bine si au vrut sa mai scape. Acum sint firme de profil running out of business, deci inca sint deals de gasit. Cind aflati daca-i Tampa? A, nu uita sa iei in calcul impozitele pentru casa, PMI daca puneti jos mai putin de 20% si cheltuieli extra in fiecare luna (chestii care la rental vin gratuit). Adauga pe lista ta lawn mower, edger, leaf blower - din astea pentru gradina, sau lasa in buget o suma lunara pentru landscaping co. Lume multa, oameni putini
Aha, multu ca imi amintisi de chestiile de gradina, uitai complet. Dar impozitul e lunar sau ca in EU, odata pe an? Bani jos nu punem, noi avem VA loan, e pt militari.Primesti toti banii odata, fara sa ai nevoie de down payment.Sper ca nu s-a schimbat intre timp...asa era anul trecut cand am vrut sa construim casa in TX pe pamantul socrilor dar ne-am lasat pagubasi ca nu am stiut sigur daca o sa putem locui in TX. Aflam daca e Tampa in maxim 2 saptamani, sper! Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca VA loan e diferit. Noi am avut choice intre a plati impozitul o data pe an, sau il poti pune la rata lunara. In orice caz, cind te uiti la case vezi si cit e impozitul si adauga-l la rata lunara ca sa vezi care o fi costul. In mod normal daca nu pui 20% jos trebuie sa platesti PMI, nu stiu daca e valabil si la VA loans. In orice caz, intereseaza-te ca sa stii cam cum ies cheltuielile. Nu uita de utilities, noi vara am platit si $600 curentul. Plus ca mai trebuie inlocuit sau vopsit gardul, recent am schimbat water heater - distractii din astea![:D] Le mentionez doar ca sa stii ca e bine sa ai in vedere o suma in buget si pentru toate astea. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, felicitari pt casa! Sa o stapaniti sanatosi si sa fiti fericiti cat locuiti in ea. Si eu as zice tot alb tavanul. Stiu ca gasesti o vopsea de tavan anume cu o textura care ajuta sa acopere imperfectiunile si sa reflecte frumos lumina, noi din aia am folosit dar nu mai stiu ce finish era. Stiam si eu cum spunea Ciuf cu nuantele. Depinde de si dimensiunile camerei, felul in care culoarea da senzatia de inaltime, largime, etc. dar mie tot alb imi place indiferent ce culori sunt peretii. Miere, sa aveti good time, sa faceti o mie de poze ca-s amintiri tare pretioase si sa petreceti minunat cu "neamurile" din Florida [:D] Felicitari si pentru micutul crestin. Lai felicitari pt pasul mai aproape de green card! Ioana, frumosi foc copilasii tai! sa-ti traiasca si voi alaturi de ei! pe cel mic m-as topi sa-l tin in brate si sa-i simt mirosul! [bibe][olala] Adriana, eu zic sa urmaresti sale-uri in weekenduri ca Memorial's day sau alte sarbatori. Aici sigur vad reduceri substantiale cu orice ocazie, oferite la articole pt casa pentru ca magazine ca sears, lowes, home depot sunt pustii zilele astea asa ca ei se bucura sa-ti dea un deal numai sa cumperi! Acum 3 ani cand am cumparat noi kitchen appliances am avut discount destul de mare ca le-am cumparat impreuna. Daca dai peste un adevarat sales person sigur pleci fericita si multumita ca ai facut un good deal. Multe magazine au discounturi in plus daca iti deschizi credit card la store-ul respectiv. Poate si asa merita cand e vorba de cateva sute $$$. Mai gasesti dealuri bune si on line. La mobila stiu sigur ca poti sa negociezi cand cumperi din cateva magazine de mobila. Noi am negociat la saltele si la mobila de la Levitz (care acuma nu stiu daca mai exista), am negociat si cand am cumparat mobila pt dormitor, on line. Tu ai spirit pt a face afaceri bune, sunt convinsa ca o sa reusesti sa obtii preturi multumitoare. Studiaza on line cam toate produsele la care te orientezi si apoi incearca sa obtii preturi mai bune in store, avand in vedere ca invoci no tax, no shipping costs la ofertele on line. Success si good luck sa iasa cum vreti voi! ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ramona si Alina, o sa vedem cum o sa fie, sa speram ca prindem FL. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...