Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (36)


Recommended Posts

Buna dimineata ,

Eu m-am trezit de dimineata , ca de obicei , nu pot dormi mai mult , dar am visat asa de fain [olala]. Azi dimineata au datt ceva stropi de ploaie [bang] , dar acum parca se vede soarele . Speeeeeeeeeeer saiasa odata . Mergem si noi undeva la gratar , la pranz. Eu as vrea la munte , sotul la mare [:D] . dar las ca il conving eu ca la mare inca bate vantul prea tare pt perioada asta [:D].

AMR 27 de zile ...pana o vad pe iubirea mea [olala], de-abia astept ca nu mai pot de dor . Aseara mi-a zis sa-i cumpar o poseta cu printese [olala].

Mi-a zis si fratele meu ca nu o mai recunosc , mananca cate 4 sarmale mari si mai vrea [:D]

Moni , condoleante .

Ingrid , Irina , Denisa, Anda , daniela pupici multi [pup]

 

 

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)

http://www.dropshots.com/ana_m

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si de la mine.Dau o cafea.

Si eu sunt treaza de la 7,30 cand a binevoit Diana sa ne dea desteptarea,dar am mai zacut in pat.Ea s-a sculat,evident... S-a imbracat si a inceput procesul de imprastiere a jucariilor prin casa ,plus vizitele la patul meu [bang] La un moment dat mi-a umplut patul cu animalutele alea mici de plastic si a inceput sa le tot sorteze gen "astea tlaiesc la noi", "astea nu tlaiesc la noi" ,sa le hraneasca cu iarba de plastic ,sau sa tot imi explice care cu care sunt sau nu sunt "pletene" [cusca] Ca norocul ca a inceput un circ la Tv si a chemat-o taica-su sa mai vizioneze si pe-acolo o vreme.

Aseara i-am citit din enciclopedie,pe la plante,despre radacini, tulpini, frunze, flori, seminte etc. Am reusit cu succes de-am ocolit zona cu pamantul si planetele [8D] Drept urmare de cate ori curatam un mar, plange ca ea vrea semintele sa le puna in pamant.Ar trebui dusa la socru-meu sa il ajute la gradinarit [:D]

IRINA ce fain ar fi sa avem si noi asa un caine ... in vecini [:D] L-ar dragali si Diana de numa-numa' ! Ne-am uitat impreuna la toate filmele puse si a iesit cu smiorcaiala ca vrea si ea bucatarie unde curge apa.I-am zis ca Sabina a primit-o pentru ca mananca bine -a vazut si filmul cum mananca si n-a mai avut ce comenta [:-@] Foarte prost mananca de cand cu amigdalita si antibioticul.Ieri a luat ultima doza.Ma mai si tromboneste gen "DE-AIA NU MANANC CA MA DOALE DINTELE" [:-@] Interesant ca de la dulciuri nu o doare nimic,evident [mariaj]

ANAMARIA super Clara ,auzi sa pape 4 sarmale odata [olala] Diana azi in afara de bibele de lapte a mancat doar un kiwi si o feliuta de mar si asta doar pentru ca i-am zis ca nu va merge afara daca nu mananca nimic.Sper sa va gratariti fain azi,la noi inca e cam racoare la ora asta,dar e soare.

 

MONI [gravi] [baietel] 25s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Noi am pregatit gratarul pentru deseara, vroiam sa iesim, dar e o vreme instabila, plus ca bate vantul.

Anamaria, numeri zilele pana te intalnesti cu fetitza?[pup] Ce fain ca papa bine si fiica-mea la fel, sa n-o deochi. Spor si voua la gratareala si o zi faina sa aveti!

Moni, stai sa-i treaca copilului boala de tot, inainte sa te plangi ca nu papa. Mananca si ea cat si cum poate. Am vazut filmul, numara foarte bine. Si jocul ala ce misto e, voi aveti magazine profilate doar pe jucarii din lemn? [olala]

Vad ca te plangi de Tudor, e mult mai activ ca sora-sa? Acusi numeri si tu AMR-ul ca Anamaria....mai rabda nitel.[pup]

Ma duc sa ma intind langa Diana, deseara va fi plin la mine in curte de persoane degraba doritoare de mici si aripi de pui, asa ca imi trebuie somn sa rezist.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana_m
Ne gratarim pe naiba [bang] ca a plouat again [bang]. O lasam pe maine ca cica va fii soare total. Si acum a iesit soarele dar e racoare .Poate are Diana doar o perioada cu mancarea ... lasa ca ii trece .Ana si Clara Francesca (16.01.2006)http://www.dropshots.com/ana_m
align="right" id="quote2">Am postat in acelasi timp, imi pare rau ca nu mai iesiti. Sper sa aveti maine o zi mai buna.[pk]Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am trezit si noi,ca iar am dormit cu Diana.

ANAMARIA imi pare rau ca ati ratat gratareala azi.Poate reusiti maine!

INGRID jocul e cumparat de pe site-ul ala,de data asta.Ca magazinul chinezesc de alaturi unde erau tot felul de smecherii d-astea s-a inchis acum cu criza.Distractie la gratareala diseara,sper sa nu va apuce ploaia!

 

Diana ma abureste de cap ca ea vrea la "inmolmantale si la cimitil" [bang] Aseara la priveghi era cineva cu o fetita dar mai mica,se juca prin curte.Problema e ca Diana ar incepe sa puna tot felul de intrebari,la care n-am chef sa ii dau acum raspunsuri.De-aia nu vreau sa o ducem la inmormantare.Eventual la priveghi,dar curioasa cum e,precis ar intra si in casa la inspectat si chiar n-am chef sa vada de pe-acum asa ceva.

 

MONI [gravi] [baietel] 25s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutrae,

Sa scriu pina nu ma afund in hartoage si proiecte.

Va doresc in primul rand la toata lumea sa aveti un weeknd fain si 1 Mai plin de gratare si dustractie, ca vad ca asta se poarta[:D]

Anamaria- te inteleg perfect cu dorul, sa ma vezi pe mine la vara, dar cum ziceam am in plan sa ma fac bine, o list alunga de priecte mari si mici(dela renovari pina la curatzat fiecare sertar si colt al casei)-plus 2 trip-uri in State- una la vizitat si una de shopping(sper sa vin cu macar 80% cumparat-adica sa gasesc totul la 7-80% redus)-dar mai e pina atunci.Pupici la blondina cu ochii ca marea[pup].

Moni-sanatate maxima Dianei[pup] si sa iaba pofta de mincare, inteleg perfect,Emma abia de 2 zile ce a inceput sa pape, dar nu sa rupa,treb sa ma tin si eu de ea, faza e ca eu nu prea stiu cat papa la gradi, dar acasa baga cate putin din 2 feluri de mincare pe la 6-6.30 si lapte pe la 8, ca la noi are si 2 activitati in 2 seri,deci nu pot "pompa in ea pre amult" si martea are A-deci iara nu sunt cu ea acasa si cu tati mai rarut- dar e ok ca si-a revenit ca a mincat si ciorba de fasole cu afumatura(fara carne)si pare ok.

Sper sa il tina si pe Alex obiceiul de a se culca singur,deja avem 3 zile- primele 2 seri a adormit rapid si fara sa stau delco in camera-aseara i-a luat cam juma de ora, s-a frecat dar am observat ca cum i-am dat camilia,cum s-a linistit si cuclat rapid-azi de dimi ca era innorat,chiar s- a trezit dupa 7-ceea ce e record[:D]

Ingrid- si voi sa aveti fun si pupici la micul geniu[pup]-imi sta o intrebare pe limba, cred ca am uitat eu explicatia ta (de varsta si boala[bang])-dar imi dau seama ca in final e decizia fiecaruia[flo] si nu treb sa imi explici mie nimic(eralegat de ce nu o surioara/fratior pt Dia)- ma uitam de dimi de ex. la ai mei ce haiosi sunt cum se tin ei d emina, in masina, in conditiile in care nu au scaunele unul linga altul si ce happy sunt de fiecare data cand se joaca impreuna, putin deocamdata,dar sper in curand sa fie mult mai mult ca mai creste si A-deja vad ceva progrese si la el, intelege mai mult, e intereesat de carti un pic mai mult, asculta, pacat ca nu vb suficient[bang]-de aia am sunat la pediatru si am cerut sa ma trimita sa ii fac test de auz(intuitia imi spune ca e ok) dar mai bine sa verificam,dc e pe gratis,pacat a va dura probabil 1-2 luni sa ajungem la o data convenabila, dar asta e.

Anda- asteptam idei si sfaturi din cartea cu pricina si pupici la frumosul cu parul ca abanosul si sunt topita dupa el in rosu[pup].

Maine avem program de gatit,spalat si gradinarit(ne-au livrat pamint nou ieri pt gazon si curte-vreau sa mai pun niste flori pe linga lalele,narcise,crini,stinjenei si ce perene mai am) si poate pe dupa amiaza sa vina niste prieteni la o placinta sau gratar, mai vedem si duminica pe linga cele uzuale, vreau sa pun ceva seminte de ierburi=condimente si verdetzuri si sa iesim cu nsite prieteni intr-un parc fain cu lac si 2-3 locuri cu leagane,nisip,etc- ca fetele sa se dea si cu bicicleta siu baietii om vedea ce mai fa cinafara de leagane si alergat[:D]

Emma se pare ca va primi un acvariu, le-am zis is ei si lui tati ca eu nu voi avea nici un rol in chestia asta, ca nu mai am timp deloc[:D] si ghiciti cine e cel ma ii nteresat sa se joace cu wii primit de ziu amea-[bang] Emma si tati-deja eu nu am loc decat de la 10 pm incolo[bang]

Pupici si numai bine!

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA se pare ca ai planuri mari pentru la vara! Mai bine ai pune pe primul plan sa te odihnesti din plin [olala]

 

Voiam sa o trimit iar pe Diana pe strand,dar bate vantul in ultimul hal si pe malul Muresului imi imaginez ca e si mai si deci.Asa ca ne pierdem vremea prin casa deocamdata.Acum incearca sa-l convinga pe taica-su sa o lase cu rotilele: "TU LE SCOTI SI MI LE PUI SI IO MA DUC SINGULA" [:D] Daaa si io zic [:-@]

Am mai facut cu ea un pic de adunari si scaderi cu jocul ala de lemn,dar se plictiseste tare repede.Adica n-am trecut de 4-5,ca deja voia sa faca iar castel din lemnele alea [help] A inteles mersul problemei,dar clar n-o pasioneaza activitatea cu pricina.Puzzle are chef sa le faca doar daca stau langa ea,asa ca zilele astea n-am facut efectiv nimic.Tot calare pe mine a fost.Acum vad ca-si monteaza singura cotierele si genunchierele [:D]

 

MONI [gravi] [baietel] 25s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-pai dc ma odihnesc prea mult, ma invatz uc binele si apoi nu fac fata la gasca- si ma gandesc ca ma odihnesc cand ma inalt la ceruri destul,nu- stiu suna cam aiurea, dar atata pot azi[alcool]

Daniela-sunteti ok?

Deea-hai mai scrie 2 randuri![pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...