Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (36)


Recommended Posts

Denisa, parca vad cat va fi de frumoasa gradina ta! La noi nu se poate dom'le, ca sotul nu vrea decat trandafirii pe langa gard, in rest gazon, el il tunde si cica nu suporta sa navigheze cu masina de tuns printre straturile de flori. Eh, asta e, macar la terasa mi-am agatat flori, acolo n-are ce tunde.[:D]

Da, poti sa ma intrebi linistita ce vrei, doara nu ma doare mana de scris, e vorba de problemele de spate pe care le am (boala degenerativa cica) si al doua pe lista ar fi nasterea, momentul meu de groaza vesnica.[bang] Stiu ca e bine sa fie doi, ii vad pe ai tai ce dulci sunt si cum se joaca in filmulete impreuna, pe ai Danielei si lista continua...live, i-am vazut pe copiii prietenei din Germania, foarte draguti si atenti unul cu altul. Daar...raman la admirat, noah!

Tu cum ii culci de adorm imediat, ai aplicat vreo tehnica? Eu trebuie sa stau cu Diana vreo ora, pana ii citesc, pana trancaneste...moor. Varianta ideala e sa o culc si sa ies...dar nu cred ca o pup eu pana va fi mare.[:D] Bine macar ca doarme fara mine..greu a fost.

Eu am vazut ca Alex raspunde bine si aude, dar daca tot e gratis controlul, fa-l. Sunt convinsa ca nu are nimic la urechi, isi da el drumul la vorba, o fi vorbit mai repede Emma si acu' vrei sa fie si baietelul la fel. [pup]

Moni, daca bate vantul tare (cum e si aici), mai bine o tii in casa, sa nu revina raceala. Sigur ca a inteles fata cum e cu adunarea si scaderea, doar ca e mai inclinata spre alte jocuri, doar nu suntem la scoala, ce Dumnezeu. Dupa ce mi-a aratat Diana ce poate si ce stie, bye nene...fa ce doresti, daca vrei sa te joci ne jucam, daca nu, afara la aer. Si toata ziua e afara, e tare bine asa.

Carbunii sunt incinsi, musai sa inchid geamurile, ca ne intra mirosul de la carnita fripta.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Denisam
Moni-pai dc ma odihnesc prea mult, ma invatz uc binele si apoi nu fac fata la gasca- si ma gandesc ca ma odihnesc cand ma inalt la ceruri destul,nu- stiu suna cam aiurea, dar atata pot azi[alcool]Daniela-sunteti ok?Deea-hai mai scrie 2 randuri![pup]Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 aniZambeste, si maine e o zi!
align="right" id="quote2">Mai, ce te-as mai trage urechi pentru vorba asta, dar o las pe altadata ca ma grabesc, nu uita insa ca odihna o faci si pentru tine si pentru familie, la ce-ti foloseste daca peste cativa ani clachezi? [bang]Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID nu v-a luat vantul gratarul pe sus? [bang]

Noi ne-am si intors ca am stat mai mult afara,deci in vant.Noroc ca nu e frig deloc.Sper sa fie ok Diana,ca inca mai are ceva secretii in gat - se tot ineaca - si nasul ii cam haraie.Pe-acolo a fost ocupata sa le tot duca pe buni sau pe alte matusi pe rand,sa vada ... calul in grajd si sa caute catelusii de care auzise ca exista,dar care nu se aratau nicicum.S-a multumit cu niste pisicute ... si-astea speriate rau.

Nu stiu ce sa mai fac cu ea in casa,ca e plictisita rau,numai tampenii face deci.I-am mai pus un pic rotilele prin casa,ca n-am scapat de ea.Si cand am plecat ,voia sa mearga cu ele!

Tocmai voiam sa zic ca nu prea a pus intrebari pe-acolo si ca am evitat sa o las sa intre in camera cu pricina,dar se pare ca a ochit si de la distanta din hol ce si cum.Acum tocmai ma intreba daca am vazut-o pe tusi "acolo moalta imblacata in alb intinsa in pat" (a vazut giulgiul alb) [bang]

 

MONI [gravi] [baietel] 25s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Moni, sincere condoleante![flo] Am vrut sa-ti zic de ieri, dar m-am luat cu vorba si am uitat.[:I]

Eu n-as duce-o pe Diana la priveghi sau inmormantare. Pentru ca cine stie ce idei le mai bubuie in cap, se pot speria sau visa urat. Eu visez urat, dar ei..

Gratarul nostru a fost intr-un loc ferit, dar vantul prietenos a dus mirosurile si la vecini...suntem darnici.[:D]

Ma pun sa aspir si sa sterg praful. Insa, mai intai musai sa adun jucariile Dianei din living. Frateee, cate sunt [bang].

Fiica-mea a plecat la o expozitie canina. Vrea sa vada dalmatieni.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

La noi si-a adunat Diana singura ce-a imprastiat prin zona azi si-acum se joaca cu jocul ala de plastic gen geomag,cica face roboti.Nu l-a mai cerut demuult de tot.A venit sa imi ceara sa o ajut sa monteze doua piese la care trebuie apasat tare si ea n-are forta.Si la sfarsit zice "multumesc mami" [olala] Cam oscileaza ea intre super-amabilitate si obraznicie.

Iar n-a mancat nimic dimineata,doar laptele.Ieri noroc ca a mancat supa la amiaza si cand s-a trezit felul doi - paste.Dar dimineata e dezastru de obicei ... Afara n-o duc inca,e tare frig si bate vantul.Dar soare e - cu dinti. Dupa-amiaza o ia mami la ei si maine toata ziua,asa ca o sa pot recupera cu somnul,ca a fost dezastru zilele astea.S-a tot trezit noaptea sa mearga la wc,iar dimineata la prima ora era sus. Sunt zombie.Ea in schimb n-are treaba.Cand am binevoit sa ma ridic din pat si sa vin dincoace,le citea "copiilor" din cartea aia cu ferma."EU SUNT FINA GAINA! SPUNETI TOTI DUPA MINE!" Aia cu Fina gaina [:D] e propozitia cu care incepe cartea,nici nu ma gandisem ca a retinut-o ... Dupa care a inceput sa inventeze o poezie cu madam Fina aia [:-@] si sa ii invete chipurile pe copii.

Merg sa vad de mancarea de pe foc.

 

MONI [gravi] [baietel] 25s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat in fel si chip s-o adorm pe fiica-mea, no way, macar deseara o sa fiu libera. Si somnoroasa.

Sunt trista, mi-a murit o vrabie in mana, am gasit-o pe balcon intre labele pisicii..of. N-am mai avut ce face, era prea rau muscata. Cica Diana: "saraca pisica, ii era foame!" [alcool] Da, cum sa nu.

A mancat bine si la pranz si acum ciorba de legume cu paine si smantana. Mi-a spus ca vrea sa manance mult, ca sa fie grasa. Nici nu stiu ce sa-i raspund...oricum o dau, tot rau iese.[:D]

Moni, chiar vroiam sa fac o poza ieri la camera Dianei, a intins toate plansele de la Creionul magic pe parchet si pe fiecare dintre ele a pus o papusa. Ca sa nu ai doar tu monopol la jucarii imprastiate in casa.[:D]

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am am predat-o pe Diana lui mami.Din fericire s-au oprit vantoasele si mai pot sta pe-afara.N-a dormit mai mult de-o ora azi.

De mancat a mancat jumatate de farfurioara de supa la culcare ,iar la trezire cateva linguri de mancare de fasole uscata.Si capsuni.Tot e ceva.

INGRID ma mir ca-i asa vanatoareasa buna matza aia,fiind de rasa.Dar lihnita de foame clar nu era,o face din instinct.Deci s-a apucat si-a ta de insirat planse prin casa ? [:D]

 

Acum zau daca stiu de ce sa ma apuc mai intai [bang] Primordial e vraful de acte (mi-a mai adus mami inca o portie acum) Dar as incepe prin a ma tranti nitel in pat ...

 

MONI [gravi] [baietel] 25s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bona sera seniorine!!!

 

Eu de cand s-a incalzit nu am mai deschis pc-ul. Nu am timp ca ai mei copii ar fugi si in pijamale in curte asa ca sunt intr-o continua alergatura sa fac fata ritmului lor plus ca tot eu trebuie sa le dau sa manance si sa mai pun in ordine lucrurile pe aici. Acum din pacate este foarte frig afara asa ca suntem in casa, am si fetele aici asa ca ai mei copii sunt ocupati cu joaca(acum mananca toti tiramisu) iar eu am putin timp de stat la calculator. Sincer nici nu stiu ce sa va povestesc, am pierdut cumva sirul asa ca mai bine mai citesc un pic de pe la voi si asa poate imi vine inspiratia sau mai bine zis imi dau un refresh:))

o sigura chestie tare haioasa dupa parerea mea, intr-o zi de curand Ioana mea ii striga lui Rares "MASCULULUE!!! MASCUL RAU CE ESTI!!", nu prea stiu unde a auzit cuvantul dar ea l-a folosit ca o jignire la adresa lui. Ea nu vorbeste urat si nu injura si atunci cand o fac eu imediat imi atrage atentia, eu nu prea i-am atras ei atentia ca nu a fost cazul asa ca nu stiu nici de unde stie ca nu trebuie sa vorbeasca urat. Ciudat este ca ma chinui cateodata sa-i impun/invat cate o regula si parca nici nu ma aud si cu altele fara sa fac nici cel mai mic efort vin cu ele invatate.

Acum Rares face puzzle, poate il filmez, si ma tot trage de mana sa vin langa el sa-i potrivesc piesele ca el nu poate si bineinteles ca trebuie sa-l si aplaud.

Ioana deja ma enerveaza cu printi ei si cu printesele. Deja a luat- rara, nici nu stiu ce sa fac. Prea pupa intre ele papusile alea si in jocul ei observ ca momentul culminant este balul la care printesa danseaza cu printul si apoi urmeaza sarutul. Asa se termina mai toate filmele astea cu printese asa ca nici nu stiu cum sa reactionez. o fi normal la fetite sa faca asta??

Sunt tare suparata ca Robert vine acasa din huston care este langa mexic si mor de frica de cand cu aceasta febra porcina.

 

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

DANIELA aparusi si tu cu noutati despre iubitoarea de printese + printi si cu masculul de Rares din dotare [:D] Dar daca stau toata ziua pe-afara,tu cum iti mai faci treaba? Ca presupun ca nu-i lasi nesupravegheati in curte.Sau e mai bine mamaie si mai sta cu ei?

Despre faza cu tzucatul printeselor cu printii,nu stiu ce ce sa zic.Unde a vazut ea asa ceva? La desene animate? Eu nu am vazut la niciun desen animat asa scene.Cert e si ca Diana se uita rar la desene si la cam alt gen de desene (ultimele pasiuni Heidi,Mikey Mouse,Mica sirena etc. pe DVD) sau ce mai apuca la TV.Ultima oara a nimerit Pinnochio la TV si i-a placut tare mult.

Diana e mai pasionata de papusi-bebe,sau de cele cu par lung la care le poate face freza din plin.

Abia il asteapta ea pe fratelo,daca ati vedea ce dragaleli mai baga la [gravi] gen: "dlaguztule de tine" "puiutzule" etc. Azi a zis ca e "puiutz felmecat" [:D]

Cred ca o fi tare grijulie.Pai sa vedeti faza.In ziua cand am iesit cu ea cu caruciorul + papusa bebe,cand am iesit de la mami din bloc erau afara trei baietei mai mici decat ea.Cel mai mare s-a repezit,a luat el caruciorul si da-i si-l plimba cat cuprinde.Cu Diana pe urmele lui strigand : "HEEEI !!! NU MELGE ACOLO CA ACOLO VIN MASINI!" - si inca nu ajunsese baiatul la mijlocul trotuarului ce ducea spre linia de tramvai + sosea. Si culmea, sa vedeti ce-o mai asculta ala: cum il critica,cum schimba rapid directia [:D]

Acum seara a mancat binisor la mami,se vede ca stat la aer.La tobogane,hinte,cu bicicleta ... cam asta e cheia poftei de mancare,miscarea si aerul curat.In oras mai greu cu aerul curat ,dar asta e [bang] Eu de cate ori ma lasau ai mei la tara vara,ma intorceam cu vreo 2 kg in plus! Asa ca ma asteptam la Clara de exemplu sa evolueze asa de bine la tara.Apropo,ANAMARIA ati reusit sa va gratariti azi? La munte sau la mare?

 

MONI [gravi] [baietel] 25s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...