Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (36)


Recommended Posts

DENISA ca de obicei,am obosit numai citind cate facusi [help] si cate mai ai in plan de facut [help][help] In cat iunie apareti in zona?

 

MONI [gravi] [baietel] 26s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui monica70
DENISA ca de obicei,am obosit numai citind cate facusi [help] si cate mai ai in plan de facut [help][help] In cat iunie apareti in zona?
align="right" id="quote2">13 iunie decolam-pe 14 ajungem[:D]Dar 3 weekenduri din mai nu suntem acasa, deci mai raman 2 sa ma pregatesc, ca weekendul asta e full si eu legata de maini cu kids[alcool] ca duminica mi s-a pus pata sa nu fac mai nimic ca e ziua mamei si vreau[pofta][alcool][olala]Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 aniZambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA dar ce faceti 3 WE? Iar mergeti la cabana? Sau la chefuri??

Eu l-am intrebat pe medic daca imi poate da prenatalul din 1 iunie si a zis ca da,asa ca numar zilele [pk].Lunea viitoare vine si italianca in tara,atunci sa vezi distractie,iar salarii de calculat,situatii si toate alea.Plus de predat actele si inca nu stiu cui.Ea zicea ca va aduce pe cineva deja din mai sa stam in paralel o vreme,dar deocamdata nu stiu ce si cum,ca nu era hotarata asupra persoanei.

Acum ne bem laptele si eu si Diana,dupa ce inainte am mancat cate un ou fiert moale,plus paine cu vaycrem (crema de unt) sunca si rosii.A mai mancat azi cu mine si niste ciorba de fasole uscata,deci si-a mai revenit cu mancarea.Am scos un borcan cu sfecla rosie,ma intreaba daca-s gogonele,eu ii zic ca nu,ca-i sfecla rosie,la care ea ma intreaba ... ca de ce n-am cumparat galbena [:D][bang] Are ce-are cu culorile [alcool]

Acum seara m-a obosit cat nu m-a obosit lucratul toata ziua.Pur si simplu NU POATE TACEA O SECUNDA [bang] Daca nu vorbeste,atunci canta,fredoneaza,lalaie,striga,chitzaie,zdrangane,pocane,sare etc. [help] Afara a inceput sa ploua - cat sa inmoaie praful [xx(] de cand plecasem la ginecolog deja,asa ca doar acum seara s-a indurat taica-su si mi-a luat-o vreo ora de pe cap ca deja imi luam campii.Au fost pe la mami pe la magazin si ... la hinte,care au scapat neudate,dar iar mi s-a plans ca nu erau copii.La ora 20,30-21 normal sa nu fie ...

Termin de baut laptele si ma apuc de lecturat,vad ca a scos o carte groasa cu povesti multe,deci am distractie [:-@]

Aaa si am avut si nitel circ acum 15 minute,ca-si udase manecile la o bluza cum s-a tot spalat pe maini si i-am dat rapid pe ea un tricou mai largut,alb,cu ceva inscriptii,mai uzat asa,ca il mai foloseam si pe post de pijama la somnul de amiaza.Si nu credeti ca a inceput sa se miorlaie din plin [q],ca nu il vrea ca ala e pentru baieti [bang] Intradevar e cam pentru baieti,dar intrebarea e cum de si-a dat ea seama [bang] Am potolit-o astupandu-i gura cu bibele de lapte [:D]

No, am tulit-o la citit povesti.

 

MONI [gravi] [baietel] 26s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-2 la cabana,unul cu evenimente[:D]-auzi concediul de la 1 iunie-boierie pe tine.Sa ai spor la lecturat-de ce nu se mai implica asa mult Ghita, are job nasol?

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari

 

Eu ma chinui sa pun 3 poze[bang] de jumatate de ora.

sa va zic una tare cu Rares. Noi iesim in curte pe la 10.30 si primul lucru pe care-l cer copii mei chiar inainte sa iau prima gura de cafea(abia atunci reusesc sa-mi beau cafeaua) este sa-i dau in leagan si cum eu ma cam plictisesc o tot pun pe Ioana sa repete cuvinte in engleza. Azi repetam culorile si fata mea tot uita pe verde sau pe albastru. Azi il uitase pe albastru si la misto il intreb pe rares "zi tu Rares cum se zice la albastru in engleza?" Am ramas masca si interzisa cand mi-a raspuns corect BLU. va dati seama ca stie deja toata strada, il pun sa zica la toata lumea:)) Oricum n-a venit din senin asta, ca tot in joaca il mai pun si pe el sa repete cuvinte, si la culori pe blu il zice cel mai bine, unele cuvinte le zice muuult mai bine in engleza decat in romana, cum ar fi hello(buna nu zice bine) blu(albastru, doamne fere zice batu)

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, va pup.

eu am cam luat pauza de DC, mai de voie de nevoie[:D]. Daca apuc sa ma asez, vine barbatu cu ceva doleante de ma tine tintuita 3 zile la computer. De, eu nu sunt experta iar el e habarnist[:D].

In rest suntem bine, mai mult pe afara, pe biciclete, la gratare.........pe unde se poate[:D].

[pup][pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa iti multumim tare mult pentru costumase, chiar le-am facut niste poze copiilor imbracati cu ele, ca atunci cand au ajuns le-au pus imediat pe ei chit ca erau 20 grade afara. Sunt super si cred ca li se vor potrivi de minune la iarna.

Nu stiu prea clar ce-i cu acest virus, am citit si eu cate ceva dar sunt ingrijorata ca Robert vine cu avionul de la Huston(Texas) care este chiar langa Mexic, multa lume, aglomeratie...doamne fereste.

Moni, mie mi-a placut desenul Dianei. Ioana cand deseneaza cu carioca ingroasa pana se face gaura in foaie.

Ma bucur ca este bine bb2. Te cred si eu ca astepti concediul sa stai cu burta la soare.

Ingrid felicitari! Nu stiu cum reusesti dar faci bine ce faci. Ioana mea n-ar sta la masa sa faca ceva exercitii nici picata. Eu ce mai reusesc s-o invat cate ceva asa din zbor.

Pupici la toata lumea. Fug la nani ca Ioana se tot plimba pe aici si ma intreaba cand vin in pat.

 

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Noi am fost plecate la servici, am dus-o pe Diana intai la balta cu peste, apoi la vaca (tot gestanta e), porci..in final am ajuns si la birou sa-mi beau cafeaua. A cules maci si i-a plasat la tata-meu pe birou. A atipit 10 min pe masina la intoarcere si n-a mai vrut sa doarma, desi era treaza de la 7 dimineatza. Ma dispera!!! 11 ore doarme, 13 zburda. [bang]

Daniela, vroiam in gluma sa-ti recomand un film SF despre super-flu, dar prea esti stresata. Nu te mai consuma asa, nu isi ia gripa tovaras de calatorie taman pe Robert.[:)]

Faci engleza cu Ioana? Foarte bine, eu am zile cand uit. Ce memorie are Rares, auzi la el, sa spuna in engleza albastru. [pk] Bravo![pup]

Eu n-o tin mai pe Diana la masa..jocul ala era pe covor.[:D] Si ne-am jucat de cateva ori, acum o intereseaza mai mult sa stea afara, sa se joace cu mingea (ce sut perfect are[8D])...cu papusile..din astea. Principiul am vrut sa-l stie, ei, am incercat sa vad daca se prinde.[bibe]

Denisa, am citit de doua ori mesajul tau si m-a apucat (la propriu) durerea de cap. Doamne, cate poti sa faci si intr-un timp asa de scurt...eu as fi bulversata. Copiii tai asculta muzica la casetofon? Poate, la culcare? Eu ii mai pun la dvd ceva muzica, dar la somn am obisnuit-o fara zgomot.

Mi-a adus matusa din Germania niste flori cataratoare, foarte frumoase, se pot pune la gard. Dar..catarul meu de barbat nu vrea. Il conving eu cumva.

Intrebare intrebatoare: tu dormi suficient?[pup]

Mira, si noi tot afara. Iar seara la seriale. Nu-i bai, scrii cand poti.[pup]

MOni, ma bucur ca a fost bine la medicul ginecolog. Si ca Tudor e mare si ok [pup]. Asa-i firea Dianei sa trancaneasca, dar e atat de dulce...trebuie s-o intelegi si pe ea. E fain sa vorbesti..[:D]

De unde stie ea diferenta dintre hainele baietilor si ale fetelor? Sigur tu i-ai spus...acu' sa tragi ponoasele.[:D] Pe a mea fix in cot o doare cu ce o imbrac. Doar sa iasa urgent pe usa. Aaa, de sarbatori vrea si ea rochite sau in vizita. In rest, pantalonii sa traiasca, sunt cei mai comozi.

Azi e ziua socrellei, ma duc pana la ea. Poate are nevoie de ajutor la mancare.

 

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helloo,

Moni- ma bucur ca e ok Tudor,asa ramane, ai si alt nume?[:D]

Ingrid-mersi[pup]-sunt restanta cu somnul caci din cauza vantului de aici, care nu e prea placut, copiilor mei au inceput sa le curga nasul, mai ales Emmei(dar urmeaza si A ca si el are ceva scurgeri)si s-a trezit azi noapte de vreo 3ori(ea doarme mereu fara treziri,f. rar viseaza- nu m-a pus sa fac mai nimci ea sarac, am incercat sa ii zic de picaturi s ia inceput sa tipe si sa plinga, asa ca am last-o in pace, asa ca nici una din noi nu prea s-a odihnit, ea va recupera, dar eu am adunate, ca mereu ma culc pe la 11 pm si pe la 6-6.30 ma trezesc, ma dau jos din pat pe la 6.30 insa.

O sa ma odihnesc insa in 2 weekenduri cand mergem la cabana ca acolo mai vin prieteni si mai am ajutoare si in vara cand copii sunt la bunici.

Mai dar nimeni nu a citit in mesaj ce ziceam de fii-mea- ma mustra constiinta ca nu prea am mai lucrat cu ea la litere si matematica cam deloc, dar treb sa aiba si taica-meu de lucru ceva dc tot e in vacanta,nu[:D]

Cu A sunt in urma cu vorbitul si cu mincatul de bucatele, cam greu,dar asta e. ce sa facem,le luam pe rand,sper sa ne mobilizam mai bine in curand amindoi.

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...