Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (36)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Irina tocmai puneam si eu unul unde Diana canta "Copacelul din padure" in timp ce face puzzle,plus o continuare inventata de ea.Si inca un film unde se "ocoseste" cu noi.

http://www.dropshots.com/dia5#date/2009-05-05/20:15:16

Caut imediat si filmul cu Sabina.

 

 

 

MONI [gravi] [baietel] 26s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Ioana mea s-a trezit mai devreme azi asa ca se joaca pe aici si il asteptam si pe dom` rares care inca sforaie. asa ca din lipsa de ocupatie m-am prezentat pe la calculator.

Ingrid chiar nu pricep ce fel de job ai. banuiesc eu ca-i ceva in familie. Doar asa iti poti permite sa ajungi cand vrei si asta doar ca sa te infigi in cafea[:D] (vaca gestanta, purcelusi, balta cu peste, maci..suna tare idilic).

Lasa-le naiba de boli. Doamne fere sa se intample ceva. Nu prea am chef acum de SF-uri. Acum am terminat de vazut "Desperate housewives", asta ca pomeni-si tu de seriale si chiar acum am vazut un film cam vechi dar tare romantic "The Family Man" cu Cage si Tea Leoni.

Continuare...pana aici am scris pe la 17 s-a sculat rares si am fugit pe la plaja/parc, etc. Acum am intrat in casa. mai si am o durere de cap de imi vine sa mooor. Am luat ceva si sper sa-mi treaca.

Ingrid, ma bucur sa aud ca prefera Diana sa stea afara. asa si trebuie. fac ceva engleza dar tot asa pe ocolite ca nu prea coopereaza Ioana.

Ioana ar prefera sa fie imbracata in rochita, mai mereu imi zice s-o imbrac cu cate una dar intelege ca este frig afara sau ca nu este cazul sa mergem in rochie la tobogane asa ca si noi marea majoritate a timpului suntem in pantaloni cu toate ca are zeci de rochite.

Denisa pai la cate ai de facut nu stiu cum naiba mai vrei sa ai timp sa repeti ci E. Eu ma gandesc ca daca n-as fi avut matusa asta sa-mi faca mancarea apoi eram in pom si pomul in aer, atunci chiar angajam pe cineva. pai cand dumnezeu sa faci si curat sa speli si rufe sa le intinzi/strangi etc, sa faci mancare, sa dai copiilor sa manance, sa-i culci si pe langa toate astea sa te joci cu ei, sa-i plimbi si sa mai faci si ceva exercitii. [bang] Nu poti sa le faci de una sigura pe toate fara sa ajungi la balamuc, ori mai lasi deoparte activitati nu la fel de stringente.

Monica deci vine inlocuitoarea. Cred ca abia astepti sa stai la odihna. Despre ce litere si cifre vorbesti tu?? Ioana nu are chef si basta, eu le mai scot cam odata pe saptamana dar nu afiseaza nici un interes fata de ele si asa cum le-am scos asa le bag la loc. Nu o fortez. O vrea ea odata si odata. Nu cred ca o sa fie buna la mate[:D], ea este mai mult ci limbile[:-@] invata poezii, povesti pe de rost, retine engleza foarte bine dar cifrele nici gand, cu toate ca a invatat si ea sa socoteasca pe degete ca babele(ce sa fac daca nu vrea cu foaia si creionul)

Moni, am fosit cam 15-20% din hainutele Ioanei. Adica, body si toate costumasele de bebe cu excceptia celor roz, mai apoi cam toate puloverasele si gecile(din aste roz n-am avut asa ca...) blugi si raiati, bluze... O gramada. Dar mie imi este cam ciuda ca rares poarta numai reciclate asa ca ma duc si ii cumpar si lui noi ca doara acum baiatul n-o purta numai refolosite(exemplu, ii trebuie la Ioana trening ca i-a ramas mic, pai ce fac? ma duc si ii iau la Ioana nou si la rares il dau pe ala vechi al Ioanei? Nu-i corect.)

lasa Denisa ca are timp Alex sa pape si bucatele. Al meu mananca la fel ca noi deja. Stie sa scuipe afara si samburii de cireasa:))

va pupic si plec la spalat si culcat copii.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, la servici merge. Dupa ce m-am intors din ro a venit si colega noua...e din Cehia, Dar de casa mai bine nu ma intreba[q]. Imi sta pe suflet toata chestia si parca e tot un vis care nu mai devine realitate. suntem din termine in termine, ba la banca, ba dupa alte hartii, ba colo ba dincolo. acum vrem sa mai vedem una, si apoi iar la banca. si pe deasupra Heinz e somer si eu numai 80% lucrez...........[bang].

v-am zis ca am pus toate pozele din Ro?? chair si cometarii[:D]

http://picasaweb.google.com/miraklucker/PrimavaraAcasa#

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am reusit sa pun si filmuletul. Poate reusesc intr-o zi sa o filmez asa cum trebuie , acasa fara sa fie intimidata de cei din jur.

Tre saa ma apuc sa caut cintecele in franceza pt. ca de ieri ma tot bate la cap sa o mai invat cintecele in "fanceza".

 

perla de-a Sabinei de acum seara, in timpul mesei: "tati nu vorbi cu mama in gura ". [:-)))] De fapt voia sa spuna sa nu vorbeasca cu mincarea in gura.

 

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)

http://www.dropshots.com/irinamav

 

filmulete cu Sabina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA pe langa tot ce insirasi acolo,mai adauga si un serviciu si inca unul suplimentar acasa si vezi la ce rezultat ajungi [alcool] Clar ca trebuie taiat pe ici pe colo sau repartizat din plin la sot,bunici sau la cine mai apuci,par example gradinita ...

De exemplu la ora asta eu fac inca conta,husbandu' bifeaza la greu niste acte ca am ceva diferenta si trebuie verificat pozitie cu pozitie asa ca la din astea mai soft sa puna si el mana.Iar Diana s-a oprit din cantat si s-a apucat de desenat,dar ... tot trancanind si explicandu-ne ce deseneaza,ca de obicei.Toata lumea foarte ocupata deci.Acum vad ca deja e ora 22!!! Imediat ne apucam iar de lecturat povesti.Aseara i-am citit variantele mai lungi ale Cenusaresei si Albei ca zapada,poate o apuca si pe ea iubirea de printese.Dar nu prea e genul,ea e genul mai practic ...

De haine e ok cum zici sa aiba si baiatul haine noi,asta daca iti permiti,dar eu daca as avea haine potrivite si inca bune,prefer ca pe banii aia sa ii iau jucarii,pe care altfel poate nu mi le-as permite ...

 

MONI [gravi] [baietel] 26s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IRINA deja vazui filmuletul! Ce voce subtirica are Sabinuta [olala] Eu nu ma apuc de cantece in limbi straine,ca nu am voce deloc.Asa ca ce canta Diana e invatat doar de la gradinita ... Cam la fel si cu poeziile.

MIRA imi pare rau ca trebuie sa tot amanati,hai ca poate vin si zile mai bune pentru toata lumea.Peste tot e lumea afectata de criza momentan.O sa ma uit la poze in liniste dupa ce o adorm pe Diana.

DANIELA ba io cred ca o fi buna Ioana si la mate,voi cum ati fost? cam de asta depinde.Acum e prea devreme sa iti dai seama.Eu sper sa ma mosteneasca Diana pe mine la mate,nu pe taica-su.La cantece si poezii e in top Ioana ta,se vede ca te ocupi de ea. Eu pauza [:I] ca n-am nici voce,nici vreme,nici mami nu prea are timp ca numai pensionara nu e ,cu magazinul pe cap ... acum iar sunt cu doar doua vanzatoare din patru [bang] Si-acasa mai are si ea pe langa curatenie,mancare si socotelile firmei in fiecare seara.Nu mai zic ca in fiecare dimineata la 7 e la magazin sa deschida ... La inchidere seara, e tati.

 

MONI [gravi] [baietel] 26s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata am fugit la citit,Diana e deja cu bibele de lapte in gura si cu cartea Vrajitorul din Oz in mana."STII CUM IL CHEAMA PE CAINELE? TOTO!" Stiiiu ... doar ca pe Dorothy tot uita cum o cheama,a zis ca DOLI [bang]

Revin dupa ce adoarme,bine ca am avut spor la lucrat azi si am mai si dormit o ora deci sunt fresh inca [pk]

 

MONI [gravi] [baietel] 26s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am crezut ca nu se mai termina povestea aia [bang] Dar dupa ce o terminai, a adormit in trei minute ...

DANIELA sunt de acord ca e complicat pe post de casnica,dar macar numai grija aia o ai nu si stresul unui serviciu (cel putin).Si am vazut eu cat am stat mai mult zilele astea pe-acasa,ca daca stai acasa toate le vezi: acolo e praf,acolo e mobila patata,dulapul cutare sau debaraua e vraiste etc. si vrei sa le pui pe toate si tot timpul la punct.Deja eram pe punctul sa chem urgent o tipa sa faca curatenie generala in bucatarie,ca eu nu am forta sa frec acum [bang] Crede-ma ca atunci cand mai ai si serviciu,pur si simplu nici nu mai apuci sa vezi toate amanuntele astea !!! Ce calcat de haine ... din parti,cine mai are timp ?!? SI chef ?? Doar daca e ceva chiar mai botit si urgent, pui mana atunci pe fuga si calci si tot asa.De gatit gatesc si daca e la gradi Diana, ca doar trebuie sa mancam si noi ... Vasele le las pe seama husbandului,la fel intinsul,stransul rufelor.Nu mai zic de cumparaturi sau iesitul cu Diana la joaca,astea eu rar apuc sa le fac.

 

Diana deja a capatat obiceiul sa isi indosarieze toate desenele si ce sa va zic ce creaturi SF a desenat si azi de te sperii.Dar ea e incantata [olala] Face cate un cap enorm,ochi maari si a mai pus si ochelari si sprancene ... Doar corpul e mic si picioarele si mainile doar niste liniii acolo ... Zilele trecute a facut ceva ca un robot mic si gras - cam ca ala din Razboiul stelelor [:D] - si mi-a zis ca e o "maimuta care face pishu" [alcool] Dar eu ma bucur mult ca ii place sa deseneze si daca desenez eu ceva ca model,se pricepe binisor sa reproduca si ea ,pacat ca nu apucam deocamdata sa o facem zilnic asta,ca si in domeniul asta conteaza foarte mult sa exerseze.

Am vazut ieri cand colora cu cariocile alea ca nu le tinea cum trebuie in maini,le prindea prea de sus intre degete si normal ca nu avea precizie atunci.Ii tot ziceam,se corecta pe moment si cand lua alta carioca ... tot la fel o prindea [bang] Azi n-am apucat sa o observ cum tine creioanele,ca lucram.Acum mi-am amintit de chestia asta,dar o sa ma uit alta data.

 

MONI [gravi] [baietel] 26s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...