Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (36)


Recommended Posts

BRANDUSA si eu sper sa nu trebuiasca antibiotic.Vad eu ce zice pediatra cand vine,ea de obicei zicea sa ii dau antibiotic daca nu scade febra mare cca 39 timp de ca trei zile. Despre Ana si lipsa de rabdare ce sa zic? Poate nu-i asta,poate efectiv nu o intereseaza sa deseneze sau sa faca puzzle.Mie una mi-a placut enorm sa desenez cand eram mica si imi place si acum [:D],deci mi se pare cat de cat logic sa ma mosteneasca Diana la faza asta.Si puzzle imi placea,sau ma rog alte jocuri de genul asta ce existau pe-atunci. In plus, Ana are pe-acolo atatea alte atractii! Caini,pisici,curtea si gradina si nu in ultimul rand ... fratelo [pk]! in conditiile astea poate chiar e obosita cand intra in casa si se multumeste sa zaca si sa se uite la desene.Diana mea chiar asa face doar atunci cere desene animate cand e obosita / somnoroasa.Atunci isi ia un bibe cu lapte/iaurt/suc dupa caz si cere sa ii punem desene.De obicei se intampla asta dimineata cand se trezeste si o lasam cca 15 minute sa se trezeasa de tot asa. Si cand vine rupta de oboseala de-afara de la joaca. Acum s-a pus sa coloreze pe o carticica . Soarele in albastru si norii de culoare rosie [alcool] Ma inebuneste ca intruna striga "MAMI UITA-TE LA MINE!" Si-a tot pus azi termometrul de frunte si la un moment dat nu mai arata nimic,iar Diana a sarit cu replica: "NOA ACUMA ALATA PA SALACIA!" [:D] Inca mai are 37 vad si de aproape doua ore i-am dat nurofenul ala.
MONI [gravi] [baietel] 24s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ANDA of deci si Mark e saracutul bolnavior.Sper si eu sa fie doar indigestie.Si Diana mi-a zis azidimineata ca ii e greata si ii vine sa vomite,ba chiar a stat o vreme deasupra wc-ului dar nu a iesit nimic. I-am aratat si Dianei azi pozele cu Mark,ce s-a mai bucurat,doar ca imi striga intruna ca vrea sa mergem la el [bang] Si ei ii place cel mai mult culoarea rosie .
MONI [gravi] [baietel] 24s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu ce voiam sa scriu,ca ma tot bazaie Diana.Coloreaza pe o carticica din aia de exercitii si la fiecare pagina la care ajunge cu coloratul ma striga sa ma intrebe ca acolo ce trebuie sa faca.Vad ca ultimul exercitiu l-a facut bine,era simplu de tot,sa coloreze niste forme geometrice rasfirate pe pagina,dar fiecare dintre forme cu cate o alta culoare.Eu nu m-am mai ocupat deloc de ea sa mai facem exercitiile respective [:I] ca sunt si mai complicate printre ele (adica trebuie sa stie perfect cifrele pentru a le face) asa ca am lasat-o sa coloreze in voie.Dar se pare ca a tinut minte ca de fapt sunt exercitii acolo .
MONI [gravi] [baietel] 24s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am amintit ce voiam sa mai zic. BRANDUSA sa stii ca de imbracat/dezbracat cam putini copii de varsta asta au chef sa o faca singuri.La gradinita o mai fac ei (nu chiar toti),pentru ca e un fel de "tema de casa". Diana e o exceptie,ca sa zic asa,ati vazut ca asa a fost ea de mica,foarte independenta si cu multe initiative printre care si imbracatul singura.Cert e ca o si ajuta mostenirea genetica cred,in sensul ca e indemanatica din fire.Nici nu stiti ce ma bucur de asta,ca taica-su e gen d-ala mai neindemanatic,care cam rastoarna/rupe/sparge/pierde [bang][:D] E si stangaci,poate si de-aia.Mi-era teama sa nu fie asa "impiedecata" ca el si inceata.Dar vad ca seamana pe taica-meu si pe mine in privinta asta.mai ales la vitezaaa ... pai de vreo 15 minute a colorat nu mai putin de vreo 10 pagini din carticica aia! Dar a colorat mai superficial,adica a mai iesit cate un pic din chenare,sau nu-s colorate perfect.La gradinita sunt destepte alea ca le dau un singur desen - mare de obicei - si atunci logic ca neavand altceva de colorat il tot freaca pe-ala pana iese cat de cat perfect. Fug sa vad daca s-a racit supa aia de brocolli poate mananca macar un pic.Am fiert si un cartof in ea,special pentru ea.
MONI [gravi] [baietel] 24s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mancat Diana cateva linguri din supa.Se vede ca nu-i ok,ca altadata termina farfurioara aia cat ar clipi.Am fost inspirata cu cartoful ca macar a mancat si din ala si nu are stomacelul chiar gol,ca doar lapte a mai baut azi. Iar s-a apucat de facut alt castel.Ar fi super-extra-perfect daca ar si tacea [:D][bang] ca as putea lucra la acte in voie,dar turuie ceva de speriat.Ma striga incontinuu sa ii admir operele.A si terminat,am cronometrat-o si in mai putin de 3 minute a si terminat castelul.Si chiar ca e faaain!
MONI [gravi] [baietel] 24s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONI, sanatate Diei[pup]. Pai daca iti spune Diana sa veniti la noi, de ce nu veniti?[olala][pup] Ca noi va asteptam. Da, cu imbracatul asa e, ai dreptate. Al meu se imbraca singur cu bluze, pantalonii nu prea ii nimereste bine, se duce singur la toaleta, se spala pe manute, inchide lumina, deci nu avem probleme cu el. Nu va zic ca atat l-am innebunit cu protejarea mediului incat daca vede vreo lumina aprinsa aiurea, fuge si o stinge si striga la noi ca de ce nu avem grija de natura si de animale.[:D] Ce ma oftica la scoala asta a lui este faptul ca au o groapa cu nisip pe terenul lor mare de joaca, si atat sare acolo si se joaca ca de cate ori il iau acasa e murdar ca un purcel. Asta zilnic, in afara de zilele cu ploaie. Cum ajung acasa cu el il bag direct sub dus iar acolo incepe sa curga nisipul din toate partile. Zilnic il spal la cap de cand cu nisipul ala. Plus ca de cate ori il iau acasa are grija sa imi zica pe drum ca trebuie neaparat sa il spal, ca e murdar.[:-@] Nu va zic cum arata incaltamintea lui pe care o spal si pe aia in masina de spalat, plus holul de la intrare pe care il umple cu nisip si trebuie sa strang dupa el. Deja am ajuns sa urasc nisipul cand il vad cum vine acasa. Taica-su ii ia apararea, cica asa era si el cand era mic [bang]. O fi fost, da' io ce vina am sa am asa purcei la usa?[bang] Ai vostri se murdaresc asa la gradi? [roker]Avem pui [loveyou] de trei ani [comoara][bonjovi][olala][batetoba][cool]si mai vrem inca un [copil] [testoasa] [majoreta] www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, angina, adica amigdalita. Ups. Urat. Saracutul. [pup] sa treaca. Mai bine indigestie, ca aia trece de la sine cu putin regim. Cat despre relaxare, eu sunt chiar relaxata cu ea si nu o pun niciodata sa nu faca ce nu vrea! Uneori imi reprosez singura asta. Constat doar ca nu are chef de activitati statice. Moni, stii cum patesc cu RAzvi? Ii iau temperatura: 38 cu 6. Bag nurofen, si la nici 2 ore in loc sa scada, are 39 cu 6. Apoi scade si la nici 4 ore e dupa nurofen e iar peste 39. Ma exaspereaza, dar sunt obisnuita cu genul asta de reactie. Si e adevarat, la ai mei niciodata febra nu a tinut mai mult de 3-4 zile. Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.dropshots.com/dia5#date/2009-04-24/12:02:08 asa se manifesta ea cand are febra [:D]
MONI [gravi] [baietel] 24s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDA fi sigura ca de-ar avea groapa de nisip la gradi,fix la fel ar fi si Diana.Se murdareste ea destul si cu ce are pe-acolo: mancare,iarba,creioane etc. De la groapa de nisip si ea vine destul de incarcata [:D] BRANDUSA noi am avut episoade de cate o saptamana de febra 39 fara alte simptome,de-aia a mai luat antibiotic.Asta cand era mai mica.Sau i-am mai dat antibiotic cand a facut febra si ne cam pregateam de plecat in concediu,asa ca asa fiu mai linistita.Pe cat pot incerc si eu sa evit antibioticul.Multe flacoane am aruncat ca erau neincepute si expirate.Mai bine asa ... Pe Ana bine faci ca nu o pui sa faca ce nu vrea.Eu sunt mai vrajitoare,asa,adica o mai pun pe-a mea sa faca si ce nu vrea,de exemplu sa isi stranga jucariile [:-@] dar la activitati,face fix ce vrea.Eu eventual ii ofer ceva nou,daca vrea bine,daca nu iar e bine.Dar fiind tot timpul dornica de experiente noi ... cam se apuca de toate alea fata.Unele activitati ii plac mai mult,altele mai putin,la altele mai revine frecvent,la altele ba sau rarisim.Dar cred ca cea mai buna investitie de pana acum in jucarii,au fost cuburile alea de lemn !!!
MONI [gravi] [baietel] 24s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDA trebuie sa ii predau si Dianei lectia asta cu ecologia,dar sa te ti atunci pisalogeala pe capul nostru,ca si asta e fixista rau [bang][:D] Problema mare ar fi cu baia,ca noi seara lasam special lumina aprinsa acolo,ca merge mandra la wc din sfert in sfert de ora [bang] Si sa nu ne tot deranjeze ...
MONI [gravi] [baietel] 24s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...