Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Divortez pt ca avem datorii


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
uff, si daca ramane cu actualu' si pierde unu' bogat care o scapa de datorii, aaaa?[:D] Gabriela
Pai nu cred ca mai are de unde ca toti astia bogati, harnici, destepti, perfecti care se trezesc din somn cu poezia in gura sunt deja luati de forumistele noastre [:D]. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307
Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
uff, si daca ramane cu actualu' si pierde unu' bogat care o scapa de datorii, aaaa?[:D] Gabriela
Pai nu cred ca mai are de unde ca toti astia bogati, harnici, destepti, perfecti care se trezesc din somn cu poezia in gura sunt deja luati de forumistele noastre [:D]. Catalina
si pe-al tau daca-l doare umaru' inseamna ca-i atins de criza , chelios, burtos si citeste numa' Cehov?[:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama drga la voi nu exista legea falimentului? lasa-l in durerea lui si du-te sa-ti refaci viata. Oricum nu stiu cum se va imparti datoria pe numele cui sint creditele dar mi se pare normal ca asa cum averea se imparte in jumatate la divort asa si datoriile. Iar 30k nu e chiar asa de mult (dar nici chiar asa putin). Eu nu pot sa-i sufar pe barbatii astia trintori. mai bine singura decit cu asa "podoaba".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monabelle - Dupa un consilier financiar cei 30K se pot plati intre 5-10 ani fare mare fas si fara faliment. Cu falimentul e bine sa-i cunosti implicatiile lui si dupa ce trec aia 7 ani magici fara credit. In plus in QC nu e asa usor sa dai faliment ca si in USA oricum nu . Am facut-o o trag ,astai, dar doare al dracului de tare. Gabriella daca tot e sa-l pierd pe ala bogat ti-l fac tie cadou pe fostul cai bun ca pita calda. Le multumesc celor care au scris povesti asemanatoare cu a mea e un sprijin pt mine sa vad ca a rasarit soarele si pe strada lor. Stiu ca pt unele motiv de divort e ABI (Alcool, Bataie, Inselare)dar pt mine sa MINTI ca ti-e bine cand tu umpli noaptea perna de lacrimi ca nu-i asa , imi creaza aceiasi repulsie sa si atunci cand te insala fat frumos. Dece daca ceva care ne raneste recunoastem ca ne doare doar cand se vede pe aparenta noastra fizica , daca nu ne tragem frate un zambet de zile mari si defilam mandre cu el. In casnicia asta de c.... eram impreuna si zambeam cand era vreun aparat foto in zona ca de trimitem poze in ro si la neamuri. Titlul topicului poate este gresit trebuia sa fie "Divortez pt ca avem 60K datorii si nu numai de asta". Am multe amanunte picante despre fostul sau fostii socrii dar is amanunte ceea ce ii mai importat pt mine acum e DECE MINTIM CE NE ESTE BINE ???? sa impresionam pe cine ??? si cand ne oprim din mintit DECE NU MAI MINTIN??? ce zi gabriela ca sa-l gasim pe ala bogat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ALTUL
Monabelle - Dupa un consilier financiar cei 30K se pot plati intre 5-10 ani fare mare fas si fara faliment. Cu falimentul e bine sa-i cunosti implicatiile lui si dupa ce trec aia 7 ani magici fara credit. In plus in QC nu e asa usor sa dai faliment ca si in USA oricum nu . Am facut-o o trag ,astai, dar doare al dracului de tare. Gabriella daca tot e sa-l pierd pe ala bogat ti-l fac tie cadou pe fostul cai bun ca pita calda. Le multumesc celor care au scris povesti asemanatoare cu a mea e un sprijin pt mine sa vad ca a rasarit soarele si pe strada lor. Stiu ca pt unele motiv de divort e ABI (Alcool, Bataie, Inselare)dar pt mine sa MINTI ca ti-e bine cand tu umpli noaptea perna de lacrimi ca nu-i asa , imi creaza aceiasi repulsie sa si atunci cand te insala fat frumos. Dece daca ceva care ne raneste recunoastem ca ne doare doar cand se vede pe aparenta noastra fizica , daca nu ne tragem frate un zambet de zile mari si defilam mandre cu el. In casnicia asta de c.... eram impreuna si zambeam cand era vreun aparat foto in zona ca de trimitem poze in ro si la neamuri. Titlul topicului poate este gresit trebuia sa fie "Divortez pt ca avem 60K datorii si nu numai de asta". Am multe amanunte picante despre fostul sau fostii socrii dar is amanunte ceea ce ii mai importat pt mine acum e DECE MINTIM CE NE ESTE BINE ???? sa impresionam pe cine ??? si cand ne oprim din mintit DECE NU MAI MINTIN??? ce zi gabriela ca sa-l gasim pe ala bogat.
Si in cazul in care nu vrei sa divortezi neaparat si inca mai cauti o solutie, separarea financiara might be it for you. Vezi ca mai e o fata pe site cu problema asta, poate te sfatuiesti cu ea. Serios, poate ca o separare financiara l-ar invata pe al tau ceva responsabilititate financiara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok ca sa lamuresc pe toata lumea acum locuiesc singura. Am incercat separare financiara dar na vrut el si cum naiba imparti untul si sunca din frigider??? cine le plateste daca el n-are bani???? LE AM INCERCAT TOATE CAILE POSIBILE CU EL ASTA AM FACUT 6 ANI Ideea era daca a mai patit-o cineva si acum e un om normal pt ca eu nu am fost si inca ma mai decid daca is. Ma uitat la cati au citi topicul si ma intreb dece asa de multi l-au citit ???? chiar atatea persoane is in situatia mea??? Pt ca titul topicului nu ii chiar ata de "excitant" e chiar banal. Oare chiar atat de multi numai fac sex 1-2-3 sau taspe ani de zile , is la pamant cu bani , partenerii de viata trag in directii diferite si se intreaba pt ce atata amar?? Citind pe ici pe colo am dat de o chestie de genul: - barbatii isi exprina dragostea prin sex, asa isi cer iertare si isi arata iubirea, astaepa o partenera care se acepte modul asta "primitiv" de exprimare ; asa simt ei ca noi le apartinem si au pt ce sa lupte ; deci daca nu este sex nu am nici dorinta de lupta ( aduceti-va aminte primele intalniri si ultimile ore din relatia voastra)si asa se intorc ei la prima dragoste cea de sine sau parintii. - de femei .........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi cind am venit in Canada, finantele noastre au intrat pe mina lui pe motiv ca nu stiam limba. la un moment dat mi-am bagat nasu' si m-am ingrozit, erau de-a valma, desi cistigam bine impreuna, n-aveam nimic economisit, plateam dobinzi de aiurea pe niste credite fara tost. M-am infuriat fantastic imi amintesc, si am preluat finantele, am pus conditii drastice, am redresat foarte bine problema: avem savinguri bunicele, n-am mai platit dobinzi de pe vremea aia neagra, acu' si daca ne pierdem joburile, vreo citiva ani sintem OK. Dar eu sint moderata cu accese de zgircenie in ceea ce priveste cheltuielile, el e opusul meu, ar cheltui mult si aiurea daca ar avea ocazia, numa' ca il tin din scurt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...