Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minunatele Scorpiutze (43)


Recommended Posts

Salutari si de la munte. [;)] Unde dupa 1 sapt. de racoare, s-a reinstalat caldura.... [alcool] Adriana, multumesc ! [pup] Sunt superbe pozele !!! [olala] Saluta marea si din partea mea, ca nu am mai vazut-o de 7 ani. Ana, bine ai revenit ! [pup] Abia astept sa citesc povestea concediului cu americanii prin Moldova si pe unde ati mai fost. [:)] Monica, cum va ocupati timpul, pe caldura asta, daca pe afara nu se poate sta ? Copiii nu cer afara ? Mira, fetitele vor sta acasa ? Nmai David va merge la gradi ? Ce program scurt are ! Elena, sper sa primiti vestea cea mare ca mama ta e bine si poate sa paraseasca spitalul. Kiki e bine cu glicemii mai mult mici de la atata miscare. dar nu-i scad dozele de insulina, prefer sa-i dau mancare in pluis ca si asa consuma multa energie, e subtirica si poate, poate....se mai pune ceva pe ea. Desi, atat d-na. doctor de aici, cat si medicul de la Buzias, mi-au zis ca daca parintii sunt subtirei de unde sa fie copilul mai dezvoltat decat ei ? [ups] O zi faina in continuare si o seara si mai faina, in familie ! [:)] [pup][grup]
Nina, mami de [zana] [url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92439"]Diabet zaharat la copii[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101739"]Copii din 2002[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157"]Copii capricorn[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101365"]Scorpiutze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 307
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna scorpiutelor, ana, bine ai revenit, asteptam povestea cum numai tu sti sa o spui[:D] elena, ai terminat cu dosarul? nina, cristinuca arata f bine si e frumushica foc, asa se "poarta" fetele acum mai subtirele[:D] ai mei sunt un pic cu mucisori si chiar si tushesc o lecutza dar sper sa nue volueze si sa fie doar o raceala banala de vara. va pup pe toate, sa aveti o saptamana minunata monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, sper sa fi terminat, oricum, am facut azi doua drumuri spital-primarie, pt. ca nu era completata bine adeverinta[bang] si asta pe canicula, cu bebe mic si bebe mare dupa mine. Am iesit la 11.30 din casa, ca lunea dimineata "doamnele" au alte treburi, si am intrat la 5, cu oprire in parc pentru plans/tipat/urlat o ora din partea lui Gabi. Probabil nervii mei intinsi la maxim s-au transmis si lor, ca si George era mofturici. Acum sper sa nu mi-l intoarca de la directia muncii. Tampenie mare cu dosarul asta, legile lui peste[bang]! Cuscrito, abia astept povesti si poze, muuulte poze![pup] Eu vreau la mare, stau calare pe net si caut oferte si nu ma pot hotari. Mi-a intrat Venus in cap, as incerca si acolo, am vazut hoteluri bune... stie cineva ceva? Adriana, help pliz! Sau raman la prima mea dragoste - Eforie!? Ma intereseaza cum sunt plajele, daca sunt cat de cat curatate! Toti pe care ii stim au fost doar in Mamaia, acolo merg de abia la sf. lui august. Nina, sa il vezi pe George ce "gras" e, daca nu ii dau fortat mancare, poate sa stea nemancat toata ziua, pardon... cu un corn si muuult suc![bang] Si abia astept sa plece mama acasa, sa il mai ia la tara, acolo altfel mananca, plus ca are rabdare sa ii faca fix ce vrea. Si eu ii fac, dar ce e facut de bica... parca e altfel. Pupici lui Kiki si glicemii normale![pup] Iooi, m-am lungit ca placinta, suntem numai fetele acasa, barbatii sunt la terasa, eu mor de picioare, asa ca azi lenevim pe langa bloc cel mult! Va pup, o seara faina! Elena Elena - mami de [bebic] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/"]Gabriela[/url] (12.04.2007) si [auto] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]George[/url] (6.09.2002) [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed"]Poveste fara sfarsit![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.Io mai rarut ca invat.O tot duc pe Stef la tara cate 2 zile si o noapte sa ma pot descurca. Ana bun revenit si abia iti astept povestile tale.[pup] Elena sa dea DD sa fi terminat cu dosarul.Inca imi mai adu aminte de plimbarile fortate pe care le-am facut si eu.Si a mea dragoste tot Eforie e si drept urmare pe 27 iulie ne imbarcam spre mareeee... Adriana sa stapanesti sanatoasa Matizachele.Esti deja indragostita de el? [:D].Vreau si io la mare acuuuum [q] [q] Monica sanatate la puiuti. Nina [pup] si la voi.La tine si la Kiki cea slabuta.Cand vin verisoarele? Hai va pup pe toate dulce Noapte buna Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata dragelor, Si saru-mana de urarile calduroase de venire....[asia] Intai de toate sa va spun ca am cumparat duminica un calculator pentru Alex,ca din a 5-a o sa faca ore de informatica si va avea de facut teme online,asa ca Marius lucreaza de zor sa puna la punct calculatorul si conexiunea la internet pe doua computere....deci,ce vroiam sa zic,este ca inca nu pot pune poze sa vedeti,dar o sa pun cum o sa am....[q] Ninocika,sper ca mandrulita Cristinuca e bine....ce faceti in vacanta asta?Am trecut prin Miercurea Ciuc,n-am oprit,doar am traversat orasul venind dinspre Izvorul Muresului,unde am dormit o noapte,in drum spre Sighisoara... Monica,sanatate multa la mucosii tai mititei....las' ca numai desteptii racesc vara...(halal consolare)..[:D] Cuscrita draga,am sa iau si eu poza din webshots cu noi si copilasii sa mi-o pun in albumul meu...De Venus,din cate imi amintesc eu...este o statiune faina,are hoteluri frumoase...nu stiu mai multe...De Mamaia stiu cate ceva,dar iti dai seama ca sunt in urma cu noutatile....cred ca Adriana ,intradevar ,te poate informa cel mai exact...Asa deci,faceti o tura la mare?Super...Poate tragem si noi o fuga la Constanta dupa 13 august,ca am planaficat inca o escapada la munte incepand din 6 august,ca mai avem concediu,dar numai noi si copiii...[:D] No,fete,sa va povestesc,in seriale,ca altfel imi inchide Mirela contul....cam cum a fost excursia...[:D] Pai in 14 iunie au sosit musafirii,am plecat sa-i luam la aeroport,emotii,palme transpirate,caldura mare....stam si stam si intr-un tarziu apar bunicutii pe usa...Va spun ca s-au repezit la noi si ne-au imbratisat cu atata foc si drag de parca ne cunosteam de o viata...[^] In fine,pe 16 iunie,sambata,am plecat de dimineata la drum....si,prima oprire,Deva...ne-am fatait oleaca la Clubul de gimnastica,sa le arat unde a invatat Nadia Comaneci...nenea portarul de acolo a fost un tip dragut si ne-a permis sa intram un pic intr-o cladire de acolo unde erau pe pereti foarte multe postere imense cu campioanele olimpice,am vazut de afara si sala de antrenament,ca nu era voie sa intram acolo,am mancat olecuta la un mic restaurant si p-orma vira spre Hunedoara ,sa vizitam Castelul Huniazilor...Eheeeiiii,aici alta calimera,cine mama naibii stia drumul catre castel?Ca noi nu...cu tot GPS-ul lui Marius ne-am ratacit in Hunedoara,plus ca a dat o ploaie d-aia de curgea siroaie de se rupsese cerul si orasul era tot o balta si un lac...vezi pe unde o iei,pe unde te bagi,sa nu intre apa in masina,sa nu se opreasca motorul in mijlocul baltii...ca asa de mare era apa in oras si cat e ea Toyo de inalta tot ajungea apa pana la usi...[bang]si uite asa,tot invartindu-ne ca curcile chioare prin Hunedoara,am iesit din oras pe partea cealalta...Sa mori si nu alta de ciuda,da-i si intoarce in mijlocul drumului si cale intoarsa.Oprim noi langa o fabrica,noroc ca avea portar si intrebam drumul catre castel...era in directia opusa,normal....asa ca pe bajbaite am ajuns intr-un final si la castelu' lu' peste prajit....am intrat si cum americanii nostrii erau veniti chititi pe Dracula,evident ca primul lucru care le-a iesit din gura la vederea castelului a fost:"asta e castelul lui Dracula?".Zbang[bang][bang][bang]...sa mor si nu alta...ce tolomaci!"pai nu",zic eu,si da-i si explica in americana cine,ce si cum si unde si cand a locuit acolo si care era treaba cu castelul.Dumnezeu cu mila cat or fi inteles ei din explicatiile mele,insa am avut norocul sa existe in interiorul castelului explicatii in engleza,asa ca m-am scos aici....Bun,am vizitat,am facut poze....si pe cai,ca se filmeaza!Drum intins catre Cluj...si am mers si am tot mers...ca in basmele noastre,zi de vara pana-n seara si pe la 7 seara am atins si Clujul,unde traficul era sufocant si eu eram primash data in el....si iar ne-am invartit si ne-am rasucit prin oras si am ajuns la o pensiune sa ne cazam...pleoshc![bang][bang][bang]Tot Clujul era ocupat ca se tinea nush ce mama naibii de summit...nema locuri libere,nicari...si iar la drum catre prima localitate,unde am gasit Pensiunea Iosefin,adevarat ca era tiganie mare in zona,mergi pe ulita satului ca sa ajungi la pensiune,dar face tot banul...Cum intri in curtea pensiunii esti pe alta lume:curatenie,flori multe,servire ireprosabila,bun gust,oameni cumsecade,mancarica buuuunaaaa...si ieftin ca braga!Am lasat acolo,pentru doua camere,amandoua cu 3 paturi, masa de seara,plus parcare in curtea pensiunii,cu paza....cam 200 RON....Nu e ieftin? Ei,si dimineata hai iar la drum...catre ce?Pai catre nord,spre Sapanta,la tzintirimul vesel[:D]...Si am iesit din Cluj,catre Gherla si am tot mers....atat de frumos,atata padure si atat verde...nu te mai saturi privind.Si uite asa,pana catre 12 am ajuns la Cavnic...Cat de frumos e drumul,prin padure,in Tara Lapusului...!!!!!!!!!!Am oprit la marginea drumului,sa admiram frumusetea si,evident,sa ingrasam solul fertil al padurii...Superb! In Cavnic lume si nu prea,majoritatea veneau pentru aerul proaspat de munte,sa admire peisajul...Am papalit ,ne-am mai invartit olecuta si iar la drum,tot in sus catre Sapanta...Drumurile,ce sa va zic?Cand bune,cand foarte proaste...cand in reparatii,cand lasate in paragina...Cam asa...Si,pe o caldura de 35 de grade,am ajuns si la Sapanta.Poate o sa spuneti ca sunt dementa,insa pentru mine a fost o dezamagire Sapanta.Ma asteptam la ceva mai frumos,mai mare,mai......altfel.Drumul din fata cimitirului e ingust,nu e loc de parcare decat la limita.Autocare la greu,lume multa,galagie....erau doua tantii acolo la poarta,unde se plateste intrarea...taaaare plictisite de munca lor,care vorbeau intr-un sictir total cu noi...Americanca mea vroia cu orice pret o anume cruciulita sa cumpere si tanti de acolo...zau ca mare greseala am facut s-o rugam sa ne arate modelul dorit,ca a trebuit sa se ridice de pe scaun si sa faca un mic pas in spate,sa ia sirul de cruciulite cu snur si s-o extraga pe cea dorita si cand a si auzit ca oamenii mei nu vorbeau romaneste,ca eu le traduceam si m-a si intrebat de ce nu vorbesc romaneste si i-am zis ca-s americani....a facut o moaca acra...mai ceva ca varza murata....si mi-a aruncat sec si in scarba :"da' ce?asta nu-i buna pentru ei?uite ca seamana intre ele(cruciulitele),ce le trebuie tocmai modelul asta,sa ia ce se vede,ce sa mai aleaga....si sa plateasca intrarea,da-i incolo ca au bani..."Ce sa va spun fetelor,ca s-a umflat tarata in mine de nervi si cand tocmai ma pregateam sa fac urat catre doamna si s-o trimit la origini,[:(!]apare Marius cu steagul alb fluturand,impaciuitor,ca ma vazuse cum ma innegrisem in cerul gurii,m-a dat usurel la o parte si i-a spus mieros cucoanei(care numa' a cucoana nu arata) ca platise el intrarea pentru toata lumea si i-a aratat biletele....Cred ca madama era NF,ca i-a zambit frumos lui Marius,i-a dat si americancei cruciulita dorita,am platit si hai sa citim crucile...Abia am reusit,ca sunt scrise cam ciudatel...interesant!Am intrat olecuta si in biserica,am cumparat suveniruri,mi-am luat si eu o ie de acolo,ca imi doream de multisor....si haide iar la drum....sa cautam iara cazare si de haleala....si am tot mers...iar ca in povestea romaneasca...Ideea era sa nu trecem in Moldova in seara aia,ca treceam Pasul Prislop,nu fusesem niciodata pe acolo si nu aveam idee ce ma asteapta,avand in vedere drumurile proaste,dar tot mergand din localitate in localitate sa cautam cazare si tot admirand peisajul,uite asa am intrat in pas...Se lasase inserarea si ii zic lui Marius ca sa vada pe unde e drumul,sa gasim mai repede undeva sa innoptam,ca nu vreau sa trec pasul pe inserat,la care el imi raspunde:"pai esti in pas de vreo 5 km"...No comment![bang]Asa ca pe un drum infect,semana cu un drum forestier....am trecut Pasul Prislop spre Moldova,Toyo deschizator de drumuri si in spatele nostru un carnat de vreo 7-8 masini care ne urmau indeaproape,executand manevrele mele....Nu stiu daca am avut ocazia sa merg cu 50km/h,poate pe portiuni scurte de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragelor! Cuscra, apoi pana maine sa asteeeept? Banuiesc ca mai sunt vreo 2-3 capitole, daca abia la Dorna am ajuns[:D]! Abia astept de poze! De ce nu muti tu povestirea in blog, sa ramana acolo constant in "frunce"?![pup] Georgi, spor mama sa ai la tocit, si... marea te asteapta! Noi inca nu am dezbatut, ca jumatatea mea "mai mult decat perfecta" ma tine pe jar. Si ca de obicei... "ocupa-te tu!" Adica iooo? Care am facut carari la premarie si azi tot pe acolo imi duc moastele???? Macar tu ai ceva sigur rezolvat![:D] Monica, ma inscriu in cublul celor "isteti", dupa spusele Anei![;)] Sper ca azi sunt bine puii tai! Banuiesc ca e canicula si la voi, aici iar ne ia cu un val, si eu tocmai ma pregatesc sa ma intretin cu o functionareasa... daca e la fel de... draguta, cred ca deja imi ies din pepeni! Va pup pe toate! Lory, ai fugit acasa in Jp sau inca mai esti acasa in Ro? O zi buna (asta e tot ce mai vreau)! Elena Elena - mami de [bebic] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/"]Gabriela[/url] (12.04.2007) si [auto] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]George[/url] (6.09.2002) [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed"]Poveste fara sfarsit![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elena, nu stiu cat te pot ajuta.chiar nu am stat niciodata in Venus.doar am trecut.din cate am inteles(nu stiu daca am auzit bine) ca ar fi inchis statiunea.in Eforie am auzit ca e bine.am o prietena care sta acolo.dar tot mamaia e cea mai frumoasa si ai ce face.dar decat venus parerea mea e ca in eforie sa vii.tu decizi. georgi, sunt fan matiz la ce dacii am avut mi se pare mare diferenta.stiu ca nu e cine stie ce matizul dar pentru mine este mai mult decat suficient. ana, te pup.am citit peripetiile. pe toate va astept la mare si daca pot si am timp ma vad cu voi.numai sa ma anuntati din timp. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/nastasie_adriana/my_photos"]albumul meu[/url] adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna scorpiutelor, ana, am citit povestea(dar am sa o recitesc fiindca taaare mult mi-a mai placut) Doamne cate locuri ati vizitat, ce frumos ai povestit parca deja aveam gustul laptelui proaspat si mirosul de fan[:D]si mirosul de lemn din camere...si nervi ca nu ai inteles la peles ce sunea ghida[:D], o si vedeam pe luana purtand chestia aia din lana pe 40 de grade[:D]...eheeeeiii...ce mai excursie cred ca americanii or sa-si aminteasca de ea toata viatza....ma bucur tare mult ca v-ati simtit bine si ne-ai impartasit si noua din frumusetea locurilor pe unde ati fost. sa stapaneasca sanatos pc-ul alex...si sa ne pui pozzzzzeeeeee piticii mei azi noapte nu au mai tusit in schimb de dim de cand s-a trezit ruxi are nasul ca un robinet si se ineaca cu muci si tuseste[bang] va pup pe toate monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...