Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *79* Acum scolari !!!


Recommended Posts

Neata! Cristina, cu placere vin la cafeluta[pup]. Nicoleta, in Germania, in unele locuri, se pot face cursuri de limba dimineata si, cat dureaza cursul, 2-3 ore, intr-o sala alaturata, cineva sta cu copiii, au acolo jucarii, se cheama Deutschkurs mit Kinderbetreuung, este special pentru femei/mame, vezi poate gasesti asa ceva! Dar Robert, inainte de 3 ani, nu vroia sa stea fara mine, asa ca ma duceam la curs seara, de la 6 la 9. Sau cauta alta gradinita, sau grupe de joaca dimineata cateva zile pe saptamana, unde copilasii stau fara mame. Matei ar fi OK fara tine? Multa sanatate si tie bafta! Laura, ce bine ca Andy are multi verisori si ca pleaca impreuna la bunici! Nici nu trebuie sa se gandeasca acum la scoala, sa mai respire si el, sa simta ca-i in vacanta! Am vazut la subiectul celalalt cu copiii care trec intr-a 2-a ca au primit multe teme pentru vcanta sau ca unele mamici vor sa-i puna serios la treaba. Noi nu cred c-o sa primim mare lucru iar eu o sa-l las in pace, o sa citim doar impreuna, fiecare cu cartea lui, o sa mai socotim, in joaca - noi in masina mai socotim, sa treaca plictiseala si cu 1-2 saptamani inainte de scoala o sa-i dau niste dictari, asa, de refresh.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Eu nu sunt intr-o dispozitie tocmai fericita! Noi avem rude in nordul Moldovei, zona Dorohoi, si poate ati auzit ca e prapad acolo de la inundatiile din ultimele zile, stau tot timpul cu matusa mea la telefon! E tragedie in sat, matusa a scapat doar cu casa inundata, e putin mai la deal decat celelalte din vatra satului, dar sunt zeci, sute care au ramas fara nimic! Cei care stau chiar langa Jijia au fost inundati pana la acoperisuri! Au stat 2 zile fara curent, s-au inecat animale, s-a stricat drumul... ce mai, e groaznic! La multi ani tuturor celor care si-au serbat ieri ziua de nume!!! Eu n-am apucat sa citesc in urma, dar o sa o fac acum!
Catalina & [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Robert-Andrei[/url] [floare3] (27.07.2002) [aerob][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katty, imi pare rau de dezastrele cu inundatiile astea :(. Cristina, Matei nu ar fi nici el initial ok fara mine, de aceea am ales sa incep cursul din octombrie, o luna sa fiu langa el. Si aici se organizeaza cursuri de germana, se numesc "Mama lernt Deutsch". Am incercat anul trecut, dar Matei nu a vrut sa stea deloc, dupa primele 2 dati am renuntat. Dar atunci era mic, alaptat... As fi vrut un curs intensiv. La noi, exclus sa merg la curs seara, nu as rezista in ritmul asta, si ce ma fac atunci cand sotul meu este plecat? Uf. ------------------------------------- Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katty imi pare rau de ce i se intampla matusii tale[flo],am vazut si eu la Tv ce e pe acolo,sarmanii oameni.. CristinaC si Andy are teme de vacanta,rezonabil zic eu..el mai citeste din enciclopedii despre animale,pasari..n-am de gand inca sa fac nimik cu el,mai incolo,avem vreme toata vacanta.Ma bucur ca citeste singur fara sa-l pun eu[:)]Mai aveti scoala? Nico ar fi bine dimineata,ca ar fi fiecare la locul lui si ai putea sta linistita la curs,sper sa rezolvi...Cum ai rezolvat pana la urma cu sora ta??Vine singura? Noi am fost pe afara dar e caald.....
Laura , [url="http://lb2f.lilypie.com/h8pNp3.png"][copil]Alexia[/url] (14.09.2008) [bonjovi]Andrei(07.04.2002)
"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii" (Micul Print)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este asa de cald si la noi! Laura, diseara trebuie sa vina sora mea, am emotii, sper sa nu aiba probleme la vama, o vor duce ambii parinti. Cu vacanta... noi mai avem 2 zile. Nu stiu ce teme ii vor da, insa eu il voi mai pune din cand in cand sa mai faca una-alta. Au in caietele de la scoala pagini nelucrate, are caietele si cartile de la prima scoala neterminate... Va merge si la cursul de germana din 20 si ceva iulie... o luna... sper sa nu uite si, chiar mai mult, sa invete mai multe. Fireste, nu vreau sa-l obosesc. Va avea vacanta de la mare unde nu va face NIMIC (poate doar va citi). Si eu ma bucur ca citeste singur in germana. Are cartulii pe care le ia si prefera sa citeasca el din ele decat eu din cele in romana.[8D] NU asa de des pe cat mi-as dori, dar este ok. Cristina_C, la voi se obisnuieste sa se duca flori doamnelor la sfarsit de an scolar? ------------------------------------- Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico cred ca abia astepti sa vina surioara ta,tin pumnii sa treaca cu bine de vama.O astepti la airport? Ce distractie va fi pe copii la mare[pk]
Laura , [url="http://lb2f.lilypie.com/h8pNp3.png"][copil]Alexia[/url] (14.09.2008) [bonjovi]Andrei(07.04.2002)
"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii" (Micul Print)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, inseamna ca acusi e la voi. Petrecere frumoasa! Robert i-a dus chiar de mai multe ori flori invatatoarei pana acum, nu in prima zi de scoala ca nu se obisnuieste, ci o data inainte de Craciun, o data la inceput de primavara (prin martie), o data inainte de vacanta de Inaltare si o sa-i duca si in ultima saptamana de scoala, dar numai si numai pentru ca ii place foarte mult de invatatoare, se cunosc inca din anul pregatitor. Fostei educatoare nu simtea nevoia sa-i duca nimic[:-@].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...