Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (24)


Recommended Posts

Motanik si noua ne-a crescut asigurarea anul asta insa am schimbat asiguratorul. Asa ca am reusit sa gasim altul cu £220. La noi sotul e principal si eu additional. Asa iesim ieftin. Ella asa stiam si eu, mai stiu ca sunt carti pe tema asta. Cosmin citeste mult oricum dar tutorul il va pregati in principal la matematica si stiinte dar ii va da si teme de verbal reasoning pentru a il obisnui cu testul. MissJJ acum daca conduci poate organizam o intalnire cu copiii ca tu ai fetele in 2006 si 2008 si eu in 2007 asa ca s-ar intelege bine. Si Adelise fiind in august va fi tot cea mai mica din clasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Luna cu mare placere [pup] numai sa ai rabdare sa ma apuc efectiv de condus.[:I] La noi eu tre sa fiu soferul principal ca eu am full dar abia acuma l-am schimbat in british ca tot am amanat [bang] si sotul o sa aiba provisional. Acuma om vedea cum va iesi mai ieftin la inceput. Dar na tre sa incepem de undeva deci ata ete. _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna ms.[pup]

Acuma na sper pana in sept sa reusim sa terminam cu toate hartii, asigurare, sa luam si scaunele de la masina ale fetelor tre sa schimb cauciucurile si inca vreo cateva marunte la masina, ca de ex bricheta e blocata si din cate stiu acolo se conecteaza sat nav-ul si na sa ma apuc si eu efectiv sa conduc sa ma obisnuiesc.

Ar fi fain sa ne vedem.

Da am verificat pe site-urile astea de comparison si au astia niste preturi [soc] mai scumpa asigurarea decat masina.[alcool] Is nebuni serios.[bang]

Si culmea ca adauga peste valoarea aia care tre so platesti singur inca o suma deci degeaba e comprehensive ca tot eu platesc reparatiile in afara de cazul cand rup masina in doua.[alcool]

Cel mai ieftin am gasit la unii din iralnda care au sin uk Quinn mi-a zis un prieten de ei si nu comprehensive ci third party, fire and theft.

Pana adun ceva vechime la condus si asigurare ma usuca astia.[alcool]

 

______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu cu asigurarile mele.[:D] Eu nu stiu ce sa mai cred daca citesti reviews pe net despre firmele de asigurare toate is awful, nici una nu plateste claim-ul, iau banii aiurea desi policy e canceled, cresc pretul de la un an la altu total aiurea si cu sume imense si nici nu esti anuntat. Eu-s totally lost serios aia cu qoute ieftini nus buni aia cu qoute scump tot nus buni apai este vreo unul care e bun???[bang] _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, iti spun ce asigurare am eu cind o veni barbata-miu miine. El s-a ocupat de asta, treba mea a fost sa iau carnet. Stiu ca platesc in jur de 500 pe an, eu fiind pricipalul conducator, ca masina e a mea si e 500 din cauza ca sint incepatoare. Dupa un an se va reduce pe la 300 parca. Intr-adevar site-urile de comparatie sint niste timpenii si multe firme de asigurare nu sint de incredere. Barbata-meu a studiat o groaza pina a ajuns sa o aleaga pe asta dar nu ii stiu numele. [:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia thanx a lot [pup] si ai un great big hug de la mine.[flo]

Eu tot studiez pb ca na si ma minunez ce citesc si ce vad.

Pana acuma sg care zice toata lumea inclusiv Which? plus reviews cu cate 4 -5 stele este NFU Mutual care cica suni si raspunde un om, minune, nu un robot plus 3 ore on hold, pe cand orice alta firma de asta mare de-si face reclama la tv incluzand aviva, churchill, more than, direct line si etc toate au 1 stea si multi au zis ca ar fi pus zero daca se putea din f multe motive.[help]

Deci sa inteleg ca tu dai 500 pe primul an fiind incepatoare dar e si sotul pe politza ca aditional driver? Well dupa ce qoutes mi-au dat astia 500 suna de vis, DD sau lump sum?

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine asigurarea e 650 cu totul (direct debit lunar) pt un an si avem 4 ani no claim bonus, al meu e singurul sofer si are carnet british (se pune nr de ani de cand are categoria si nu de cand e eliberat permisul britanic, btw) si peste 10 ani de experienta.

Voi cu cine ati scos preturi asa mici? Ca noi sub 550 nu am gasit nimic pe tot netul.

 

--------------------

 

Andra si bebe Theodora

 

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jacksonid="red">

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motanik eu din cauza ca nu am no claim bonus ca la mine e prima masina deci NCB e zero si ca e fresh permisul ca ma intreaba si de cand am permisul full british, qoutes pt comprehensive toate erau peste 2000 si eu am dat 1945 pe masina [alcool] plus value aia e de baza 250 la care ei adauga inca 250-350-450 chiar ca esti new driver deci daca e intre 500 si 700 reparatul la masina mi-o platesc eu din buzunar si third party simplu e tot la fel ca si comprehensive, iar third party fire and theft cel mai ieftin era 850 lump sum sau 905 DD de la quinn aia care dupa ce am citit reviews am ramas [soc] si restul la third party fire and theft erau tot peste 1500 de lire.[alcool][bang]

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea e cu AXA insurance.

 

Dar al meu are vreo 15 ani de no claims (v-am zis ca e geeky, nu are niciun punct pe carnet, n-a avut in viata lui, nici eu dar am carnetul de 4 ani doar), plus ca el e main driver, eu is additional. Altfel plateam mai mult. E ok asa numai ca daca fac eu accident ii afecteaza policy lui, ii anuleaza lui no claim. Asa ca anul viitor cand fac 5 ani imi fac eu asigurarea mea si caut o companie care ia in considerare no claim bonus chiar daca ai fost additional driver (direct line parca face asta).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...