Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romanii din Marea Britanie (24)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adelyna ms mult.[pup] Voi mai ziceti ca eu bag la cerebel.[:D] Acusi fac studii de piata in domeniu.[:-)))] Alta intrebare, I know, I know [:D] bare with me pls [:D], cheile de la masina voi daca aveti nevoie de cheie sau ceva le faceti la reprezentanta sau nu? Sa va zic un set de locks pt masina de comandat is 66,57 lire o cheie una sg bucata cheie e 190 am zis ca n-aud bine.[alcool] Bine asta la MB dar am gasit alta firma care cica face tot felul de chei de la toate marcile si etc si na logic is multi mai ieftini decat reprezentanta care pt munca de la service si etc sa instaleze si bla bla iti iau peste 100 de lire/pe ora, ca acuma let's face it daca e sa iti fure careva masina au hotii toate softurile posibile si etc si sparg ei orice masina vor fara pb. _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miss JJ (are ceva de-a face nick-ul cu Miss JJ Alexander din ANTM sau cu JJ din Criminal Minds? [:D]), ma bucur ca-ti sunt cat de cat de folos info. Noi suntem bine, intr-o perioada mai "furtunoasa" - e posibil sa ne mutam intr-un viitor apropiat la Londra (sotul are poimaine interviu). Si eu sunt intr-o perioada de job-hunting (din iunie sunt in redundancy si profit cat pot de saptamanile astea in care mai pot sta acasa cu Mister al meu cel mic). Asa ca se anunta oricum o toamna interesanta si la noi. Cheile de la masina. Noi am mai facut 2 seturi de chei de rezerva la reprezentanta, nu mai stiu cat a fost, dar sigur nu ieftin. Numa' bine la toata lumea [pup][pup] Dark Bendis & Hogmanay Baby (31.12.2008) [cavaler] "I dream of wolves. With them I run." "Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra multa bafta sotului la interviu si tie la fel.[pup]

MissJJ cu informatia asta nu te pot ajuta pentru ca nu am avut nevoie de inca o cheie(am primit 2 cand am cumparat masina).OMG ce preturi pentru o cheie(cu 190 lire imi schimb cauciucurile cand voi avea nevoie)[:)].

Nu am fost atenta daca ai scris ca ai doar o cheie,dar daca da trebuie sa ai doar multa grija si nu este nevoie sa mai faci una.[pup]

Eu sunt putin mai "entuziasmata"a se citi happy pentru ca joi fetele incep scoala si gradinita [:D].

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele thanks again.[pup]

Dark Bendis sorry to disspoint dar nu, cu toate ca eu-s fan Miss JJ Alexander, ma distreaza de numa [:D], abia astept urm serie, asta british nu-mi place.

Good luck cu job hunting [flo] si fingers crossed, daca trebuie sa va mutati, sa mearga totul smoothly.[pup]

Adelyna ms de raspuns.[pup] Mai faza e ca e o sg cheie da-i vai de capul ei e tare veche si pricajita si am vrea sa mai facem una ca si sotul tre sa isi faca scoala si sa poata conduce si el.

Oricum acuma nu e masina noua, are 8 ani si totusi nu cred ca trebe neaparat cheie facuta la reprezentanta cu asa suma.[alcool]

De aia cer pareri, facem poll, de care chei de reprezentanta sau nu?

 

Creca v-am innebunit deja.[:I]

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

 

Ce faceti? Va pregatiti de scoala?[:D]

Adelyna si eu sunt tare happy ca merg amandoua de pe 8 sept, asta mica la pre school si cea mare inca e la nursery, din ian va merge full time la reception.[pk]

Sper sa fie ok asta mica ca eu am s-o iau numai trei zile de la gradi ca de pe 13 incolo o iau dadacele, eu o sa am numai o zi libera pe sapt, miercurea. Sper sa ne descurcam fara pb.

Azi am zi de rufe sa pregatim toate pt scoala, acuma ma chinui sa scot niste pete de pe camasile lui Ari dela pre school cas incabune dar na au suferit destule pete. Si cateva nu au iesit.[bang] Ati folosit ariel-ul ala nou contra petelor? sau vanish ala funcioneaza?

 

Na cam asta de la noi ma duc sa bag niste rufe.

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, va doresc succes! Sper sa iasa bine pt sot si sa veniti la Londra [:D]

Ce face piciul?

 

Adelina, ce mai fac fetele? gata de scoala? Ce repede a trecut vacanta...

 

Si noi incepem de maine full time la nursery, pana acum a fost doar jumatate de zi, am emotii pt ca o sa si doarma acolo de pranz si pana acum nu s-a culcat niciodata fara mine langa ea. Sper sa trecem si hopual asta. Ca apoi vin altele...cand va aud pe voi ca ziceti de scoala, deja ma sochez, ca trece timpul atat de repede, pfff....

 

Cum ati petrecut de bank holiday?

Noi am facut gratare peste gratare, gata nu mai vreau carne o vreme :)

Cica ar putea fi indian summer la noi, macar atat ca vara nu am prea avut, dar sa fie caldut asa pana macar prin octombrie ca ne usuca la facturi. Noi am dat deja drumul la centrala pe timp de noapte, au fost 5 grade!! [bang]

 

 

Mada, apropo de ariel, zici de ala actilift sau ceva de genul? Din asta am luat eu vreo 2-3 ture ca era la oferta dar eu iau si Bold adesea si sunt mult mai multumita de Bold. Arielul parca s-a prostit de tot. Chiar asa, cu ce spalati?

 

 

In rest...a inceput X Factor. Urmareste cineva? Noi nu-l ratam in nici un an, asa ca daca sunteti pe receptie, comentam impreuna [pk]

 

 

Fug, ma duc la posta sa aplic pt pasaport ca pe al romanesc l-am pierdut cand ne-am intors acum din Romania, cred ca mi l-a pus Theo bine pe undeva :))

 

 

Si eu am observat ca sunt multe fete din Uk pe forum, le invit la o cafeluta virtuala aici. Tuturor o zi frumoasa si o saptamana usoara! [flo]

 

--------------------

 

Andra si bebe Theodora

 

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jacksonid="red">

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mota si noi am dat drumul la centrala noaptea cai tare rece, mai ales la fete ca ele dorm dezvelite si etc.[bang] iar vin niste facturi de alea la gaz de ne rup.[alcool]

Haide mai ca nu a fost asa bad vara anu asta da niste caldura pana in cot nu ar strica deloc.[:D]

Da de ala cu actilift intrebam eu. Eu am incercat cu toate celea dar cel mai bine ma impac cu detergentul lichid de obicei iau surf ca imiplace cum miroase si balsam folosesc de cele mai multe ori comfort, acuma am luat de la tesco own brand douala trei lire concentrat da sticle de alea mari unu meadow green si unu summer sun sau ceva de genul si is f multumita miroase f frumos si e si f economic.

Ariel luam inainte praf la cutie de aia mare ca era mereu la oferta dar din cauza ca spal f multe rufe nu se topeste mereu f bine aveam pb cand era masina full si spalam la wash plus ca mai gaseam detergent in rufe neclatit.

Acuma na sg pb is rufele albe camasile si etc, in ro foloseam Ace ala lichid si era f bun da aici nu am gasitceva asemanator ca astea oxy si bla bla mi se pare tare scumpa cutiutza aia. Nu le-am incercat dar mi se par scumpe si na de cand cu criza si banii mai putini nu prea m-as arunca.

Cu scoala tare as vrea sa avem si noi un nursery aici sa poata merge si Amira mai mult sa nu am nevoie de dadace dar in acelasi timp e mai bine ca e la aceeasi scoala ca si surioara o sa fie vizavi una de alta pana in ian cand ari se muta la reception. Asta e sg pb cum ne-m descurca cu toti banii pechildcare travel-ul meu si restul de ch si datorii ca na toate se scumpesc, chiar ma gandeam ieri cand mergeam inainte in tesco acuma vreo cativa ani cu 100 de lire ieseam cu un trolley de ala mare full acuma nu prea mai umpli unul de ala cu 100 de lire. Numai pt chestii de zi cu zi si dam cate 30-50la tesco pe un cos de ala mic de mana si legumele/fructele mi se pare ca s-au scumpit f mult.[alcool] Plus ca na nappies si cow and gate si wipes ne cam rup. Abia astept sa vina ziua cand merg amandoua full time la scoala si apoi la after school club si nu mai avem nevoie de lapte praf wipes mancare speciala si nappies.

Acuma mai e o pb ca tare am avea nevoie sa am si eu un job part time sa ne fie mai usor cu banii dar daca iau job part time nu creca mai primesc ajutorul de la colegiu pt childcare. Off sper sa trecem peste anii astia cat de cat intregi si nu intram in gaura de tot.[bang]

Eu zic ca se va obisnui printesa destul de rapid si la noi aici la scoala chiar vb cu sefa de la pre school cu plansul si etc ca zicea ca maj copiilor dupa 2 sapt maxim se invata cu programul si cu ce trebuie facut. Si de multe ori noi parintii avem mai multe emotii si pb sa ne adaptam decat astia mici.[pup][flo]

Noi nu ne-am prea uitat in ultima vreme la x factor, mai mult la britain's got talent ne uitam.eu acuma abia astept sa inceapa pe Living Drop Dead Diva seria a doua.[pk] Si imi mai place ANTM si Dirty Sexy Money si of course Desperate Housewifes.[:D]

Si mie tare mi-ar place sa mai discutam mai multe de zi cu zi sa mai schimbam opinii etc.[flo]

 

Asa si sa imi laud si eu maimutza ca deh [:D], ii place mult sa scrie si deja stie sa isi scrie bine numele [bis], ii place sa coloreze cum trebuie adik sa nu mazgaleasca pe langa si ii place mult sa citim. Nu stiu cu scrisul in ce ordine fac ei la nursery si la reception, ca pana acuma au facut tot alfabetul si acuma vad ca ii invata sa isi scrie numele dar unii copii cand am fost in tura mea de ajutat la nursery stiu si alte cuvinte gen cat, dog, monday etc. Deci nu stiu daca au o ordine anume ca la noi fiecare litera din alfabet pe rand sau cum, is curioasa cum o sa fie la reception.

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girlies, Motaniko Theo incepe full time as in FULL TIME? 5 days a week? Wow, esti tare frate, noi vroiam sa o trecem la 3 zile pe sapt dar tot nu poci, cand o vad fericita la soacra parca o mai las nitel. De luna asta imi scade si mie taxa la gradi datorita goverment funding asa ca ajung si eu de la £420 la sub £300, asta pentru doar 2 zile pe sapt. Prima oara cand am auzit am zis ca fac infarct. Acum mi se pare acceptabil[:D]. Chiar putin daca stau si ma gandesc.[:-)))] Eu ma uit la X Factor cand apuc, l-ati vazut pe Mr romanul? Ce....talent avea.[:D] Si Cheryl a ramas tablou cand a aparut el. MissJJ felicitari pentru printesa ta, sa vezi ce repede invata sa scrie si sa citeasca. Noi l-am dus pe Cosmin la reception in ianuarie (4 ani jumate) si la 5 ani deja citea si scria (mai pocit, mai una mai alta dar ok). Atunci ma panicam ca nu erau caiete liniate si acum asa frumos scrie. Cand intra la receptie fetita ta, in ianuarie? Mota ca sa vezi ce repede trece timpul, eu in septembrie trebuie sa aplic pentru scoala pentru Adelise.[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra noi peste 2 zile incepem scoala(cea mare este anul 3 la scoala speciala iar cea mica la nursery,urmand ca toamna viitoare sa intre la scoala ). La centrala inca nu am dat drumul,dar chiar se simte noaptea ca este mai frig.Si eu ma gandeam zilele astea ca poate avem o toamna mai blanda.Apropo voi cu ce companie de gaz si electricitate sunteti? Noi ne-am luat bilete pentru Romania in octombrie cand au copiii vacanta si parca abia astept sa treaca timpul. Bank Holiday??gratar of course,ce vreme superba. Va pup si eu si o saptamana linistita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...