Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romanii din Marea Britanie (24)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mada, multumesc mult pt link, nu am fost si nici habar nu aveam de astfel de locuri, arata super si cred ca maine intr-acolo mergem daca e frumos afara. Theodora e innebunita dupa animale, cred ca o sa-i placa mult, e altfel decat la zoo, poti sa interactionezi cu animalutele din cate vad. Leti, ce simpatic e aricelul, imi place! -------------------- Andra si [url="http://media8.dropshots.com/photos/635610/20090703/231323.jpg"]bebe Theodora[/url] Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring [url="http://fc07.deviantart.com/fs49/f/2009/180/6/e/Michael_Jackson_Collage_by_Aley_Hand_Rough.jpg"]Michael Jackson[/url]
[url="www.world25.org"]We Are the World for Haiti -help now![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna, i-ati ciine numai daca ai timp de el. Sint animale sociabile si trebuie sa ai grija de el ca de un copil. Eu am avut ciine si stiu cum e. Pisica e o alegere buna, sint si ele animale solitare, plus nu ai nevoie sa o plimbi. Noi nu am luat pisica pentru ca sintem astmatici si pisica lasa mult par. Ariciul l-am luat de la o persoana fizica care s-a intimplat sa fie proprietarul unui pet shop in Hamel Hamsted. Am dat 150 de lire, sint scumpi pentru ca sint mai rari, sint animale exotice. Poti gasi si mai ieftini dar in nord, si cit te costa drumul pina acolo si timpul pierdut pe drum, tot acolo ajungi. Odata ce l-ai luat nu ai mari cheltuieli cu el, maninca putin, nu il vaccinezi, nu ii trebuie asigurare, nu face mizerie, nu face zgomot. Il iei, te joci cu el si cind te-ai plictisit il pui in cusca. Tipul de la care l-am luat mai avea vreo citiva pui disponibili. Pe tip l-am gasit pe internet, am dat cautare la african pygmy hedgehog for sale si gasesti tot felul de oferte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mota cu placere.[pup] Pai asta e fain la petting farm ca poti sa mergi langa animalutze sa puna mana pe ele si etc si le place de numa la pisoii mici. Eu am aflat de ea dintr-un leaflet de la statia noastra de tren mi-a atras atentia cu numele.[flo] Sa pui poze cand veniti si sa ne zici ce-a zis printesa de experienta.[pup] Luna nu caineee, cum zice Letitia sunt ca si copii trebuie ingrijiti mereu, scosi afara si etc, se imbolnavesc mai des ca alte animale costa mult tratamente etc si mai ales terrieri sunt tare hyper le trebe multa activitate si joaca si etc. Noi acasa am avut si caini si pisici, dar aveam bunica care era mereu acasa ca noi plecam ba colo ba colo ba in concedii. Pisicile sunt mai bun choice daca vrei ceva imblanit care sa stea la tuhait si sa stea in brate. Lor le pui usitza ele ies singure/intra singure, le lasi papa in castron si apa se duc si se servesc sunt f curate desi unii ar zice ca nu, o pisica sta si se spala si se lustruieste ore in sir fiecare mm de blana si fiecare gherutza la rand. Si mai imp accepta tuhaiala de la copii dar daca ei step over the line pisicile se retrag sau sasaie. Nu prea sar ele la zgariat muscat numai daca sunt chinuite prea mult. Nu lasa chiar asa mult par daca is de astea normale, nu angora sau ceva, cainii mei lasau mai mult decat pisicile. Dar imp e sa nu iei siameza, la pisici recomand una de asta can reclama de la whiskas desi is scumpe de numa. Si ia pisica nu motan, motanii sunt frumosi si cresc mai mari das f lenesi si cand is in calduri desi le dai pastilutze sau ii sterlizezi isi marcheaza locul cu urina si miroase de te indoaie, uneori nu reusesti sa mai scoti mirosul. Pisicutele sunt mult mai curate si ordonate sa zic asa decat motanii si le poti sterliza ca sa nu faca pui, in genere se recomanda sa le lasi sa faca pui macar o data si pe urma sa le sterlizezi dar ele o duc mai bine sterlizate ca altfel tot fac pui daca umbla pe afara si nu ai sa ai ce face plus ca e periculos si pt ele, noi am avut o pisica si saracutza la al doilea set de pui era sa moara noroc ca era bunica afara si a dus-o rapid la medic si a operat-o. Noi cum am zis am avut si caine si pisici si desi cainii sunt frumosi si destepti si etc necesita f multa grija, trebuie dresat trebuie scos la alergat si etc si tot asa. Pisicile sunt f usor de take care of cat sunt mici e mai greu pana se invata unde e locul la papa, toaleta etc si sa intre si sa iasa dar dupa aia nu mai ai treaba cu ele. Ella multumim la fel si voua.[pup] _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma laud si eu: Azi am avut ultima zi de vacanta asa ca m-am rasfatat prin oras. Am cascat ochii prin magazine, am fost si mi-am facut sprincenele la 'ata'..... Si de o saptamina mai nou fac kefir, iese delicios ...ieri am facut si mamaliga [:)] A, telefonul il platim noi .....nu platim internetul ca il plateste compania la care lucreaza sotul meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor pentru sfaturi. Frumos ariciul dar ma mai gandesc pana la Craciun. Cred ca le iau o pisica. Am avut pisici toata viata insa pisica mea de suflet a fos [url="http://www.google.co.uk/images?q=birmaneza&rls=com.microsoft:en-gb:IE-SearchBox&oe=UTF-8&rlz=1I7GPEA_en&redir_esc=&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=978&bih=559"]ASA[/url]. Poate gasesc una la fel si le iau asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ab sa iti fie de bine pensatul si ultima zi de vacanta.[pup] Cum faci kefirul? Luna daaa si noi am avut asa un motan il chema Floppy is super faini numa ca trebuie pieptanati des si spalati mai des ca deh au multa blana. Da is superrr.[olala] Mie imi plac mult si [url="http://www.google.co.uk/images?hl=en&source=imghp&biw=1003&bih=399&q=tabby+cats&gbv=2&aq=f&aqi=g5g-m5&aql=&oq=&gs_rfai="]astia tabby, tarcati[/url]. _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba de pisici... ma laud si eu cu 3 bucati. Doua madame negre si una tarcata (tortie), toate rescue cats, stau doar in casa si fac numai ce vor - ca pisicile. Cand plecam pe undeva daca e vorba de 2-3 zile stau cuminti (vine vecina si le da de mancare, se joaca cu ele etc), daca plecam mai mulye zile le ducem la niste prieteni. Bebe le iubeste, dar nu prea ajunge sa puna mana pe ele... de obicei madamele fug ca din fata hoardei lu' Han-Tatar. Iata-le: http://s307.photobucket.com/albums/nn283/darkbendis/The%20Madams/?action=view¤t=IMG_4543.jpg#!oZZ4QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs307.photobucket.com%2Falbums%2Fnn283%2Fdarkbendis%2FThe%2520Madams%2F%3Faction%3Dview%26current%3DIMG_4544.jpg%26 In Romania am avut si eu caine, acum nu mi-as lua caci intr-adevar le trebuie multa atentie, plimbari lungi zilnice, in nici in caz nu ii poti lasa singuri mai mult de cateva ore. [pup][pup] Dark Bendis & Hogmanay Baby (31.12.2008) [cavaler] "I dream of wolves. With them I run." "Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...