Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (24)


Recommended Posts

Multumesc mult mada[pup][flo], am mai cautat info si pe nhs site si am vazut toate spitalele din zona mea care au si maternity unit si din toate m-am hotarat la whittington , ca are cele mai bune reviewuri si tot pe unde am citit si pe forumuri am vazut ca este un spital bun si conditii asemenea. Sper sa fie bine si la anul sa imi tin bebelina in brate sanatoasa, frumoasa si papacioasa[olala][olala][olala]. Very Happy Mum To Be [gravired] 5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Strumfitza trebuie sa fie bine.[pup] Take it easy and enjoy while it lasts. Cu nasterea si etc sfatul meu e sa fii cat mai open minded, nu toate merge conform planului ala de nastere mereu asa ca keep your options open si sa nu fii afraid to ask eu le-am innebunit si pe timpul sarcinii si in timpul nasterii cu intrebarile.[:D] Dar na stii cum e daca nu intrebi nu afli, asa ca mai bine sa le innebunesc da stiu ce si cum. Eu cand am nascut prima oara nu era cu nhs choices si a fost ok, a doua oara am putut sa aleg dar cunosteam deja spitalul ca am mai fost acolo si a fost usor sa aleg. Sarcina si nastere usoara si te mai asteptam sa ne zici despre voi ce mai faceti daca vrei.[pup] Acuma e mai liniste ca e lumea in concedii si ect da din sept ne adunam iar pe la case.[flo] _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France Mummy [9cer] of 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din nou mada[flo][pup],sper sa fie bine oriunde as alege sa nasc, dar deja sunt hotarata, si sper ca bebelina mea sa aiba parte de doctori buni si dupa ce o sa vina pe lume.

Azi trebuie sa ma duc la GP sa imi trimita scrisoare la spital, dar am citit pe siteul spitalului ca mai simplu si repede ar fi daca as completa eu singura formularul si sa il trimit, ca daca vine prin GP dureaza cam mult. Eu oricum sunt un pic ingrijorata, desi nu ar trebui, eu vreau sa fac un scan si teste sa stiu ca bebe e bine, dar dupa cate se pare abia dupa 10 sapt incolo si eu abia sunt in 6 sapt si 2 zile [q], mai am de asteptat cam o luna [q][q]

 

Te pup si o sa mai trec pe aici si cand or reveni fetele de prin vacanta sper sa ne cunoastem mai bine[pk]

 

[pup][flo][pup]

 

Very Happy Mum To Be [gravired] 6+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumfitza nu stiu cum mai e acuma da eu de fiecare data numai prin Gp m-au trimis la spital nu dureaza chiar asa demult. Tre sa stii ca aici iti fac 3 scan-uri pe sarcina maxim, asta daca e totul ok, daca sunt pb logic sunt mai multe, primul pe la 12s apoi la 20 anamoly scan si la 30 si ceva inca unul. Eu de ex am mers numai pe scan-urile lor normal daca vrei poti merge la privat si faci mai multe.[flo]

Ei zic ca nu e sanatos totusi sa faci tare multe asa ca desi e greu numai cu 3 scan-uri ca ti se face dor si ai emotii daca e totul ok si etc, dar uite la mine de ex a fost super ok la ambele sarcini.[flo][pup]

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole France

 

Mummy [9cer] of 2id="red"> id="navy">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna Voiam sa va intreb daca pot sa-i fac baiatului meu pasaport aici la ambasada.El este pe pasaportul meu acum de cand era bebe dar in noiembrie expira (nu copilul[:D])si trebuie sa-i fac si lui pasaport separat. A facut cineva pasapoarte de curand copiilor cetateni romani? Va pup [url="http://good-times.webshots.com/album/560287297otzbRg"]POZE[/url] Rares(7 mai 2007) [url="http://onetruemedia.com/my_shared?z=2dc19573ea80bc6ead75ac"]Filmulet[/url] Un anisor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Carstea se fac cum sa nu, nu se mai trec copii pe pas parintilor se fac din astea biometrice si costa £90 unul. Dureaza un pic pana vine dar se face uite aici ce si cum, aaa si trebuie facuta programare nu se mai merge fara pt ca trebuie sa iti faca ei poza si etc ca sa adune toate datele pt pas astea tip nou.

Si fdaca aveti yellow/blue card si copilul dacaare blue vi le face si pepagina a doua de la pasaport trece domiciliu marea britanie.[pup][flo]

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragele mele; tocmai ne-am intors din tara, unde am petrecut concediul [flo]. A fost foarte bine, ignorand mici detalii. A fost ciudat insa sa revenim la clima britanica dupa temperaturile tropicale ale ultimelor zile in Bucuresti.

 

Motanik, Mada, ce mai fac fetitele? Letitia, ce mai face fiul tau? Sper ca toti s-au simtit bine in vacanta si s-au jucat cat se poate de mult.

 

[:D][pk][8D]

 

Va doresc o vara frumoasa in continuare!

 

[flo]

 

________________________

 

Get busy living or get busy dying.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella welcome back sa va fie de bine concediul.[pup]

Fetele sunt bine multumim de intrebare.[pup] Is tare busy cu bunicul numai de el trag Ari deja a desenat un omuletz pe hartie albastru si o inima mare langa el si a zis ca ala e bunicul si inima ei ca il iubeste f tare deci creca o sa fie jale cand pleaca bunicul.

In rest tare busy fugim non stop ba cu acte, ba cu munca, ba colegiul sa termin toate hartoagele, dadace fingers crossed sa nu schimbe astia orarul la colegiu ca am cam pus-o efectiv, ca the main nanny nu poate decat luni si vineri, da na om vedea poate avem noroc totusi.

Maine iar merg la colegiu sa mai facem niste hartii sa vedem poate ne ajuta cu ceva suma pt childcare, macar putin ca ne rup cheltuielile pe anul urm am facut asa estimativ colegiul meu preschool nursery si travelul meu si ajungem pe la 6k.[bang][alcool] Asta pe langa cele de zi cu zi si etc.[alcool]

Da na ata ete, in wknd avem party ca face maimutza cea mare 4 ani.[:D] E tare happy si abia asteapta cadoul, va primi patine cu rotile ca sia dorit extrem de mult speram sa nu isi rupa vreo ceva, God forbid!

 

Gata fug la somn cas rupta si maine iar am zis de "distractie".

 

Pupam cu drag gasca.[pup]

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, JJ (I really like your nickname [pup]). La Multi ani! pentru Ari; e tare creativa si are imaginatie din plin. Daca inima o reprezenta pe ea, inseamna ca are putere de abstractizare, ceea ce e foarte bine pentru varsta ei. Nici nu imi vine sa cred ca au trecut deja patru ani...Dar ce vorbesc eu - mie nu imi vine sa cred ca fiul meu are 18 ani si, vorba aceea, a crescut langa noi [help]! Cat timp va sta bunicul cu voi? Nu v-ar fi convenit mai mult un aupair decat o dadaca? Nu stiu daca ar fi iesit mai ieftin. Noi nu am apucat stadiul asta in UK. Oricum sper din toata inima sa se aranjeze lucrurile cum este mai bine pentru voi. Mult succes cu colegiul. Ce ti-ai ales sa studiezi? Va pup si un week-end placut [pup] [flo] ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...