Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (24)


Recommended Posts

E vorba de Anglia, Wales si Irlanda de Nord. Scotia are Standard Grades ca echivalent al GCSE - nu stiu daca astea au fost incluse in rezultatele finale. Daily Mail au dat un "sample" de GCSE questions la "mate". Mi-a placut primul exercitiu: calculati cat face 7/10 + 1/4 !! [pup][pup] Dark Bendis & Hogmanay Baby (31.12.2008) [cavaler] "Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele!

 

Andra sa va fie de bine concediul. Multumim de urari.[pup] Super ca aveti si gradina acuma, pp ca printesa e super incantata. Id-ul am avut ceva pb si de aia.[flo]

Letitia astia vadca zic ca zboara speram sa nu se razgandeasca pana in wknd.

Si mie mi se pare greu cu un tv 3D sa porti tot timpul ochelarii ar fi fain sa aiba un switch sa poti schimba intre 3D si normal.

Ella am fost la greenwich si a fost super am facut o multimea de poze bine inauntru era mega super aglomerat dar am fost mai mult pt tata ca noi mai avem timp sa mergem si cand e mai liber putin ca era full de turisti.

Faza cu examenele lor si etc mi se par f aiurea noi nu am ajuns inca la nivelul ala, da de la maj profesorilor am auzit ce a zis si Ella ca la colegiu dau cu capul de pragul de sus ca e mult mai greu si chiar trebuie pusa burta pe carte nu cum erau ei invatati.

Avem si noi o veste am reusit finally sa ne luam masina, bine cu putin ajutor dar avem masinutza proprie.[pk] Acuma sa terminam cu hartiile si sa facem asigurarea. Ari e cea mai incantata ea de cum am adus-o acasa top ca ea vrea la plimbare [:-)))], i-am zis ca trebe mai intai hartiile si apoi sa luam scaunele pt care am primit comanda sa fie roz si cu flori.[:D]

In rest mi-a venit si mie NI [:D], deci pot sa caut ceva job part time si astept sa merg in sept sa vad ce zicea tantea de la colegiu cat exact si cum ne da pt childcare.

Ari a terminat azi prima ei reading challenge de la library [bis] si pe 25 sept mergem sa ii dea medalie si certificat e f incantata si a povestit f frumos doua carti care i-au placut cel mai mult si a recomandat pt library din space o carte cu un peste care are degete.

Ma bucur ca ii face placere sa mearga la library sa aleaga carti si o sa mai mergem sa isi mai aleaga in wknd sa citim impreuna.

 

Pupici fug ca ma apuc de bucatareala. [pup]

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JJid="blue"> felicitari pentru masina[bum]

 

Eu mi-am luat carnet si masina anul trecut in decembrie (aveam masina de familie condusa de sotu, ca eu nu aveam carnet, mi-a fost tot timpul frica sa conduc, dar nu s-a mai putut) si pur si simplu mi-a schimbat viata. Mi-e atit de usor acuma sa ma duc peste tot singura, fara sa mai depind de sot, autobus sau taxi. Si voi o sa simtit asta. E fantastic.

 

Sper din tot sufletul sa nu mai fie nici o greva, n-am mai auzit nimic si no news is good news, so...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia multumim mult.[flo][pup] E o mare reusita pt noi, eu din ro eram invatata numai cu masina, nu aveam eu dar avea tata si cand am venit aici am trecut la transportul in comun, nu ca ar fi vreo pb cu el aici, dar acuma cu fetele e tare greu mai ales ca mie imi trebuie ca eu tre sa merg peste tot, sotul e la munca toata ziua si in Londra chiar nu are nevoie. Is happy ca am gasit-o si e micutza usor de parcat si etc dar si f spatioasa in spate eu nu am mai vazut asa masina mica cu asa mult spatiu in spate la picioare. Si na tre sa fug la colegiu la shopping sa duc sa aduc fetele etc deci sigur va fi f utila. Sa terminam hartiile si sa imi fac eu curaj sa ma sui la volan.[:I] _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JJ, felicitari pentru masina. Sa o stapaniti sanatosi. Se vede intr-adevar diferenta atunci cand o ai [8D]. Greenwich este una din zonele mele preferate din Londra. De cate ori pot vizitez cladirile vechiului colegiu naval - The Painted Hall si Capela sunt absolut superbe. Am prins si Cutty Sark inainte sa arda si am putut sa o vizitez. Abia astept sa o termine de reconstruit. [flo] ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella multumim mult.[pup] Tre sa mai mergem si noi sa mai exploram, oricum cat am apucat sa vedem acuma e super, nu am apucat sa vedem caprioarele din parc si Ari era tare suparata ca le-a mai vazut in Golders Green este in parc tot asa un enclosure cu pasari si caprioare si un playground fain. Am apucat sa il mai ducem pe tata la British Museum, noi am mai fost acolo cand eram gravida cu Ari, acolo la maimutza i-au placut mumiile si pisicile mummified si a observat ca statuile au ceva intre picioare, [:-)))] si a tras concluzia cai disgusting si ca ea nu are asa ceva sii tare happy ca ea e fata si nu poseda "tail" si la Nat History Museum unde a fost fascinata de dinozauri si de pasari. Na mai sunt tare multe de vazut in uk, imens de multe care nu am apucat din lipsa de timp, buget sau masina,acuma ca avem masina si fetele sunt mai marisoare speram sa apucam sa mai vizitam, am ditamai cartea cu 501 places to visit with kids all over the uk si e tare interesant si am vazut niste chestii de care nu stiam asa ca speram sa apucam sa bifam cat mai multe de pe lista, numa sa ne ajute si bugetul oleaca. Da na hopefully daca gasesc si eu un part time pe care sa il bag intre copii, colegiu si casa o sa ne redresam. _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella multumim mult.[pup] Mai e timpul sa fac si eu ceva, am stat prea mult acasa si nu m-as fi aruncat si la un job dar cu situatia economica si etc se cam simte nevoia. Acuma na daca gasesc si se potriveste cu programul ok daca nu nu dau cu piciorul la studiu si etc ca e mai imp, sanatosi sa fim ca o sa trecem noi si de perioada asta. _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...