Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sotul meu "nu poate"


Recommended Posts

Mie mi se pare o casatorie de convenienta (tu avei nevoie de sprijin, el era tanar, frumos, om de afaceri prosper, nu stii daca il iubeai, nu ai avut relatii pana la casatorie...si nici dupa). Dupa atatia ani sansele sa o transformi in relatia de vis sunt aproape nule.Sincer. Cel mai bine ar fi sa anulezi casatoria( nu este nevoie de divort, din cate stiu eu) si sa iti refaci viata cu altcineva , din dragoste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Parerea mea proprie si personala este LASA-L! Eu nu pot sa-mi imaginez cum te-ai putut casatorii cu un om in asemenea conditii (presupun ca nu te-ai casatorit virgina)! Pe langa faptul ca te-ai casatorit cu el ai si stat 3 ani....CUM?! Este lucrul cel mai important intr-o relatie, este insasi notiunea de cuplu! De tratat....ce sa tratezi frate ca n-ai ce [:D]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca l-ai iubi nespus de mult as spune stai langa el si vedeti ce e de facut, daca e psihologic se poate rezolva.Dar daca ti-a trecut iubirea mai bine lasa-l. Decat sa te chinui si tu si sa il chinui si pe el cu insulte si cu scos de ochi ca nu poate mai bine despartiti-va. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu v-ati casatorit pt ca va iubeati, nici macar pt ca erati atrasi unul de celalalt.relatia nu a evoluat intre timp.poate nu exista nimic intre voi.si daca pana acum nu a inceput, nu cred ca va mai incepe.zicand ca tu esti mdicul, acceptand sa vina la medic sau la cosiliere arata ca este,totusi, disponibil si ar vrea sa incerce.dar tu omori orice tentativa jicnindu-l, umilindu-l.nu l-ai iubit si nu-l vei iubi.poate stie asta.oare cum ar fi sa schimbati rolurile?crezi ca ai avea chef de sex cu cineva care nu te place, nu simte nimic pt tine, te mai si jigneste?cat despre rasfatul pe care il pretinde,fiecare cu piticii lui.sorry, dar nu e singurul vinovat ca ati ajuns aici.e parerea mea. mami de [ispita] Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui luccio_d
Maru, consiliere psihologica am avut pt un an, dar am renuntat dupa ce psihologul ii facea complimente (era o ea).
Daca complimentele erau in scop terapeutic? Adica, poate femeia se intreba daca "ar merge" cu alta decat sotia lui. Asa, poate afla cauzele blocajului... Apropo, un mic banc Imparatu cu imparateasa in patul conjugal faceau sex.Dupa ce termina treburile imparatu o intreaba: -Esti satisfacuta?....Imparateasa:-nu!...Imparatu incepe din nou.Dupa ce termina o intreaba iar:-Esti satisfacuta?....imparateasa:-Nu!..Imparatu nervos ii zice servitorului sa faca schimb cu el.Dupa ce a terminat o intreab:-Esti satisfacuta?....Imparateasa DDDDAAAAA!!!!!No vezi asa se tine lumanarea sevitor
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.webshots.com/user/rilbuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e gay. Altfel nu-i posibil sa nu poata avea sex cu tine chiar niciodata si nici sa nu te insele. Probabil a vrut casatorie de ochii lumii, pt ca nu are curaj sa "come out". Daca e tanar, frumos, se imbraca bine, merge la sala, nu are diabet sau altceva, dar nu face sex cu femei, mie mi-e cam clar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a relata realitatea in care traieste el si in care traim noi doi. Provine dintr-o familie benestanta, o familie care a muncit mult pt a ajunge la acest nivel (activitatea principala fiind comertul), sunt 2 frati si o sora (sau mai bin zis erau). In urma cu 5 ani sora lui in varsta de 43 de ani decedeaza ,mentionez ca nu a fost casatorita niciodata (eterna logodnica pentru 20 de ani). Fratele lui s-a casatorit dupa 3 luni cu o persoana pe care nu o iubea, acum cica se iubesc au un copil impreuna si totul pare roz. Mama lui este o femeie autoritara cu toata lumea nu doar cu el, eu am reusit sa ii intru in gratii si sa nu am f mari probleme cu ea. Tatal lui a fost intotdeauna cel care aducea painea acasa (cu asta am zis tot). In prezent locuim toate trei familiile in acelasi bloc, sunt 3 etaje cu 3 apartamente, un fel de Familia Adams,nu avem tim niciodata sa stam singuri, mama lui suna mereu la interfon ca ii trebuie una alta deci in automat nu avem intimitate. Am fost in vacante numai noi 2 , totul este frumos pana ne intoarcem acasa, cu toate ca nici macar in vacante nu se intampla nimic. Complimentele facute de catre psiholog se refereau la faptul ca textual " de ce suferi dupa ea, nu vezi va este urata si nu te merita?, tu ai putea avea pe cineva mai bun decat ea, uita-te in jurul tau". La inceput a existat atractie fizica intre noi, dar vazand ca nu se materializeaza in nici un fel am renuntat sa ma mai apropri de el. Din pacate pentru mine nu pot cere ajutoul nimanui, imi este sila de mine si de situatia in care ma aflu, sa va mai spun ca de disperare am ajuns sa ma ingras 40 kg? Cand am ajuns aici cantaream 60 Kg la 1.78 m inaltime, acum am ajuns la 100, imi este scarba de mine , eu care nu am cantarit niciodata mai mult de 65 kg, eu care eram o optimista si langa el am devenit o pesimista incurabila. Stiu ca gresesc cand il insult, cand il umilesc dar am inceput sa simt placere facand asta, asa sufera si el macar 10% din cat sufar eu. Va multumesc din suflet pentru toate mesajele, imi sunt de folos in aceste momente.[asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui luccio_d
eram sub influenta unei dezamagiri in dragoste si a decesului tatalui meu, si nu mi-a pasat decat sa pot sa fug, sa schimb ceva in viata mea
Cand esti trist, deprimat esti ca o gaura neagra care absoarbe energia... toti din jurul tau se simt vlaguiti, secati. Cand faci dragoste schimbul de energie este si mai mare, posibil ca el sa se fi simtit vampirizat si sa fi format o trauma fata de tine. Cum esti acum? optimista? ai atractie fata de el? Oricum, trebuie o perioada mare in care tu sa ii daruiesti energie pozitiva, dragoste, ganduri bune de incurajare si sustinere ca sa isi recapete incredere pierduta (inconstient - e un mecanism de aparare asta, sa nu poti sa te deschizi fata de cineva care te-a agresat cu stari nasole). Cred ca schimbarea trebuie sa se produca si in tine, sa iti schimbi felul de a gandi... sa fii mai toleranta cu el (nu exista om perfect), sa nu ii mai faci reprosuri. Gandirea critica e buna, da' sa nu fie in exces... ... eventual poti sa citesti rugaciuni si sa mergi la biserica la slujbe (din experienta mea e cea mai rapida metoda de a te incarca cu energie pozitiva... daca schimbarea vine si din interior). Asa vad eu lucrurile, posibi sa gresesc (parerile mele sunt bazate pe experientele mele de viata). Sper sa iei decizia cea mai buna pentru tine si sotul tau. Iti doresc numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa zicem ca are problema de erectie, ca nu ii merge "jucaria" pentru un motiv sau altul. Dar exista si alte mijloace pentru a oferi placerea, daca vrea. Ok "nu poate", dar se pare ca nici "nu vrea". Adica te poate saruta cu pasiune, poate folosi mina, jucarii, gura, fructe si legume :)) ce naiba. Consider egoism din partea lui sa astepte de la tine o viata fara sex, fara a depune un efort pentru a te satisface fizic in vreun fel. Edit : am uitat sa spun ca cel mai mult m-a intristat cind ai spus nu aveti vise impreuna... trebuie sa iti fie tare greu! Edit din nou: Mi-am adus aminte de o problema asemanatoare, a lui "scarmanus", o fata sensibila si inimoasa. Poate o gaseste cineva la arhive, nu imi mai aduc aminte titlul deloc, era acum vreo 4-5 ani... Subiectul era tratat cu multa sensibilitate si feminitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...