Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sotul meu "nu poate"


Recommended Posts

Luccio,nu are rost sa te invinuiesti pe tine de problemele lui!problemele lui existau in momentul in care l-ai cunoscut,sunt sigura cu nu tu esti cauza acestor probleme! Eu inclin sa cred ca Adela are dreptate ,cred ca el are intr-adevar alte orientari sexuale,dar le ignora ,nu le lasa sa iasa la suprafatza!probabil ca vine dintr-o familie cu radacini catolice puternice(am intzeles ca esti in Italia)care ar renega total o asemenea orientare sexuala! Nu cred ca faptul ca locuitzi cu socrii(desi am intzeles ca doar in aceasi cladire locuitzi)este cauza problemei asa cum incerca sa spuna cineva(imi cer scuze am uitat cine[asia])!Faptul ca atzi fost plecatzi singuri in vacantze si nu a rezolvat problema lui spune multe!Dar faptul ca locuitzi acolo s-ar putea sa-i inhibe si mai mult orientarea lui sexuala! Personal(asta nu inseamna ca e si corect ceea ce spun)nu cred ca avetzi vreo sansa impreuna,viaza sexuala(dupa cum toata lumea stie)are un rol extrem de important intr-o relatzie de cuplu,inca odata repet nu pot sa intzeleg de ce ai asteptat 3 ani,asa ca e bine sa itzi vezi de drumul tau! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui luccio_d Stau in fata monitorului si plang, nu stiu de unde sa incep sunt mai dezorientata ca niciodata in 31 de ani.
Asta e un moment important in viata ta, e un moment in care progresezi: relatia voastra o sa mearga mai bine sau o sa te desparti si o sa ai o relatie mai buna cu altcineva. Se apropie momentul luarii unei decizii, din cauza asta suferinta e mare... dar dupa ce iei decizia o sa te simti eliberata. Ar fi "ca lumea" sa prinzi momentul ala in care te simti liber sa pleci pentru ca nu te mai leaga nimic... cred ca asta ai asteptat atatia ani (adica sa nu ai regretul mai tarziu ca nu ai facut tot ce s-a putut). Nu cred ca poti sa iesi din situatia asta fara sa comunici sincer cu sotul tau, as zice sa il provoci la o discutie de pe pozitii egale, pregatita sa ii respecti dorintele/nevoile si gata sa pleci daca simti ca nu exista punte de legatura intre voi. Ma intreb de ce el nu vrea sa renunte la relatia asta care mai mult ca sigur nu il implineste! Cred ca e si vina lui ca te tine legata, ca nu poate lua o hotarare (poate mai spera sa fie bine, sau poate are interese ascunse).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, de acord cu tot ca ai scris! Toata lumea spune "vai nu faceti sex, e foarte important, nu as putea sta asa" dar eu va intreb daca sotii vostrii ar avea vreun accident dupa care sa nu mai poata functiona de la brau in jos, i-ati parasi??Numai pt ca nu mai pot sa va ofere sexul mult dorit? Eu i-am spus sotului si el mie, daca asa ceva ni s-ar intampla noua am sta impreuna si am gasi fiecare alternative, sex shopurile sunt pline de jucarii, vointa sa fie LOL Eu cred ca daca exista dragoste totul se rezolva, ma rog mai putin daca sotul e gay. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Ciuf, de acord cu tot ca ai scris! Toata lumea spune "vai nu faceti sex, e foarte important, nu as putea sta asa" dar eu va intreb daca sotii vostrii ar avea vreun accident in care sa nu mai poata functiona de la brau in jos, i-ati parasi??Numai pt ca nu mai pot sa va ofere sexul mult dorit? Eu i-am spus sotului si el mie, daca asa ceva ni s-ar intampla noua am sta impreuna si am gasi fiecare alternative, sex shopurile sunt pline de jucarii, vointa sa fie LOL Eu cred ca daca exista dragoste totul se rezolva, ma rog mai putin daca sotul e gay. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Pantero,daca exista dragoste!Dar uite ca ea spune inca de la inceput ca nu din dragoste s-a casatorit cu el! Deci nu amestecam merele cu perele![:D] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Absolut! Daca nu se iubesc isi fac un favor despartindu-se.Mai ales ca nu au un copil. Fiecare merita fericire. Poate ca si locuitul asta toti impreuna in acelasi bloc il inhiba pe om. Nici mie nu mi-ar place sa ma auda mama, fratele, cumnata. As fi tare suparata sa nu ma pot destrabala in voie :) Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, e altceva cand unul e paralizat, cand e clar ca nu poate, dar in acest caz fata nici nu stie care e de fapt problema lui. e cu totul altceva.
Ramonika [sofer] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/"]Miki[/url][pis] Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roz6
Citat:
citat din mesajul lui luccio_d Stau in fata monitorului si plang, nu stiu de unde sa incep sunt mai dezorientata ca niciodata in 31 de ani.
Asta e un moment important in viata ta, e un moment in care progresezi: relatia voastra o sa mearga mai bine sau o sa te desparti si o sa ai o relatie mai buna cu altcineva. Se apropie momentul luarii unei decizii, din cauza asta suferinta e mare... dar dupa ce iei decizia o sa te simti eliberata. Ar fi "ca lumea" sa prinzi momentul ala in care te simti liber sa pleci pentru ca nu te mai leaga nimic... cred ca asta ai asteptat atatia ani (adica sa nu ai regretul mai tarziu ca nu ai facut tot ce s-a putut). Nu cred ca poti sa iesi din situatia asta fara sa comunici sincer cu sotul tau, as zice sa il provoci la o discutie de pe pozitii egale, pregatita sa ii respecti dorintele/nevoile si gata sa pleci daca simti ca nu exista punte de legatura intre voi. Ma intreb de ce el nu vrea sa renunte la relatia asta care mai mult ca sigur nu il implineste! Cred ca e si vina lui ca te tine legata, ca nu poate lua o hotarare (poate mai spera sa fie bine, sau poate are interese ascunse).
De fiecare data care il intreb de ce mai vrea o viata cu mine, imi supune ca ma iubeste, ca nu poate sta fara mine dar in acelasi timp cand ne certam imi spune ca m-ar omori. Incerc sa comunic cu el (cu toate ca imi pare ca vb cu un copil de 10 ani) imi spune ca este de acord cu ce spun, dupa care face tot ce stie el. Am venit in italia acum aproximativ 4 ani, dupa moartea tatalui meu (precizez ca ai mei sunt divortati de cand eu aveam 4 ani, cu toata aceste tata nu a lasat nciodata sa moara relatia pe care o avea cu copii lui) pentru mine el era tot , era punctul meu de sprijin, stiam ca cineva acolo in caz de nevoie ma protejeaza. Dupa 2 ani aici am aflat ca fratele meu in Romania facea uz de droguri, am zburat la propriu pana in tara pentru al ajuta, a fost internat , in fine a fost la dezintoxicare. In acel moment impreuna cu mama am decis ca cel mai bine pentru el este sa il iau la mine zis si facut, mama a fost de acord. M-am gandit ca decat sa stea in chirie (la mine nu putea sta , din motivele rasiste ale cumnatei mele) mai bine ii cumpar un apartament, aveam niste bani pusi deoparte din Romania 50.000 euro la care a trebuit sa mai adaug alti 50.000 luati prin credit de la banca. In acest moment cu toate ca sta aici de aprox 2 ani, nu munceste in fine. Mama ramasa singura in tara (pensionara cu 80 euro pe luna dupa 30 de ani de munca) a decis sa vina aici sa stea cu noi, a gasit servici imediat si se descurca destul de bine. Acum , ma gandesc ce le spun alor mei??? gata de maine plecam? in situatia asta nu mai sunt doar eu sunt alte 2 suflete care depind de mine. Ei nu au habar ca am aceasta uriasa problema cu sotul meu, din potriva il iubesc si se comporta exemplar cu el. Sper ca am reusit sa fac cat de cat lumina ...[asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luccio asta este o hotarire pe care o iei pentru tine si nu pentru familia ta,ca doar nu familia ta traieste in locul tau!Ce importantza are ca familia ta il iubeste atita timp cit sentimentele tale sunt cele care sunt! Trebuie sa-stzi stabilesti niste prioritatzi(stiu ca suna a cliseu,dar chiar cred ca la tine este cazul), trebuie sa vezi cu adevarat ce vrei!Oricum ceea ce traiesti tu,nu este neaparat o viatza reusita!Succes in luare unei decizii intzelepte! [flo] Ps.Sunt sigura ca daca ai avea taria sa vorbesti cu mama ta,poate vei avea si rezolvarea problemei! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai asumat o raspundere enorma(ma refer la fratele tau,care nu munceste,nu a muncit si nu va munci cat timp sora lui va fi incurcata cu un tip potent financiar)Pe umerii tai duci doua pietre de moara,un frate egoist si un sot imatur.Mama ta de e mai demodata va alege sa te sacrifici intr-o relatie ambiguua emotional doar pt stabilitatea materiala.Sper sa gresesc sa mama ta sa fie deschisa la suferinta ta si sa poti sa iti faci ordine in viata.Am cernut tot ce ai scris si mi-a ramas in minte o sg idee:suferi deoarece ai un credit,facut pt o locuinta pt fratele tau care de 2 ani nu munceste.De nu aveai acest credit iti gaseai poate pe cineva si,scapai de trauma singuratatii.La tine oricum e singuratate in 2.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ni-na Mama ta de e mai demodata va alege sa te sacrifici intr-o relatie ambiguua emotional doar pt stabilitatea materiala.Sper sa gresesc sa mama ta sa fie deschisa la suferinta ta si sa poti sa iti faci ordine in viata.
Nina uite ca eu nu m-am gindit la varianta asta,de fapt refuz sa cred ca o mama sacrifica fericirea copilului ei pentru stabilitatea financiara![V] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...