Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lactatele - nu le vrea!!


blanca000

Recommended Posts

Normal ca nu vrea alt lapte, stie ea care e cel mai bun, cel de la mami! Eva mea s-a intarcat la 2 ani, abia acum a inceput sa bea un pic de lapte de vaca. Eu am avut senzatia de san plin doar in primele 3-4 luni, apoi si daca strangeam abia de curgea o picatura de lapte desi era din belsug, se vedea dupa aspectul rotofei al copilului si dupa cum sugea. Din cate stiu senzatia de san plin nu este data de cantitatea de lapte ci de contractia unor fibre musculare, un fel de semnal ca ar fi timpul sa alaptezi adra_bell si [zana]Eva-Elena (14 nov 2007) [url="http://myeva.wordpress.com/"]about Eva[/url] [url="http://secolulxx.blogspot.com/"]secolul XX la subiectiv[/url] Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si daca la un moment dat trebuie sau vrei totusi sa renuntati la san - merge si fara lapte deloc. Chiar si fara formula. Doar trebuie sa manance alte lucruri, cat mai variat - noua asta ne-a spus medicul la 1 an si 1 luna, cand am intarcat. Si puiul meu nu a vrut alt lapte ... pana la 5 ani. Acum, la 6 ani, bea cu placere lapte, mananca iaurt, dar nu si branzeturi(foarte rar putin cascaval sau branza topita - dar cu astea nu insist, ca nu sunt prea utile sanatatii...) "Oamenii mari nu pricep niciodata singuri nimic. Si e obositor pentru copii sa le dea mereu lamuriri si explicatii" (A. Saint-Exupery, "Micul print")
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...