Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (19)


Recommended Posts

Miki,lasa cafeaua si fugi la gara ia ,,belet,, si tine de tren sa nu plece fara voi[:D]

Cuscra,am gasit retete de papanasi si acum prestez compozitia.dupa ce recuperez copila de la gradi ii prajesc[pofta].si sa stiti ca nu m-am denaturat de tot,azi am facut potol sa-mi spal pacatele de ieri.

Inca odata,drum bun si distractie faina la fetele plimbarete

[pup]!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ClaudiaH pai tu prima data cand te-au luat in sutur ca stai pe spinarea statului de faci cursuri de germ. la 1 euro acolo ai scris....

Subiectul asta a fost creat de curand de Claudia74 pt. ca acolo e cam plictiseala, sunt unele fete mai rigide...eu zic sa-l pastram pe asta aici si ala sa ramana mai departe acolo [:D]

 

Eu ma car sa-mi recuperez copchilu de la gradi...ca mama denaturata ce sunt nici de mancare n-am facut astazi.

Lasa ca fac in timp ce doarme piticu..

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaa, deci sunt doua grupuri de doua feluri.

Mai, tre' sa recunosc ca a fost o tipa acolo care era rupta de realitate si pentru care rezonabilul nu parea sa fie o notiune pe care s-o stapaneasca dar.. restul fetelor au reactionat atunci cand cu conflictul nostru. Mai ales ca era total pe-alaturi. Eu nu eram pe spinarea statului, cei care primeau ajutor social si faceau cursurile gratuit erau pe spinarea statului, nu mai amintesc de impozitele pe care le plateste sotul meu. Eu am platit in total vreo 400euro pe curs in total (pana la B1), ar fi trebuit sa platesc vreo 600 dar am invatat mai repede si am mai sarit peste nivele. NU inteleg de unde povestea cu invatatul pe spinarea statului. Dar... nu mai conteaza.

 

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In doua zile ati scris juma de capitol! M-am lamurit cum de-a mers asa repede cand am citit horoscopul. La mine, capricorn, de potriveste.

Aici bate un vant de te ia pe sus, am trimis copilul la plimbare cu Opa doar cu o gluga subtire pe cap[bang][bang][bang] Sper sa nu raceasca sau sa faca ceva la urechi. Iar are popou de pavian desi nu mai face diaree. Cred ca e de la dinti!!!!! Aseara i-am pus zapfchen si a dormit neintors pana la 6:45.

Eu sunt racita abia inghit, ma dor oasele si capul si ochii!

 

Claudia74,

la multi ani pentru ieri sotului si felicitari pt onomastia tuturor celor care poarta numele Gheorghe. Eu de cand sunt aici sunt in afara calendarului ortodox.

 

 

Distractie placuta la intalnirea din Düsseldorf!!

 

Miraklucker,

faine poze de-acasa. Abia astept sa merg si eu cu praslea in iunie, stam o luna cel putin! Vroiam sa intreb cum le place copiilor tai in RO? Exceptand familia, asa in general.

 

 

Ceska, mamica de Benjamin

mic si scump (23.12.2007)

Blogu` nostru

Filmulete!

Poze f. noi

Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Duamna T, nu mai am belet de plecat[:D] adica am avut pt luni, dar nu m-am prezentat la gara si l-am pierdut. azi am sofer. D-l Helmut [:D] te facusi harnica azi [:D]

Codrule, si mie imi place de tine ``babo`` [:D] las ca mai vin eu prin zona asta si mai punem de-o intalnire [pk]. presteaza bine pt. intalnirea de la Bodensee [:D]

Angi, ai explicat foarte bine cu cele 2 subiecte [:D]. oricum sunt invitate toate fetele din DE sa scrie aici, daca au chef si spass la noi [:D]

Ionule, oare ce faci in keller? mai ai mult? [pup][pup]

 

 

 

Mikiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf! Mikiriki, merci de invitatie! Cred ca o sa zic Pas de data asta desi e asa aproape de mine. Mine am cursuri de germana si tare nu vreau sa lipsesc; pe 16 mai am examen si acum suntem in pregatire intensiva pentru examen asa ca... poate data viitoare. Plus ca n-am mai avut de nu stiu cand un week-end liber (ba am fost plecati, ba am avut musafiri) si se tot aduna treburile pe care trebuie sa le rezovam. Avem doi copii si nici un ajutor prin zona. Dar... sa-veti distractie! Poate puneti poze dupa intalnire sa am motiv sa-mi fie ciuda.

 

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...