Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (19)


Recommended Posts

hallo

 

trischa reteta asta de papanasi am incercat-o de curand e ok.cred ca fara branza de vaca din Romania nu o sa iasa niciodata asa cum vrem.

 

mOoniik ma bucur ca te simti mai bine .

 

distractie placuta maine .la urmatoarea intalnire prin zona o sa vin si eu.

 

 

mihaelaid="orange"> si Dennisid="limegreen"> 20.09.2005

dennis[copil]

 

Dennis-puiu id="red">[bibe]

 

simleu silvanieiid="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ClaudiaH,sa zicem ca la Viata in De gasim mai mult informatii, si pentru nou venite e mai usor de gasit.Subiectul ala dateaza de pe la inceputul forumului.Din pacate la inceputuri era foarte animat cu niste fete de milioane, cu timpul....viata ne schimba.

 

Miki,nu mai fac nimic, ca nu mai am loc.Mi-am facu o ciocolata calda si ma uit la emisiunea mea cu shopping de pe Euforia[:D].Cica ma pregatesc pentru maine.

 

Astept sa se termine sa ma apuc de calcat ca azi tb sa termin treaba mai devreme ca am termin la Tierarzt cu Mitzy, numai sa si apara sa nu stau sa intarzii, ca-i iara plecata lelea.

 

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai toata ziua umbla lelea,mai ales cand e frumos, doar nu o sta cu masa in casa[:D].Nu-i nimic, doar mergem sa face cunostinta cu dr de aici.Nu o aduc, ca cica ei nu-i place la shopping.[alcool]

 

Drum bun si ne vedem maine.Luati-va incaltari comode ca avem de colindat.[pk]

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui angiuta
Citat:
citat din mesajul lui Kaiuda
Neata la fete[flo]cine bea si cu mine o cafeluta [cafea]ca mi-a adormit puiutul si am chef de barfa[pk],apropo nu e nimeni de prin Berlin?
align="right" id="quote2">Eu is....[:D]Ma bucur ca mai e cineva din Berlin...spune-mi unde stai, eu stau in Spandau.offf ce departe stam una de cealanta:( eu stau in Lichtenberg...Friedrichsfelde ost mai exact...dar lasa ca o sa bem noi si o cafeluta impreuna doar ar fi pacat:D
align="right" id="quote2">[:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tumpi
Pai toata ziua umbla lelea,mai ales cand e frumos, doar nu o sta cu masa in casa[:D].Nu-i nimic, doar mergem sa face cunostinta cu dr de aici.Nu o aduc, ca cica ei nu-i place la shopping.[alcool]Drum bun si ne vedem maine.Luati-va incaltari comode ca avem de colindat.[pk]"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">
align="right" id="quote2">Ete nah... s-o fi inteles cu Mister Balu al meu. Nici lui nu-i place la shopping [:D] Incaltam noi adidasi sau balerini [:D] Mi-e mila de barbatii nostri , se vor face muci [alcool] pana terminam noi de colindat [:D]. Multumim de urare. [pup]Mikiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ClaudiaH eu nu imi mai amintesc exact conflictul, stiu ca am citit, eram noua pe forum abia il descoperisem. Asa am retinut eu...ma rog e poveste veche, nu mai conteaza...eu nu am nimic impotriva nimanui,daca as fi putut beneficia si eu de cursuri gratuite m-as fi bucurat dar daca nu s-a putut asta e, n-am nimic impotriva celor care au dreptul la ele.

 

Pt. ce examen te pregatesti?

 

Eu abia am inceput B2, nu sunt prea incantata, dar asta e...dupa ce-l termin pe asta sigur ma inscriu la o scoala privata.

Eu platesc 110 euro fiecare curs (100 de ore) fara nici o reducere, asta e pretul aici la VHS. Pana acum am platit 770 si as mai avea....n-am indraznit sa sar nici un nivel cu toate ca as fi putut dar am zis sa am o baza solida.

Acum la B2 e totusi mai bine ca sunt doar persoane care vor intr-adevar sa invete si nu trimise de la Arbeitsamt (astia nu platesc nimic). Pacat ca nu e proful asa cum mi l-as dori...

 

Claudia din Berlin povesteste-ne un pic si despre tine [:D]

Ne putem intanli mai pe la jumatatea drumului ca pana acolo as face cred 2 ore...eventual intr-un week-end.

Cati ani are bebe tau? Vladut are aproape 2 ani.

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui angiuta
Eu abia am inceput B2, nu sunt prea incantata, dar asta e...dupa ce-l termin pe asta sigur ma inscriu la o scoala privata.
Eu platesc 110 euro fiecare curs (100 de ore) fara nici o reducere, asta e pretul aici la VHS. Pana acum am platit 770 si as mai avea....n-am indraznit sa sar nici un nivel cu toate ca as fi putut dar am zis sa am o baza solida.
Acum la B2 e totusi mai bine ca sunt doar persoane care vor intr-adevar sa invete si nu trimise de la Arbeitsamt (astia nu platesc nimic). Pacat ca nu e proful asa cum mi l-as dori...

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

align="right" id="quote2">
Angiuta, statul plateste numai pt cursurile de B1 jumatate din suma pt cei care au dreptul la cursuri de integrare si integral pt cei care au situatie financiara precara (se aplica de asemenea celor care au dr.la ele).
Pt B2 nu plateste nimic pt ca ei considera ca nivelul B1 este suficient cat sa te intelegi cu lumea in germana [:)]
E f bine ca faci si B2, aceasi suma am platit-o si eu, si desi la inceput mi s-a parut plictisitor cursul, la final nu am regretat ca l-am facut. Mult succes la invatat!

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...