Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De mult vreau sa va intreb ceva dar tot uit.

 

Eu acum 2 luni aproape mi-am depus actele sa mi se recunoasca Bacalaureatul. Mi s-a spus ca o sa primesc 2 plicuri, primul cu factura si al 2-lea cu recunoasterea. Am primit factura cam la o luna dupa ce am depus actele, am platit-o si cam la 3 sapt. am primit inca un plic cu un Bescheiningung in care scrie ca mi se recunoaste Bacaleaureatul ca Abitur si am Allgemeine Hochschulreife.

Ce nu inteleg daca asta e tot sau mai trebuie sa primesc ceva. Ma pot inscrie la Facultate doar cu acel Bescheiningung? Eu ma asteptam sa-mi fie echivalate si notele...

Am tot incercat sa sun sa intreb dar nu-mi raspunde nimeni la telefon.

Are cineva experienta, ma poate lamuri?

 

Va multumes si o zi placuta in continuare!

Eu astept sa se trezeasca piticul si mergem la plimbare, profitam ca-i vremea frumoasa.

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la Köln[:D]

 

Si eu baga doua cafea si deja simt ca ma ia si mai tare somnul.Aseara m-am bagat pe la 2 in pat si m-am trezit la 10 si inca as mai fi dormit.

Am facut si o ora plaja, acum m-ma retras in barol.

 

Claudia, ma bucur ca te-am cunoscut si va l-am cunoscut si pe Helmut si Andi.Andi e un copil dulce, imi pare rau in schimb ca nu am stat mai mult si ca deja se lasase frigul.Cat de teama, mama ce aveti cu noi[:D],multi se tem/au ceva cu bucurestenii.Oameni suntem si noi.

 

Gabi de fel nu e asa de vorbaret mai ales cu persoane necunoscute,dar asta a dovedit ca ia placut de voi, daca n-ar fi scos 2 vb cum a mai facut in alte dati ar fi insemnat ca nu se simte in largul lui.Si mai ales sa vb de experienta lui[alcool].

 

a stat si strategic, am asezat doi (d)raci fata in fata care s-au gasit sa vb de F1[:D].

 

Iulia ce reteta de rhabarberkuchen ai?eu am mai facut pana acum una gen praji cu visine si in locam pus rhabarber si una cu mouse ,dar mai vreau altceva.Mai am 2 retet dar inca nu le-am incercat.Maine , poimanine tb sa mai fac ca am luat si daca nu o fac acum se strica.

 

 

 

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey Codrutule tu cu Zana si Matei sunteti primii care veniti la mine da (mai numai schimb id acu is cu cel a lui Miki) vb noi,sa-mi dai nr de tel de fix prin pm,numai mie frica ma de bucuresteni gata, ca numai asa se vorbeste dar uite ca am cunoscut oameni superi,nu am mey nimic cu voi,dar na sa se vb ca bucurestenii is cu fras (vorba banatanului [:D]),ne pregatim de plecare,acusi o tundem spre casa ca sa ajungem pana diseara sa mai apuc si sa gatesc ceva [:D].

Va [pup] pe toate,o zi buna va doresc,ne auzim tomorow.

 

Mikiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kaiuda - sa-ti traiasca puii [:D][pup] .

 

Angiuta - unde ti-ai depus actele de Bac ? acolo pot sa depun si actele de la faculta ? eu la anu termin Masteratul, dar tot in RO .

 

Puiu - ai fost foarte harnicuta [pup] , eu ieri am facut supa de Gulas , felu 2 nu am stiut ce sa fac, iar azi am mancat la KFC [:D],mai am si eu cate-o-data pofturi [:D].

Acuma merg si ma uit la TV ( ma luat somnul ) dupa aia ies pe terasa .

 

Monik 29+ [gravi] Poze Monik

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tumpi

a stat si strategic, am asezat doi (d)raci fata in fata care s-au gasit sa vb de F1[:D].


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">


align="right" id="quote2">

[:D] bine ca nu ne-am intepat ( noi (d)racii)[:D]. Mie mi-a placut foarte mult de Gabi. Abia astept partida de tenis [:D] [pup]

Mikiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt putin suparata. Am plans oleaca [q]. Mi-au plecat musafirii si am ramas doar cu Misterul. Imediat ajunge neamtzu´ si ne apucam de povesti. Clau, Ioana va iubesc mult [pup]. Abia astept sa plecam toti la Clau. Ce bine ar fi daca ne-am intalni toate fetele cu familionul( mai des [:D] ).

Descarc pozele si poate la pun mai tarziu. Fug acum sa strang prin casa.

Va doresc o duminica placuta in continuare

[pup] pe toate

 

Mikiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clau, drum bun!

 

miki, te [pup] ca sa nu te mai simti asa singura. vorba lui mihaha, gasesti tu o metoda sa-ti mai treaca supararea [:D]

 

tumpi, acum am facut tarta cu rhabarber. aluat fraged, rubarba taiata cubulete (si lasata cu zahar cel putin 3 ore, sa mai lase din zeama, ca altfel iese prea zemoasa) si alune macinate si peste ele torn 2 oua batute cu o smantana si 100 g de zahar. aveam si niste albus si am mai trantit si un strat de bezea peste, dar e foarte buna si fara.

 

ma duc pe terasa, am deschis o sticla de vin de la romanika [:D]

 

Iuliaid="red">, mama lui Iris Maria id="red"> (7.8.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...