Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (19)


Recommended Posts

Die männer nu-mi place,numai step by stept [:D][pup].

Am uitat sa va impartasesc si eu reusita mea cu Andi, de 1 sapt ii tai iarasi unghiile [pk],relatez ca nu am ami facut-o de 2 ani,de la vreo 3 ani a inceput sa-si roada unghiile si nu am reusit prin nici o metoda sa puna punct ticului asta,a venit de la sine,nu stiu cum,ii multumesc lui Dumnezeu ca eram deja disperata urlam pe el cum baga degetele in gura [alcool].

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sa va pun si eu una de vai si amar [:D] [:D],ptr romanii plecati de acasa :

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=cH9B5tQb6f8&feature=PlayList&p=DA4FB6DE235BF152&playnext=1&playnext_from=PL&index=37[/tube]

 

 

 

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sau mandreata asta da fata :

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=j-qaVgaERiQ&feature=related[/tube]

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik numele institutiei depinde la la un Land la altul, aici se numeste Senatwervaltung fuer Bildung und Wissenschaft.Daca dau un search pe Google cu Abitur Anerkennung sigur gasesti.

Poti depune si actele pentru facultate (eu nu am facut-o) dar depinde si de profilul facultatii.

Daca ai terminat ceva cu profil real ai mari sanse de recunoastere dar daca nu....e cam aiurea. Mie mi s-ar fi echivalat doar o parte din examene (eu am terminat Litere) ceea ce nu m-ar fi ajutat deloc.

Inainte de a merge la respectiva institutie e bine sa suni si sa intrebi exact de ce acte ai nevoie. Eu auzisem ca trebuie musai ca traducerile sa fie apostilate (Hagen Apostile) dar nu a fost nevoie, au fost doar traduse si legalizate (le-am facut in Ro si m-a costat cam 30 de euro) aici nu stiu cat ar fi costat. Mi-a trebuit Diploma de Bac si Foaia matricola din liceu, pentru Facutatate trebuie tot asa, foaia matricola si diploma si un CV.

Multa bafta!

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor nu va spargeti capul cu recunoasterea studiilor ca si-asa e cum e situatia in Germania,eu am renuntat de mult la asta,mi-am spart destul capul sa umblu pe la arbeitsamt, si-asa nu ajuta nimeni cu nimic,de lucru trebuie sa-ti cauti singura si de diplomele noastre nu e nimeni curios aici ( Miri stie)eu din sef de birou in Ro am ajuns sa spal vase aici,dar nu-i bai io si familia mea sa fim sanatosi si sa reusim sa muncim in continuare ce bastinasii de aici nu fac,iara am inceput [alcool][alcool].

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...