Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

La multi ani, cu intirziere, Anuta, Marc, Sinzi! Noi trecuram de faza "just one toy". Adica Dan, care e de fapt foarte calculat si zgircit ca la sora-sa doar s-a schimbat "in just one pair of jeans"[:D] Eu n-am timp de tv. de cind s-au deschis piscinele ma alearga copilu asta de parca e obligatoriu sa facem prezenta. mai ales de cind a aflat ca e free[:D] v-am zis ca e zgircit.. Asa as sta si eu in fotoliu sa imi trag sufletu.. msl, si tu ai avut otita si ti-a trecut cu nasonexu ala sau doar copila? Eu am probleme mereu cu urechea stinga dar doctoru meu zice ca n-am otite si ca doctorii dau prea mult antibiotic degeaba. O fii avind si el dreptate dar eu tot surda parca sunt. Sau o fii doar de la batrinete[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

USA all the way! :)) dar suntem si suporteri de Paraguay.oricum am vazut toate meciurile, am spus ca ne uitam numai la cateva dar ne-am uitat la tot. Am avut o placere profunda sa vad Italia pierzand, hehe. La multi ani Anuta!! Adriana 29+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si de la noi cu intarziere pentru Marc, Anuta si Sanzi! Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta. (Woody Allen)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi ne-am uitat la ce am putut.. din motive de fus orar.. imi place mult cum joaca Argentina.. eu ii vad cel putin in semifinale, daca nu chiar finala cu Brazilia, cred.. tare sunt curioasa ce mama Omida oi fi! [:D] si Paraguay joaca bine![pk] sotul meu e cu Germania! si bineinteles ca suntem si cu USA! Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Greu cu mobilizatul la scris, dar sper sa-mi iau avant![:D] S-au mai asejat lururile, adica m-am relaxat de tot, ca pana-n una alta n-am niciun drept in tara asta, asa ca prevad o perioada de amortire... Copilul s-a acomodat la preschool, merge de placere..chiar m-a anuntat sa n-o mai mut de aici, ca are fun....si-a facut prieteni..si teacher e cool....no homework....n-o pune la scris, le citeste o poveste si restul timpului si-l petrec la joaca si la TV[bang]..Cu joaca sunt de acrd, dar cu privitul la TV in gradi..no way...pana-n una alta..asta e! Saptamana trecuta am avut o inspiratie foarte proasta si in speranta ca drumurile cu masina i se vor parea mai scurte, i-am cumparat un Nintendo...mare greseala am facut....mare scandal in casa din pricina lui....ar sta non stop cu el in mana....desi regula a fost sa-l foloseasca doar in masina.....so, vina imi apartine..M-am tinut 4 ani s-o tin departe de computer...si am dat din lac in put..acum. Desigur jocurile care si le-a ales sunt cu masini..... Corinadana - ehhhh, de sud...ca in aia de nord n-am putut nici s-o vizitam...se poate..dar nu direct din korea de sud, trebuie sa zori mai intai la Beijung, ceea ce mi s-a parut stupid...,cand era la cativa pasi de noi.[:D] Cami - felicitari pentru 10 ani de fericire!..si sa ajungeti la 100[pup]. Cam greu cu cadourile pentru sot...eu n-am reusit niciodata sa ma mobilizez,,,insa am mers mereu la un restaurant dragut... Ramaona..n-as putea spune " inapoiati", dar nu le pot compara. De korea..ar trebuie sa ma apuc de scris o carte. Experienta de acolo a fost unica...si stii ce-i curios, ca mi-e tare dor sa mai merg acolo...am trait 6 ani, viata e foarte usora, insa cand merg aici in mall si gasesc tot ce-mi doresc de mancare, imi trece[:D]. Singura problema erau alimentele foarte diferite de gustul nostru, insa ne-am acomodat, iar copilul manca numai korean. Ehe, da..copilul meu nu si-a exprimat niciodata dorinta sa se joace cu vreo papusa, in afara de masini, trenuri, camioane, rachete, iubeste animalele, si ar sta in apa toata ziua ceea ce aici are si ocazia....Eu mi-am pierdut speranta s-o vad vreodata cu vreo papusa, pur si simplu n-o intereseaza subiectul. Cati ani are fetita ta? Pumba - da, n-am batut inca foarte multe magazine aici inca, dar ceea este de calitate, ca sa nu zic de firma..mi se par cam scumpe. In korea erau scumpe doar cele de la new arrivals, restul, cum ar fi moda de anul trecut, le gaseam la 80-90 % reducere. Inca, nu-mi vine sa fac shopping aici la haine...Ceea ce se vinde in walmart, hmm...n-as putea cumpara..La preturi de walmart, in korea imi luam haine de firma ( a nu se intelege ca dau bani multi pe haine, dar erau foarte accesibile si why not)....Pana si teacher de la gradi m-a intrebat de unde o imbrac asa frumos pe fiica-mea....dar n-am dat niciodata pe hainele ei mai mult de 7-10 usd..pentru un tricou/rochita....dar recunosc ca le luam pe toate de la reduceri....In 2 luni o sa ne amricanizam..ca deja n-or sa-i mai vine celelalalte.[olala] Aveam cateva prietene din america si canada..care-mi tot spuneau c-o sa le fie dor de shopping din korea...si nu prea intelegeam ce vor sa spuna...[:D] Adriana - sanatate multa nepoatei tale..trist ce-ai povestit[q] Carmenbr- la prevenar noi am facut un singur vaccin...si nu i-a scris ca ar mai avea vreun rapel la el...M-ai pus pe ganduri..trebuie sa ma duc si eu sa caut un pediatru..sa vad ce si cum..la mine e naspa..ca le am pe toate in koreana...si am pus-o eu pe asistenta sa scrie cu manuta deasupra ce sunt fiecare..poate ma trezesc cu probleme cand va merge la scoala. Delia - ai o minune de baiat. Sunt superbe filmuletele...si bafta..in continuare. Ciuf - foarte fain povestesti, si sunteti plini de intamplari haioase. Sanziana- La multi Ani si sa fii fericita! Si tot din capitolul acomodare, cine-mi spune si mie unde gasesc ceva de acrit ciorba ( ceva un bors magic[:D])..copilul meu nu manaca decat ciorba acra..si i-am facut cu lamaie insa nu i-a placut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Macrina
Virgi, [url="http://parthenonfoods.com/knorr-bors-magic-soup-seasoning-p-3064.html"]bors magic[/url] [;)] Bine ai venit[:)]
Macrina - multumesc tare mult. Trebuie sa-l comand de pe site-ul care mi l-ai dat sau il gasesc si intr-un market.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihuta[:D], si eu tot cu Argentina...joaca super bine...cred ca ei vor fi in finala...si Brazilia ca de obicei,e la inaltime[:D]...dar joaca bine si Germania...iar USA sunt mult peste asteptari,bravo lor[:D],le tinem si noi pumnii,desi sanse de finala nu prea sunt[:D]...Franta si Italia,penibile!!![:D] "Before you judge me, try hard to love me."MJ Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 ...sau aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi luai permis de pescuit si undita asa ca diseara mergem la un lac. Sper sa am norocul incepatorului. Luca cica o sa ma invete el cum sa pescuiesc, sa folosesc manivela aia sau cum moasa-sa s-o chema. Fusei cu el la magazin si ma lua "ah, nu lua din asta ca e pentru nu stiu ce apa, ba dulce, ba sarata". Ca pana la urma luai undita cu pretul cu care imi conveni mie. Parca vad ca imi stramba si sotul din nas si iar ma duc cu lucru inapoi la magazin. Azi dusei inapoi si colivia ce o cumparasem pasarelului. We trecut am fost la pescuit seara. Am stat vreo 5 ore, pana la vreo 10. Am prins si un asfintit grozav. Si Luca a prins 3 pastravi, taica-sau a prins 2 din care unul i-a scapat la mal si dus a fost. Iar eu stateam pe margine rontaindu-mi unghiile ca tare as fi vrut sa arunc si eu undita in balta. Dar daca n-aveam permis ... Virgi eu acresc ciorbele numai cu zeama de varza sau lamaie. Nu folosim Bors Magic. Despre haine nu stiu ce sa iti spun. Nu pot face comparatie cu Korea. Dar daca e sa fac cu Ro pai e lux mama aici. Haine si de calitate si ieftine. Tot ce a primit Luca anul trecut din Ro s-a destramat, cusaturile s-au rupt, nasturi pierduti. Eu frecventez magazine ce preiau marfa nevanduta de pe la mall. Si gasesc lucruri tare frumoase. Cami, ani cat mai multi si fericiti! Ma duc sa fac bagajele pentru pescuit: sandwich-uri, lucruri groase de imbracat, incaltari in cazul in care se intampla vreun accident, scaune pliante, paturi, laptopul ca sa o tin ocupata pe Mamzel ... lista e lunga. Sa aveti un we cat mai insorit. La noi se anunta nori [bang]. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta. (Woody Allen)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Virgi in magazine poloneze sau rusesti mai gasesti Bors Magic.. tre sa ai si tu pe undeva prin zona.. haine eu mai iau din Burlington Coat Factory sau Target, Old Navy, Gap.. Mirela [pk] Ciuf, ce-as merge si eu la un pescuit! [:D] Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...