Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

La multi ani cu intarziere si de la mine, Anuta, Sinzi, Marc, sa aveti parte de multa multa sanatate, fericire si noroc [flo][flo][flo][flo] Virgi, magazine cu produse est-europene: Phoenicia pe Westheimer si Beltway 8 (just outside the belt, pe partea de sud-vest) si Russian General Store pe Hillcroft cu S. Braeswood (coltul de sud-est). Nu stiu sigur daca au Bors Magic ca n-am cautat niciodata, dar ma gandesc ca tre' sa aiba, mai ales asta rusesc (Phoenicia e mai mult arabesc dar au si multe chestii est-europene). Si Fiesta are multe produse "etnice," inclusiv est-europene (fiecare magazin Fiesta are o sectiune cu "International Foods," pe caprarii). Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut! Cu intarziere le urez si eu la multi ani lui Marc, Anuta si Sanzi![flo] Noi ne-am intors din concediu, am fost cu fi-miu, barbata-miu si sora-mea in Sudul Californiei, traseu asemanator concediului de anul trecut. Disneyland, plaja pe acolo prin zona, intalnit Carmen si familia f.f.f. draguti cu totii, mai ales Eric[flo], apoi Universal Studios Hollywood si San Diego del Mar unde am stat la plaja si plimbat. Acum ma odihnesc, ca dupa asemenea vacante, mie imitrebuie o vacanta. Mai sta barbata-miu acasa pana marti, si-a prelungit sederea, zicea ca pleaca maine sa se duca la munca luni, da' vad ca le da cu flit alora[:D] Mai sta sora mea la mine inca o saptamana. Ea a plecat direct din LAX in NY City, vine maine. Cred ca o fi terminata de oboseala. Cam asta pe aici. Miere, sanatate lui Aidan, sa scapati odata de atatea necazuri! Ciuf, petrecere frumoasa la pescuit, sa nu te enervezi prea tare, ca pe mine pescuitul ma enerveaza, pestii aia nu vor sa se prinda de obicei[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mergem si noi la Fiesta. Lai, spune-mi ce-ti place de acolo. Mai incercam una-alta, dar poate ne spui tu mai multe. Ne place sectiunea de bakery, eu si copiii sintem innebuniti dupa churros. Plus fructe/legume. Alina, cred ca DTP se ocupa si de whooping cough (pertussis). Virgi, Anuta mea are cinci ani. Incepe K in curind. Cred ca s-ar intelege bine fetele noastre![:D] Tot animale si masini/avioane o intereseaza si pe Ana. Este foarte activa, vesnic neobosita. Noi am gasit bors adevarat la magazin de polonezi, poate aveti si voi prin zona. Altfel acresc cu lamiie daca e cazul. Mie borsul magic nu-mi place deloc. In general evit orice chestii "la plic". Cred ca in timp vei descoperi magazine care sa-ti placa. Nu stiu de ce traiam cu impresia ca-i scump in Korea. Cred ca ma gindeam la mincare[:D] (daca vei citi mai mult pe aici o sa vezi cit ma intereseaza de mult subiectul asta[:D]). Eu zic sa cauti pre-K in loc de daycare, acolo nu-i pune la tv. Noi am fost foarte multumiti. Josefine, va mutati? La fotbal nu tin cu unii sau cu altii, ma hotarasc pe moment.[:D] Astea fiind spuse francezii si italienii si-au meritat soarta. Ma bucur pentru US, bafta azi! Germania mi-a placut la primul meci, dupa aia nu neaparat in mod deosebit. De fapt eu nu prea tin cu ei de obicei. Exciting ca sint multe tari noi in faze avansate. Pacat ca lipseste Romania. Arminad, zi cum tii alergia sub control. A mea este rebela si vad ca nici Alex nu-i chiar OK. Nu stiu ce ne facem cind incepe sezonul cu adevarat, practic asta-i perioada cea mai linistita din an.[q] Ciuf, ce tare esti! Ai mei adora sa mearga la pescuit, intre timp eu merg shopping de obicei.[:D] Am incercat si eu si vorba lui Sinzi, imi cam sare tandara sa stau cu ochii pironiti la apa! Ruxij, sa va fie de bine vacanta. Al meu sot a aplicat pentru un job la San Diego. Sint sanse minime sa iasa ceva, dar just in case - o fi scump ca la NY? Merita sa ne mutam acolo sau nimerim din lac in put? Ma cam sperie cutremurele (si preturile mari[:D]), dar daca tot a fost anunt am zis sa puna si el un resume acolo. N-a muncit prea tare la el si sint sigura ca-i concurenta mare. Oh, well... Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, bafta cu aplicatia sotului :) E misto la San Diego. De cutremure eu personal nu-s speriata, am trait cutremure mult mai nasoale in Ro decat in California. De fapt in California cat am stat pe-acolo n-am simtit nici unul, desi au fost mai multe, da' delicate asa [:D] De scump, e scump.. Totusi nu chiar ca la NYC, adica nu chiar ca in Manhattan. Acu' ca peste tot depinde si unde stai, in buricul targului/aproape de apa sau mai in interior oleaca. Clima e perfecta, natura frumoasa la dispozitie. Nu e un loc extrem de happening si e mai surfer-culture asa, dar este mai interesant decat in Texas lol. Eu la Fiesta imi fac cam 70% din cumparaturile de mancare. In mod special imi place sa iau nuci (diverse combinatii), cafea espresso, flaxseed meal [:D], iaurt Activia cu cereale, dulciuri poloneze si croate (niste biscuiti cu ceva jeleu si inveliti in ciocolata), paste, herbs & spices, blinis (clatite rusesti - dar din astea gasesc mai variate la magazinul evreiesc), sardine, malai [:D] cam asta imi vine in minte acum. De la bakery imi plac croissantele columbiene umplute cu branza si o chestie ca un fel de bread pudding, nu stiu exact cum se cheama. Lia, sa va fie de bine vacanta, suna tare fain [pup] Ciuf, have fun la pescuit! Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sint the surfing type[:D]. Whatever, nu prea cred sa iasa ceva cu San Diego. Daca este sa ne mutam tre' sa tin iar cont de scoli, asta-i problema. Constat ca zonele interesante au scoli nasoale, cam asa-i si la Dallas. De aia am ajuns in suburbii, dar ma cam sufoc.[:D] Multumesc Lai. Noi n-avem magazin pe aproape, deci numai cind fac special trip mergem la ei. Sotul este innebunit dupa niste carne pregatita de ei, parca-i zice chimichanga. Seamana cu jumarile noastre. Ai nostri n-am vazut sa aiba clatite sau alte europenisme, probabil ca variaza de la un magazin la altul. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia bine ai venit din vacanta! Poze? Virgi ce gradinita e aia unde ii pune la tv? Nu am mai auzit asa ceva, poate are fi cazul sa o schimbi. Cauta dc aveti prin zona Kiddie Academy, au francize in toata america. Ramona daca nu ne intalnim in Fl, poate ne vedem in SD[:D]. e pe lista noastra de locatii posibile. Pentru alergie A. ia echivalentul generic a lui Zyrtec. Am inceput sa ii dam din nou, plus tratamentul pt astm, tuseste rau de doua zile. Pediatrul lui ne-a recomandat sa mergem cu toate in paralel, inclusiv antibioticele si probiotice pt flora intestinala. Asa sunt sanse mai mari sa se dreneze lichidul din ureche. si adevarul este ca in periaoda aia de doua luni in care a facut tratamentul pt alergie si astm, nu a mai avut ear infection. DtaP are o componenta si pt pertussis, ultima doza se admin pe la 11-12 ani. Nu stiu dc noi am facut asta in copilarie. Eu una stiu ca mi-a povestit mama ca am avut tuse magareasca, asta e whooping cough (pertussis), nu? [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta-i. Chiar daca am fost vaccinati mi se pare ca la un moment dat e nevoie de booster shot. Probabil ca Alexandru il primeste in vara asta. Mi se pare ca si aici au fost cazuri izolate, am mai citit cu citeva luni in urma pe vreun forum local, dar la vremea aia n-am dat mare atentie. Deci ne intilnim la San Diego?[:D] Cum ziceam, slabe sanse sa iasa cu jobul asta. Au mai fost doua anunturi pina acum (alt job, aceeasi locatie - se pare ca in zona aia sint totusi mai multe openings decit average pentru el), alea le-am ignorat. Acum m-am saturat de alergii, I want out! De cind ma uit la pollen map am vazut ca nici CA nu sta grozav, tot mai bine-i in Florida din punctul asta de vedere (dar nu unde sinteti voi). In orice caz, ziceam cu sotul ca noi casa nu mai cumparam. La 3-4 ani ne maninca talpile.[:D] Ne trebuie cite un rucsac si sa nu mai acumulam atita junk. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, abia astept poze cu victimele tale!!! Si undita faimoasa, bineinteles!!!!! Ramona, eu zic ca mai bine ramaneti acolo...haha...nu de alta, dar poate ne mutam si noi prin Houston[:I][:D]... Eu tot astept pozele cu Anutza!!! [flo] Ruxij, super vacanta...sunt invidioasa!!!! Poze?? Cu Eric si Bogdan? So....ma bucur ca sotul are prioritatile bine stabilite!!!! [flo] Ce program are Bogdan de vacanta? Eu nu le am cu fotbalul...si ma plictisesc ingrozitor.... Sotu ma abandoneaza pe canapea...in favoarea meciurilor si ne programam totul in functie de ele[:D]....si asa ma plangeam de prea mult romantism[:I] Ma plang si eu p-aici...ca imi e tare greu fara copil...si mor cand il aud ca si lui ii e dor de mine....desi in continuare nu prea ma baga in seama...mereu e ocupat si imi inchide telefonul[q][q] Inca nu vrea sa vina acasa...cica mai sta un pic....si ma anunta el cand vrea sa vina in America:) Si eu am avut tuse convulsiva (nu cred ca era vaccinul pe vremea accea) si stiu ca ai mei m-au tratat cu "soc de atitudine"...adica o plimbare in miez de iarna cu telescaunul pana la Omu[:D]... Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, trebuie sa va mutati aici...[:D] Nu avem puf, nu avem poluare, nu avem praf....avem briza sarata si aer curat...hihi.... Imunitatea data de vaccin este valabila in medie 12 ani...dar depinde de organism si de viabilitatea celulelor cu memorie (memory cells) Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
[:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...