Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
Arminad, zi cum tii alergia sub control. A mea este rebela si vad ca nici Alex nu-i chiar OK. Nu stiu ce ne facem cind incepe sezonul cu adevarat, practic asta-i perioada cea mai linistita din an.
Iau Loratadine, varianta prescriptie, nu cea over the counter. Cred ca e ruda cu Claritin, Loratidine asta, insa mie asta mi-a picat cel mai bine. Toti doctorii zic ca medicatia asta contra alergii e by trial and error si cred ca au dreptate. Si pe mine ma supara rau primavara si iarna, primavara de la polen si iarna de la zapada[:D] Insa cel mai rau la mine e cu urechile, ca stranutatul il tin cumva sub control. Poate incerc ce zise msl, cine stie. Si Dan a mostenit problema cu alergiile de la mine asa cum eu am mostenit de la mama. In schimb el n-a avut niciodata probleme cu urechile, nici macar o otita acolo. Atita l-am controlat in perioada aia ,mai ales ca n-a vorbit. Si eu am avut cu sotu' discutia eterna oras mare vs suburbii. Eu sunt mai noncomformista asa, i don't mind daca se amesteca ai mei prunci cu lume diversa, chiar o consider un plus, el e de parere opusa. Desigur ca e si mult egoism din partea mea in decizia asta. Copiii au timp destul sa aleaga unde vor sa traiasca si ce vor sa faca, eu nu prea.[alcool] Ca uitai..ce mare e Anuta! Era sa n-o recunosc[:D] Sinzi, in schimb, e la fel[:D] Mie mi-a placut poza asta http://family.webshots.com/photo/2341945060087737923oqjaiP credeam ca doar generatia mea a avut parte de tunsori asa de cool[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lai
Ioi, Lia, nu mi-am dat seama ca dureaza asa de mult. Si in ce masura conteaza ce mai faci si in anul ala vs. ce-ai facut pana cand ai depus dosarul? Lai
Lai, pai nu prea stiu, in general dc. n-ai facut pana atunci nu prea mai ai cand. De fapt departamentul voteaza Da sau Nu prin Octombrie, apoi recomandarea+dosarul sunt trimise mai sus, la nivel de colegiu, care voteaza prin Nov-Dec sau asa ceva si apoi se trimite dosarul si recomandarile la nivel de Universitate, care voteaza prin Aprilie. Astia voteaza la date fixe, cand au ei sedintele respective,bine batute in cuie si se voteaza toate dosarele atunci. Nu stiu in ce masura poti tu in Aprilie sa rastorni un vot de Nu de la nivelul departamentului aducand dovezi in plus, scoase in lunile dintre Oct si Aprilie. In plus, mai e si factorul subiectiv, numit "colegiality" si ala conteaza deasemenea destul, nu stiu cat poti sa il schimbi:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
In plus, mai e si factorul subiectiv, numit "colegiality" si ala conteaza deasemenea destul, nu stiu cat poti sa il schimbi:)
Io te vaz fata de gasca asa, nu cred ca nu te-ar vota aia[:D] doar daca nu-s misogini[:D] Mi-aduc aminte ca a scris presa de o tipa care s-a suparat rau pe colegi cu ocazia asta[ ][poc] Mi-a fost mila de ea ca parea din categoria care nu prea get along cu colegii dar altfel poate chiar era buna la ce facea. De fapt cred ca e la fel in toate meseriile, daca vrei promovari , ca si-asta suna ca o promovare, dupa mintea mea[:D], e cam necesar sa stai bine la social skills. E cam nedrept , intr-un fel[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi Ani Irina!!!!! Sa traiesti 100 de ani fara reparatii!! Mirela, ma consolez cu faptul ca au iesit dupa campionii mondiali, hehehe. Ghana are o echipa puternica, e a doua oara la cupa mondiala cam au pierdut in fata Ghanei. Data trecuta insa 3-0.Mi-ar place tare mult sa castige cineva care nu a mai castigat pana acum, cineva mai no name asa si nu o echipa conscrata,cineva ca si Ghana sau Japonia, ar fi cool :) Adriana 30+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Aidan si Miere! Lai, alergiile le-am facut la trei ani dupa ce ne-am mutat. Sper sa nu va apuce, ca-i tare nasol. Eu nu mi-am dat seama pina acum ca-s chiar asa. Parca la voi e un pic mai bine, probabil ca ajuta golful (cind nu-i cu petrol[bang]). Am vazut eu ca-i polen prin CA, ma gindesc ca-i alt model si in citiva ani pina sa facem alergii si pe acolo, ne-om muta iarasi.[:D] Cred ca la frig este mai bine, dar acolo ma doare spatele.[:D] Stie ce stie Sinzi cu Florida, acolo-i de mine! By the way, acum am realizat ca-s mai multe poze in albumul ala, ce haioase sint![:D] Ruxij, bafta sa iasa bune toate! Doamne cit dureaza! Arminad, ai dreptate cu medicamentele. Am incercat si eu citeva, mai mult side effects au avut decit sa ma ajute in vreun fel.[q] Am si eu alergici prin familie, dar pe mine ma ocolira pina la virsta asta. Nu stiu cum e la Chicago, dar Dallas ISD este infiorator. N-aveam ce sa alegem acolo. Sint vreo doua scoli elementare decente, apoi pur si simplu nu-i nimic acceptabil. I don't mind deloc varietate (fie etnica sau economica), dar nici nu pot sa fiu printre 5-10%. Nici la noi nu am ales o zona cu scoli poate chiar mai bune, ca erau pina la 70% Asian si mi s-a parut prea de tot. La noi e cam alb, recunosc, dar cred ca asta-i o caracteristica pe aici prin sud. Ma uitai pe greatschools si cica sint 66% albi, 23 Asian, 7 Black si 5 Hispanic (fata de 47% statewide - wow, astia chiar sint slab reprezentati.Economically disadvantaged sint numai 2%, asta iar e tare mult sub medie. La NY era good mix in general, cel putin in zona noastra cam asa era. Aici nu gasesti asa ceva. Lai, dar Germania n-o vezi sa ajunga in faze avansate? Al meu sot sustine ca ei vor cistiga. Eu aleg preferatii ad-hoc, la citeva minute dupa ce incepe meciul. Adica echipa care ma plictiseste mai putin, ca vreau sa vad action. Multam de laude. Ana a crescut mult, chiar si in ultima vreme m-am mirat ce lungana s-a facut. E toata numai oase si muschi.[:D] Alex e un scump, mai un pic devine un teenager cu tot felul de probleme existentiale.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona eu am pierdut pozele! please da-mi si mie link-ul! nici voi nu aveti stare? si pe noi cam ne mananca talpile.. si in RO la fel am fost de cand ne-am cunoscut, ba la Suceava, ba la Craiova, ba la Bucuresti.. Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...