Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Macrina ala se poate folosi dupa ce stie un pic sa mearga altfel cade in nas cu el, nu se stie sprijini in el si l impinge cumva in fata... Francesca are si am incercat, nu merge inca. Ralu a folosit premergator si nu a patit nimic. Francesca merge cu premergatorul pe mocheta, nu vad cum se poate rasturna. Virgi bun sosit!!! Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adriana sunt bine fetele, cresc, si prostioarele pe masura,dar macar nu ne plictisim. Sofia abia asteapta sa mearga la gradi din septembrie, si intre timp e printesa si vrea o pisicutza si un catel..:). Sabina nu se lasa nici ea, toata ziua vorbeste, ne canta si ne cearta..:) Cu scoala fac bine, sunt junior :)), ar merge mult mai repede dar programul cere multe ore de practica la scoala si munca voluntara in folosul comunitatii..:) Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, ti s-a decolorat parul.[:D] Ce au crescut copiii si sint frumosi ca din revista! Welcome Virgi! Cauta reviews online despre gradinite, vezi ca trebuie sa fie ceva forum despre mamici din Houston. Eu asa am aflat despre gradi si am fost foarte multumita. Cel mai important este sa vizitezi scoala. Eu am stiut instantaneu ca am nimerit unde trebuie, Anuta nu se mai dadea plecata si as fi vrut si eu sa fiu de virsta ei, sa ramin acolo.[:)] Pe de alta parte nu te poti astepta nici la minuni. Daca fetita ta este foarte avansata va fi mai greu, pentru ca nu gasesti multi copii care sa stie atitea lucruri la patru ani si gradi trebuie sa tina cont de nivelul tuturor copiilor. Carmen, sper ca sinteti bine. Pumba, trimite un pic de frig si incoace. Bravo pentru garage sale, trebuie musai sa organizez si eu toate cele, sa facem si noi unul mai spre toamna (acum e prea cald). Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Virgi, bine ati venit in Houston! Ia uite ce ne strangem [:)] La scoli nu prea ma pricep ca noi nu avem copii. Dar asa de la radio-sant aud ca sunt scoli particulare bune in Woodlands, iar in Spring/Conroe ca sunt scoli publice bune. De scoli internationale in Houston stiu de Awty International School (www.awty.org) - probabil ca mai sunt si altele. Aici in sud stiu ca e o scoala publica magnet care e axata pe limbi straine. Si de curand m-am corespondat cu o doamna care intentioneaza sa deschida o scoala particulara cu limbi straine mai putin uzuale si facea un studiu de piata - daca vrei, iti trimit adresa ei de e-mail pe PM. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Snoopy al nostru! http://picasaweb.google.com/blackpanterro/UntitledAlbum#5483775103429341970 E un catel scumpic, nu face pipi in casa ca il antrenam cu kennel-ul asa ca sta in cusca dar il scoatem afara cam la 3 ore si atunci il smotocim cu totii! Singurul con deocamdata e ca plange noaptea ca nu il vreau in dormitor dar sper sa treaca in urmatoarele zile pt ca noi nu mergem la el cand plange. Adriana 28+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si va multumesc frumos![flo][flo] Lai - da, am citit de Awty..si am concluzionat ca este cea mai potrivita pentru ea, insa este foarte departe de woodlands. Scoala are exact acelasi sistem pe care l-a avut ea in korea si nu mai spun ca are si spaniola. Daca am fi stat mai aproape de ea..nici nu m-as mai fi gandit la alta... Ca si scoala publica...ne-am asezat langa Buckalew..din review-uri ar fi cea mai buna din woodlands, si ex-teacher din korea ( americanca din NY) imi spune sa ma duc acolo sa insist cu recomandarea data de ea si cu diplomele care le-a primit de la scoala..ca trebuie s-o primeasca chiar daca nu are 5 inca...pe motiv..ca are deja 2 ani de gradi si unul de scoala....si sa insist s-o testeze..si s-o primeasca. Probabil stie ea ce spune, s-a oferit chiar sa sune ea...sa vorbeasca.... Daca n-o primeste, trebuie musai sa faca un an de private si apoi s-o mut la public..ceea ce nu-i prea comod pentru copil...s-o tot mut de colo colo.... Va spun maine ce-am rezolvat.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pantera, mai mult m-am mirat de Aidan cit a crescut![:D] Ziceati mai devreme de program de vacanta, eu ii tin cam ocupati pe ai mei. Mai mult de nevoie, ca de pe la 11 pina spre seara este prea cald ca sa avem activitati pe afara. Alex merge zilnic la inot si continua pianul, Ana are gimnastica de trei ori pe saptamina. Am mai adaugat diverse mini-camps (acum il face Alex pe cel de Lego engineering, care nu s-a mai tinut in primavara) din cind in cind si Alex face in continuare si tenis. Lucram si dintr-un workbook, ca are copilul lacune. In timpul anului imi pare rau sa-l incarc prea tare, recuperam acum, ca nu se simte juma de ora sau o ora pe zi. Biblioteca are o multime de programe pentru copii, de la reading la filme si mini-shows distractive, Lego day, tot felul. Mai sint concerte outdoors sau filme, la astea mergem ca se tin pe seara. Apoi liber la piscina! Activitatile ne iau citeva ore pe zi (putine), eu cred ca ramine destul timp liber pentru joaca si distractie. Bafta Virgi, sa rezolvati cum este mai bine. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, [:D] e urias nu-i asa? Nu pot sa cred ca face 5 ani saptamana viitoare...ce a trecut timpul...parca nici nu imi amintesc bebelusia lui, parca e undeva departe... Adriana 28+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Virgi, bun venit aici. Am citit ce-ai postat despre scoala si vreau sa te avertizez sa nu fii suparata daca fetita ta o sa intre la pre-k, adica scoala dinainte de gradinita. Aici, aproape tot timpul, se intra la diferite nivele de scoala in functie de data nasterii/virsta. Mai sint si exceptii, cind copilul poate trece niste teste de avansare la un nivel mai sus, dar asta probabil doar daca sint foarte aglomerati la nivelul ei si vor sa scape de niste copii. Sotul a sarit peste kindergarten, cind s-au mutat din Massachusetts in Florida, pentru ca nu aveau nici un loc la K la scoala de care apartinea (dar avea peste 5 ani si incepuse K in Massachusetts), si a trecut un test pt a intra direct in clasa 1. Deci si fetita ta s-ar putea sa dea un test. Cind spui 2 ani de gradinita si 1 an de scoala, ce inseamna? Ca a intrat la gradinita la 1 an? Aici gradinita incepe de la 5 ani si de cele mai multe ori apartine de elementary school. Pina atunci copilul merge la preschool/pre-k. Asa ca mai bine e sa le ceri sa o testeze, ca sa intre direct la kindergarten (pt ca nu cred ca o accepta la clasa 1 de la 4 ani), in loc sa le arati diplomele din Korea [flo] Noi ne luptam sa hranim non stop fomista mica; maninca incontinuu, la 1.5 ore e gata, zbiara dupa mincare. S-a facut ditamai grasuta, iar ieri a implinit 7 saptamini [olala] Eva deja nu mai asculta, nu ne mai intelegem cu ea, face totul de capul ei, chiar daca ii spunem foarte serios si de mai multe ori, tzipa cind se enerveaza, nu ne mai raspunde la intrebari, spune ca nu are chef sa vorbeasca si s-o lasam in pace ... ehhhh Oana [majoreta] Eva (29 iunie 2005) si [bb] Zoe (27 aprilie 2010) I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...