Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri22


Recommended Posts

neatza! Nu am mai fost la ecografie de la 22 de saptamani daca va vine sa credeti. Astept de aproape 2 saptamani niste amarate de analize standard ca sa pot sa ma duc la control cu tot cu ele. Si am atatea intrebari: in ce pozitie e copilul, cum este colul, ce greutate are copilul, etc. Si parca vad ca voi fi dezamagita si nu voi afla nimic fiind o ecografie facuta la spital unde dr e mereu super gabit.[bang] Vroiam si eu sa ma plang...[:-@] La prima sarcina facusem zeci de ecografii, acum la a doua apreciez ca a mers totul mult mai natural si nu m-am vazut prea des cu dr sau cu acul, dar aproape 10 satamani de la ultima eco e chiar prea mult si pentru mine. sunt tare curioasa ce mai fac Pepsi si remaliss. Ca de monicasorescu stiu ca am vorbit cu ea (e bine, a scapat cu bine de un prin trimestru cu greturi urate si stat acasa la caldurica). Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 31 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna, NK sunt leucocite care ataca inamicii cand ii descopera, ei confunda embrionul cu inamicul si-l [bruta]. am facut analiza si se pare ca nu ii am. dar ei apar si dispar, nu raman permanent. intre timp mi-am imbogatit portofoliul , dar nu sunt cauze de sterilitate, ar trebui sa raman insarcinata si sa pierd apoi sarcina. dar eu nu am ce pierde [bang] [q] LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinushca,[:D] am 38 saptamini, inca nu am nascut, desi vineri eram la dilatatie 2 si colul sters la 30%, mi-a zis dr. ca nu crede ca mai apuc o saptamina.........miercuri merg iar la control, tot simt parca ca acuma iese, deci......mi-a zis sa ma astept ca nasc din orice moment. va tin la curent prin lau cel mai probabil. este deja ff jos bebe, e angajat, are capul ff jos. merci mult la toate care va ginditi la mine, va pup, si eu ma gindesc ff des la voi, chiar daca nu am mai scris.......abia mai merg, de citeva saptamini ma doare ff tare bazinul in partea stinga, si abia mai umblu. am fost in concediu medical toata perioada asta, m-am ingrasat daca pot zice asa 3 kg toata sarcina.........macar bebe e bine, la ultima eco de acuma citeva saptamini totul era bine dezvoltat, va fi mult mai mic ca primii doi, adica va avea cam la 3.200, fata de cele 4.145kg ale lui dominic...... abia astept sa-l tin in brate, m-am stresat sarcina asta, cit nu m-am stresat poate la ceilalti doi, inca-mi injectez insulina, m-am saturat .....sanatos sa fie, il vom numi Dario........tot am vrut eu sa fie un al treilea D........daca tot am pus D la primii doi...totul e pregatit, bagaj, camera, a terminat sotul cu zugraveala, si impodobeala. baietii abia asteapta, dominic a inceput clasa intiia, invata sa citeasca, sa scrie, are teme, am avut o vara superba, a fost nemaipomenit de cald ptr canada, o vara ca de vis.......am profitat de timpul frumos, de gradina si de piscina ca niciodata..........mi-a prins ff bine timpul asta petrecut acasa cu baietii, sotul, timp doar ptr mine, si baieti si sot, duceam lipsa de asa ceva, avind in vedere ca am tot muncit ca o nebuna de fiecare data..............pot zice, in afara problemelor ce le-am avut, ca sarcina asta am avut timp ptr mine........... am sa va tin la curent prin lau sau daca nu nasc, ma provoaca saptamina viitoare, adica la 39s, miercuri decidem ziua. va pup tare pe toate fug sa-i scot pe monstrii de la baie. Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004 si [gravi] de [baietel] (DPN 28/09/2010) [url="http://picasaweb.google.ca/sgflavia"] POZE NOI[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e"]capsunici minunate de mai-iunie 2007[/url] [URL="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"] ajutor ptr Sonia[/url] [url="http://pepsi-flaviaworld.blogspot.com/"]sfaturi alaptat[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Pepsi am 38 saptamini, inca nu am nascut, desi vineri eram la dilatatie 2 si colul sters la 30%, mi-a zis dr. ca nu crede ca mai apuc o saptamina
Wow, Pepsi, inseamna ca incalzim majoretele?[majoreta] ____________________________________ [url="http://www.glitter-graphics.com/users/monika21m"]Monica[/url], mami de Claudiu si [url="http://i969.photobucket.com/albums/ae180/Fluturas2s2/Luana/Luana16luni.jpg?t=1275136190"]Luana[/url] - [url="www.Luana-raza-mea-de-soare.piczo.com"]raza mea de soare[/url] Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pepsi, pumnii stransi-stransi pt tine si Dario [olala][pup][pup]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FLAVIA--NASTERE USOARA SI UN BEBE SANATOS!!!Atat de repede au trecut lunile,in curand il tii pe bebe Dario in brate,ce frumos!!!!Ma iau emotiile cand ma gandesc.Nastere usoara iti doresc de pe acum pentru ca nu stiu cand pot intra.[pup] id="blue">

 

Ninia-ma gandesc la tine[pup]

 

Liana-hai cu pozele[:D]

 

Minunea noastra mult asteptata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

VESTI FIERBINTI !

 

 

FLAVIAid="red"> e in spital, s-a rupt apa, se pregateste de venirea pe lume a micutului [bebic]DARIOid="blue"> !

 

NASTERE USOARA CA UN FULG [mamica] FLAVIA, ! HAI [bebic] DARIOid="blue"> !!!id="red">

 

[bum][batetoba][bum][bis][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

SUNTEM ALATURI DE TINE, DE VOI !!![si-eu]

 

 

 

 

P.S. Va [pup] si va [grup] pe TOATE !!![flo][flo][flo]

 

 

[8**]

" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

id="purple">

Empty arms

Bio

Poz(n)e

Me

Povestea unui licuriciid="navy"> id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia nastere usoara, bebe sanatos si papacios, mult laptic si recuperare rapida.id="blue">id="size3">

 


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mareid="Tahoma">id="size1">id="teal">


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...