Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri22


Recommended Posts

Niniaid="purple"> s-au cam racit carbunii [8D] ca tre'sa apara rosiile [bang]. Pana la urma, bune si alea decat deloc, nu? [;)].

Tu ce mai faci? Bagi carbuni sau ai schimbat strategia? [pup]

 

 

[8**]

" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

id="purple">

Empty arms

Bio

Poz(n)e

Me

Povestea unui licuriciid="navy"> id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui L5845
Am vorbit cu Flaviaid="red">.[pk][pk][pk]E totul bine, [bebic]DARIOid="blue"> s-a nascut duminica dimineata la ora 8, cu 3.380kg si 54 cm.A disparut diabetul de sarcina, amandoi sunt foarte bine, sunt deja acasa si incepe acomodarea.Flaviaid="red"> va multumeste pentru ca ati fost si sunteti alaturi de ea si va [pup] pe toate.
[majoreta]Bun venit pe lume, minune mica! Sa fii sanatos, cuminte si sa umpli viata parintilor numai cu bucurii ![majoreta]
[8**]" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"id="purple">Empty armsBioPoz(n)eMePovestea unui licuriciid="navy"> id="size1">
align="right" id="quote2">URA !!!!Bravo Flavia !!! Bine ai venit pe lume Dario !!!!! Si ma bucur ca esti in zodia fecioarei [olala]Multa sanatate [pup]id="teal">__________________________id="teal">BAZAR GENERAL - hainute, jucariiid="green">ALEXIA - poze noiid="red">curcubeu cu ochi albastri - blogid="blue">Printesa noastra a crescut !!!id="red">03.IAN.2008id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alinushca
irlandeza ce-ti mai face printesica? a mai avut probleme de la infectia din primavara sau s-a vindecat complet si a si uitat evenimentele neplacute? tu cum mai stai cu sanatatea?
align="right" id="quote2">Abia acum am vazut intrebarile, cand citeam din urma......Alexia s-a refacut complet, ai mai refac analizele de urina din cand in cand, pt. ca am inteles ca boala poate recidiva [bang]Incerc sa o feresc cat pot de frig, o imbrac bine, problema e ca transpira foarte tare, si daca nu o schimb repede, poate raci......Eu sunt mai bine, imi urmez tratamentu pe inca un an [bang], acum de cateva zile sunt racite bocna, am luat un antibiotic, dar vad ca nu are efect, asa ca maine ma prezint la doctor sa vedem ce am.id="teal">__________________________id="teal">BAZAR GENERAL - hainute, jucariiid="green">ALEXIA - poze noiid="red">curcubeu cu ochi albastri - blogid="blue">Printesa noastra a crescut !!!id="red">03.IAN.2008id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa o lunga pauza........pentru care nu am fost de vina.....[:D][:D] intru si eu sa va salut pe toate!!!!!!!!!

m-am uitat un pic pe prima pagina si am fost foarte incantata sa descopar multe mamici fericite si gravidute [olala][olala]

nu dau nume....ca ar insemna sa insir toate fetele.....[:)][:)]

dar va [pup][pup][pup] pe toate si lle felicit si pe proaspete mamici din ultimul capitol[flo][flo][flo] sa va traiasca pruncii, sa fie sanatosi si voiosi si sa va bucure toata viata!!!!!!!!!! ca o meritati din plin!!!!!!!

sper sa pot intra mai des si sa si pot scrie.

eu acum inca stau acsa cu Bianca si cu nepotica mea... Maya.e mai mica cu doar 2 luni decat printesa mea.

pana nu o dau la gradinita am hotarat sa stau cu ea acasa........

pentru toate aspirantele care inca nu au bebelusi [pup][pup][pup] le doresc sa nu isi piarda speranta !!!!!!!!!!!

va pup pe toate.....imi este asa dor de voi..........ca nu pot descrie in cuvinte.....[pup][pup]

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FLAVIA felicitari super mamico! Refacere rapida si multa sanatate micutului Dario. Abia astept sa ne povestesti!

 

DARIA hmmm frumos nume, dar ti-am mai zis nu? sunt bine multumesc de intrebare. Mereu ai o vorba buna ptr fiecare.Sa te rasplateasca D-zeu ptr tot ceea ce faci. eu sunt bine.Abia astept eco pe 16 oct.sper sa aflu ce e. si mai ales sa-mi zica , ca totul e bine

 

 

Vazut pozele CRIS. Ptiu sa nufie de deochi!! Povestea o citisem ceva timp in urma....nu stiu daca ti-am scris ceva.Foarte frumos scris si a mers la inima. Sa fiti sanatosi.

 

Scriu asa mai pe fuga..........ca pana Duminica sunt singura ca Alin a plecat in Ro sa-si faca maseaua aia care-l chinuie de 2 ani!! Va pup

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 3luni) si Mattia Gabriel(11 luni)

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, baby_r7id="purple"> ce revenire [flo][flo][flo] !

Ma bucur din tot sufletul ca ai intrat, stii tu cum se zice :" mai bine mai tarziu decat niciodata" . De multe ori ma intrebam ce mai faci si tu si minunea ta de fetita. Abia astept sa vedem si poze cu ea [olala].[pup] si bine ai revenit! Speram ca acum sa poti intra mai des.

irlandezaid="purple"> ma bucur ca Pati e bine acum, sanatate multa si ei si tie, ca ziceai de raceala.[pup]

danangieid="purple"> cred ca ti-e un picut greu ca e Alin plecat, dar faci tu fata cu brio, nu? [pup] si asteptam vesti de la eco, sa ne zici cum a fost si ce ascunzi in burtica.

 

 

 

 

[8**]

" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

id="purple">

Empty arms

Bio

Poz(n)e

Me

Povestea unui licuriciid="navy"> id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in reprize... mai deschid si eu cate un pic comp., mai arunc cate un oki da' de raspuns..imi vine tot mai greu..

cu ce sa incep...

am citit povestea "puiului aduc de gugustiuci" a fost atat de emotionanta!!! am vazut si pozici cu dragalasul Vladut...

mcrissasa-ti traiasca puiul sanatos si fericit!

 

pepsi felicitari din toata inima pt bb3! [bis]

[bis]bine ai venit pe lume Dario! multa sanatate si fericire alaturi de parintii si fratii tai!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

baby_r7 bine ai revenit![flo] si eu vreau sa vad poze cu printesa ta..

acum ca am mai recuperat un pic si din informatii, din pag din urma

sper sa-mi ramana de data asta timp sa si raspund ..caci iar tb sa o iau de la capat...

 

multumesc mult incaodata tuturor pt aprecieri ![pup]

 

ca tot sunt inca in dilema..stefi a inceput deja gradinita..s-a integrat bine totusi , cu toate ca inca nu vorbeste limba , important e ca se face inteleasa cu cei mari, intr-un fel sau altul...mai greu e cu copilasii ca tb sa socializeze , dar sa speram ca isi va da drumul al gura ...

eu eram initial bucuroasa ca vorbeste , nu mai conta acum care limba..si avand in vedere ca am fost in ro.. era normal sa-i vina mai natural.

de asta va spuneam ca nustiu cum sa fac..sa o iau iar cu mine in ro si sa o rup iar de aici..

asta ca paranteza

 

cu mama... are ea mai multe probleme de sanatate... dar prob cea mai serioasa e ca deja e operata de necroza de cap femural,la piciorul drept, dat fiind faptul ca are aceeasi problema si la celalalt picior din cauza greutatii excesive ( nu reuseste sa slabeasca si de sedentarism) de cate ori e programata la spital pt aceasta operatie..ii tot gaseste cate o problema(ba are vreo infectie urinara, ba nu i-au dat astia de la endocrine rezultatele, ba e prea grasa si tb sa mai slabeasca, ba nu au sange, etc am auzit la motive de m-am saturat de ele... acum adevarul , adevarat , eu nu-l stiu, ca nu am fost personal sa vb cu dr. in cauza... m-am tot bazat pe cuvantul ei.. am incercat sa-i fac aceasta operatie si aici..dar era un pic mai complicat (special cu burocratia)..la care ea a renuntat din varii motive neintemeiate.. m-a convins ca e mai bine sa o faca in ro.. am fost in aprilie in ro cu gandul sa o conving , am luat fetita cu mine cu mine l-am lasat pe ta'su aici..dar deja ea era externata..nu se opereaza ca iar nustiu care motiv .. acum deja situatia s-a agravat si mai si.. ii vine din ce in ce mai greu sa mearga..uneori cand tb sa se ridice de pe scaun i se blocheaza efectiv soldurile.. in fine, nustiu cum sa ma exprim pe romaneste ..ii lipseste cartilagiul si atunci se roade os pe os..are niste dureri groaznice..e in ultima faza cica.. nu mai poate astepta si amana...cu toate astea nu vrea...cred, ca de frica operatiei...tot din cauza greutatii cica a reusit de s-a deplasat si proteza..asa ca acum are dureri din nou la dublu...

sincer nustiu cum sa mai procedez.. am incercat sa o ajut in fel si chip si mai ales moral..dar nu am avut nici un succes... de obligat nu am cum sa fac..

 

scuzati-ma ca m-am lungit cam mult..nici nustiu cat si cum informatiile astea va intereseaza dar intr-un fel m-am descarcat si eu un pic..

 

 

ma scuzati ca termin asa mesajul il trimit ca si asa e prea lung.. si o am si pe fii'mea care (care s-a facut o "fitoasa" si ea mai ales de cand merge la gradi, dar asta poate va povestesc in alt episod)ma tot bate la cap sa iesim la plimbare..

 

 

va pup si sper sa revin curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...