Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Loc de intalnire al vechilor aspirante,cap. 16


Recommended Posts

Leditia eu sper din tot sufletul ca e vorba de o eroare si ca tot prin ce ati trecut e un vis urat.[pup]

 

Astery Razvan e un copil minunat si a avut o evolutie extraordinara.Stii prea bine ca minunile se intampla cand ne asteptam mai putin [flo]

 

Noi suntem bine , incercam sa ne mutam cat mai repede, strang bani pentru niste copii fara familie cu fetele de la Cluj si incercam sa ne pregatim de Craciun.

 

 

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Leditia
Buna fetelor.Sper ca sunteti bine.Am vazut linkul dat de asi si nu stiam despre cine este vorba.Da,intr-adevar ni s-a pus un diagnostic groaznic pe care ne chinuim sa-l infirmam cu teste la Bucuresti,inclusiv teste genetice.Momentan mai avem de asteptat pt rezultatul primului test genetic,urmand sa-l facem apoi pe cel de-al doilea,plus repetarea testului sudorii si a altor analize de sange si scaun.Multumim celor ce s-au gandit la noi si celor ce s-au rugat si se roaga pt noi,pt David.[flo]
align="right" id="quote2">[q] Of,Doamne...Sper din toata inima sa fie un diagnostic gresit si sa fie sanatos micutul David.O imbratisare stransa pt o mamica puternica si un pupic dulce pt David [pup]Sunt realmente ingrozita de ce se intampla cu copilasii astia nevinovati in ultima vreme.Duminica am aflat o veste ingrozitoare,care efectiv m-a dat peste cap.Nepotica unor prieteni,bb mic de 5 lunite,care in ultima vreme plangea destul de mult,a fost diagnosticata cu cancer si acum este in spital la Iasi unde i se fac citostatice [q][q] De ce,Doamne,trebuie sa sufere un pui atat de mic??Ingrozitor......------------------Flori [mamica] de [copil] Rares Teodor 08.12.2008Asa a venit pe lume Piscotelid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Domamne chiar ca sunt prea multe vesti rele[q].

 

Ledi suntem alaturi de voi [ruga][pup].

 

La multi ani Andreelor si Andreilor![s]

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da,din pacate diagnosticul s-a confirmat si azi sau cel tarziu luni incepem tratamentul.Ma chinui sa dau de drita care se ocupa de fibroza chistica in Cta si care e in co medical de cateva luni.Ii tine locul cineva,dar as fi vrut sa-l vada si ea si sa vedem ce tratament ii prescrie.Ce sa zic?..nu mai pot zice nimic.Copiii nu ar trebui sa sufere deloc,e nedrept sa-i dai unui pui de om o asa boala crunta si sa-l condamni..Si atat m-am chinuit sa am un copil..[q]

 

POZE CU NOI

[mamica] de David Christian[copil]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leditia,ma doare sufletul pt voi si suferinta voastra si nu pot sa-ti pun decat ca te inteleg atat de bine,din pacate[q]

Astazi se implineste 1 an de cand am aflat ca R are SD...a trecut 1 an de cand il tot intreb pe DD "de ce?" si stiu ca niciodata nu voi afla raspunsul...Nici eu n-am sa inteleg niciodata de ce ne-a pedepsit Dumnezeu atat de tare,am vrut sa dau viata,se spune ca a da viata e un miracol...

 

Am citit ce-ati patimit in spital...infiorator,incalificabil!!!Vroiam insa sa-ti marturisesc un lucru:la primele internari cu R in spital,de fiecare data cand ii recoltau sange pt analize,rugam asistentele sa-l tina pt ca mi-era tare mila de puiul meu...Asta pana in martie,cand dupa ce l-au chinuit cateva zeci de minute(in timp ce eu plangeam pe hol de mila lui),intr-un final mi l-au adus,dar Doamneeeeee,n-am sa uit niciodata...era VANAT,ALBASTRU de atata plans si-i recoltasera...din cap...[q][q][q]

Din acel moment am zis ca oricat de greu mi-ar fi,stau langa puiul meu,il tin de manuta,ii vorbesc,ii cant,il pup...sa stie ca nu e singurel,ca mamica lui e acolo cu el...

 

E greu,Ledi,si stiu ca nimeni nu-ti poate alina suferinta,dar trebuie sa fim tari pentru copilasii nostri..n-avem incotro...

 

Te imbratisez cu drag si daca simti nevoia sa vb cu cineva..sunt aici oricand si fii sigura ca-ti inteleg toate trairile.

 

Sanatate multa!

 

------------------

Flori [mamica] de [copil] Rares Teodor 08.12.2008

 

Asa a venit pe lume Piscotelid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori,imi pare rau.Am citit de voi mai demult,imi pare atat de rau si ma doare sufletul pt orice copilas care sufera...cat de putin.Cel mai tare ma inspaimanta problemele grave pe care le da fibroza si ca e o boala incurabila..si nu pot spera decat sa fie o forma mai usoara si sa se gaseasca in curand un tratament pt vindecarea ei.

Am citit mai demult povestea voastra si m-a cutremurat,te urmaream caci faceai parte din odiseea noastra si te stiam si de la aspirante.

Acum la Bucuresti,am stat si noi langa el(si de fapt intotdeauna) si l-au tinut 2 asistente si tot nu au fost in stare sa-si faca treaba cum trebuie si dupa ce ca tot ele au gresit,au inceput sa urle la copilul meu ca nu sta cuminte,de-mi venea sa matur pe jos cu ele,eu ca eu,dar barbata-miu cu greu s-a abtinut sa nu mature cu ele pe jos.Atata incompetenta si nesimtire nu am intalnit nicaieri si sa te fereasca Dzeu sa dai de asa personaje,caci astea merita date afara din sistem,sa stea sa moara in strada de foame si cum ele trateaza niste pui mici ca pe niste animale asa sa fie si ele tratate.Oricum nu de asta voiam sa vbesc,ca mereu cand imi aduc aminte ,ma enervez.Voiam sa-ti zic,ca iti inteleg durerea si frustrarea si sunt alaturi de tine si ca trebuie sa luptam si sa fim alaturi de puii nostrii,caci ei merita tot ce-i mai bun si mai frumos,chiar daca sunt chinuiti cu tratamente,medici,analize.[q]

Va imbratisam cu drag.[pup]

Am uitat ce era mai important :La multi ani sanatatosi si fericiti micului Rares![s][pup]

 

POZE CU NOI

[mamica] de David Christian[copil]

Speranta si incredere pentru David id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,Ledi,pentru urari!Sa ne fie sanatosi puii si toti copiii din lume!

 

Sincer,noi nu prea am avut parte de astfel de specimene pe unde am fost.Noi am fost la Iasi imediat dupa ce am nascut si apoi,la fiecare 3 luni,la Tg Mures.Am intalnit numai profesionisti,oameni cu suflet si-i multumesc Domnului pentru asta,pentru ca nu stiu daca as mai fi suportat si un astfel de stres.Doar la Iasi,la internare,am avut un incident cu un asistent tanar,care probabil vroia sa iasa putin in evidenta,dar pe care l-am pus la punct fara cearta...l-am intrebat daca are habar ce inseamna sa ai un copil bolnav si motivul pt care-mi vb de sus???Imediat si-a cerut scuze,s-a inmuiat si nu stia cum sa faca sa-si repare greseala...

 

Si eu sunt ingrozita ca dupa operatie o sa incepem terapia si nu stiu peste ce fel de oameni vom da...iar asta ma face sa ma gandesc din ce in ce mai mult la Islanda si la faptul ca ne-ar fi mult mai bine acolo din punctul asta de vedere....

 

Ledi,dar Dadid cum se simte?Eu nu stiu prea multe despre boala asta,acum am aflat de ea...In viata de zi cu zi este afectat?Il doare ceva??

 

Sanatate si putere,asta va doresc,parinti incercati [pup]

 

------------------

Flori [mamica] de [copil] Rares Teodor 08.12.2008

 

Asa a venit pe lume Piscotelid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...