Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna! noi suntem in Jp, am ajuns pe 1 nmai, dar nu un 1 mai muncitoresc si liber ca in Romania! ne-a luat tati de la aeroport, stat un pic cu noi si a plecat la munca. eu am dormit un pic, doar 2 ore cu toate ca eram franta dupa 28 de ore nedormite, iar cu o zi inainte de plecare, doar cu 3 ore de somn la bord.

copii au fost oarecum ok pe drum.

Stef nu dormit deloc pana in Moscoova, . am asteptat 7 ore in Moscova, Stef a adormit cu 2 ore inainte de decolare. l-am dus in carutul lui Florence pana la avion. s-a trezit rapid, am dat carutul la agentul de zbor, ne-am cautat repede locurile si am incercat sa-l readorm, dar de unde. dupa 4-5 ore de zbor a readormit.

Florence a mancat mult si des, cred ca si din cauza aerului uscat si multe reprize scurte de somn. am reusit sa merg de vreo 2 ori la baie[:D]

din pacate locurile date din Romania au fost super nashpa, nu au fost in fata peretelui si de aceea nu am avut basinet/patut pt Florence cu toate ca am cerut exprex asa ceva chiar si inainte de zbor. mi-au zis ca nu au configuratia avionului si nu stiu unde sunt locurile. in avion am rugat o flight attendant, dar nu s-a putut face nimic. noroc ca am avut un loc liber langa mine si a dormit Stef pe 2 si Florence pe unul, prinsa cu vreo 2 centuri. cand eram la baie imi statea inima, sa nu cada. am mai tinut-o si in brate ca sa mai stau si eu si sa ma uit la film, i-am mai pus capul lui Stef pe picioarele mele, asa ne-am descurcat 9 ore. nu-mi mai trb zboruri lungi in viitorul apropiat.

 

acasa e bine, incercam sa ne acomodam cu fusul orar. maraie Florence, a facut kk, va las dar nu inainte de a ii ura

 

LA MULTI ANI MITSURA!!![flo][flo][flo] tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca! sanatate si o zi suprba alaturi de cei dragi[pup]id="red">

 

ha, ha, a adormit Flor[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut mesajul despre alina. nu stiam de ce e icon-ul acela trist la titlu. D-zeu sa o odihneasca in pace. daca nu fac confuzie, ea pierduse sarcina. s-a dus la bebele nenascut?

de ce a trebuit sa ramana un copil fara mama, un sot fara sotie si rude , prieteni dragi indurerati. mi-au dat lacrimile, nu mai am cuvinte.

va pup pe toate, aveti grija de voi si copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt socata si tot sper undeva, cumva, sa nu fie adevarat...Cind am citit mesajul de la sotul ei am fost socata, parca citeam si cuvintele cumva se amestecau fara sa aiba noima...Nu imi vine sa cred...[q] Tot timpul am simtit asa o legatura mai speciala cu ea, Bradut s-a nascut in aceeasi zi cu Stefan, am nascut la acelasi spital, ea a fost alaturi de mine in primele zile cind eu am trecut prin momentele grele cu Stefan...si acum nu mai e...[q]

 

Sa te odihnesti in pace Alinaid="black">...condoleante familiei....[ruga]

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si [bibe] Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LMA Adela ! [flo][flo][flo][flo] si sa te pui pe picioare cu pneumonia, te-a prins cu imunitatea scazuta

 

Gabi, ma bucur pt progresul lui Stefan...ti-am zis eu ca astia micii fac progrese spectaculoase, in salturi. eu tot sper ca in curand s-o vad pe buburuza mestecandu-si mancarea de pranz, sa nu mai blenduim fin carnita si legume, sa pape sandwichiuri si ea ca tot omul, sa-i creasca maselele odata...

Cristal Jane, felicitari! deci se intampla lucruri ce pericliteaza inima celor slabi de inger pe langa tine? :P

Sa-i creasca si lui Coco mic dintisorii si sa nu-si mai sperie mamica facand febra

Bradut si Alin, multa putere va doresc sa aveti, aveti nevoie sa va ingrijiti unul pe altul de acum inainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linistea din casa imi apasa urechile, e un tiuit imposibil in urechi, fac clic la intamplare pe diverse pagini din situl DC. Click inapoi pe ultima pagina de forum, poate cine stie, ochii imi joaca feste. Orice cuvant pare de prisos, orice gand mult prea umil.

Cand cineva apropiat se duce pe lumea cealalta, plangem de dor, sau de mila noastra? Dumnezeu incearca pe unii zi de zi, iar altora le deschide direct poarta spre lumea de dincolo.

Cand Jade Goody stia ca o sa moara, cand a avut certitudinea ultimei clipe, a aranjat polite de asigurare pentru cei doi baieti ai sai, i-a botezat, s-a casatorit in sfarsit cu partenerul de viata. Stia ca trebuie sa lase ceva in urma, si-a vandut drepturi de exclusivitate la nunta sa, la botezul copiilor, la inmormantarea proprie. Totul a fost un plan, o aranjare meticuloasa a ultimelor clipe…

Alina, tu n-ai stiut nimic din toate astea, Dumnezeu te-a luat dincolo fara sa te lase sa spui un cuvant. Nu ai sa mai sti niciodata cui ii este doar de tine, nu ai sa sti cate mame se gandesc la tine acum, cate mame se gandesc la proprii lor copii cand citesc acele randuri postate cu cateva ore in urma, unde prietena ta ne dadea de stire despre ce s-a intamplat.

Daca ai sti de cate ori am adormit cu baieteii mei in gand si gandurile nebune mi-au impins imaginatia inspre un taram al absurdului. Ce s-ar intampla daca as inchide ochii si nu i-as mai deschide niciodata? As vrea sa raman in minte cu chipurile lor vesele. Si ii desenam in vis pe fiecare, ochii intai, parul, unul cu bucle, altul cu parul scurt, tepos, barbia, nasul…

As vrea sa cred ca dumnezeu ti-a dat o fractiune de secunda de ragaz sa il vezi pe el, pe baietelul tau, si pe cel care ti-a fost drag, si cand te vei trezi dincolo imaginea lor sa te insoteasca mereu si sa te faca fericita.

Ce nebunie, ce norocoasa sunt maine cand ma trezesc si Andy vine langa patul meu si ma striga: mami, maaa-miiiiii.

Alina, cred ca te-am vazut o clipa in viata mea, sau poate doua, sau poate am schimbat cateva cuvinte. Nu imi amintesc exact, memoria imi joaca feste. Sa fi fost la Liceul Caragiale? Nu stiu… Nu stiu ce faceam acolo. Vizitam un prieten? Poate. Sunt poate mai mult de 15 ani. Nu conteaza. Ai plecat acum intr-un loc unde nu te mai putem vedea, atinge, de unde nu ne mai poti scrie. Ai lasat un gol mare in viata celor care te-au cunoscut mult mai bine decat mine, in viata baietelului tau, in viata familiei tale.

Ai lasat o tristete mare in urma ta aici pe forum, capitolul acesta 18 o sa ramana mereu neterminat. Cu greu cineva mai indrazneste sa mai povesteasca despre poznasi. Totul este atat de insignifiant.

Mamagiuliei, Roxana, Ioana, iertati-ma daca va gresesc numele, nu meritati asta, pentru ca va petreceti atata timp din viata voastra ca moderatoare ale forumului, va rog incepeti un alt capitol, este greu sa mai scrii ceva dupa randul “Alina a murit…”. Dumnezeu s-o odihneasca!

 

 

Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04

 

Pozele recente

 

Poze cu Andy, Dominic, Mamy si Daddy in 2008/2009

 

 

Poze cu Andy, Mamy si Ady

 

Andreas mic mic

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma invirt ca pupaza de dimineata si bibilesc pe ici pe colo si nu ma pot apuca de chitantele si facturile de pe birou. ma gindesc ca, de fapt, cu alina nu m-am intersectat de prea multe ori, abia de am apucat sa-i pun o floare cind a pierdut sarcina si cu toate astea is marcata de eveniment, m-a dat rau peste cap... am acelasi sentiment ca atunci cind cuiva din familie i s-a intimplat ceva rau si nu pot face nimic pentru el, stau si ma framint si ma apasa rau distanta... de cind am aflat, scotocesc a nebuna prin paginile si capitolele din urma, m-am uitat prin albumul ei fara sa pot insa citi povestea lui bradut... ma uit in nestire la eiid="size5">id="navy"> si-mi zic, pentru a nu stiu cita oara, ca Dumnezeu nu e drept ...

 

tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...