Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (141)


Recommended Posts

multam, asa o sa fac[pup]
Citat:
citat din mesajul lui mikiion
Maru, am citit pe blog, cumpara si nisip, se vinde in saci de 20 kg la Toy-urs, vreo 5 CAd. Ca sa fie surpriza completa.[:D]
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mikiion, asa este, si eu urmaresc posturile si cind vad ce se cere, ma apuca asa o jaleeee... Dar, pe de alta parte, nu ai de unde sa stii pina nu incerci. Eu cunosc cel putin doua persoane, de natii diferite, care au aplicat pentru posturi de genul acesta, cu cerinte asemanatoare, si le-au luat si lucreaza bine-mersi pe ele. Le cunosc in sensul ca stiu ce scoli au facut, sint persoane muncitoare si au depus mult efort pina au ajuns pe posturile respective, i-am auzit vorbind in franceza si/sau engleza, am discutat despre ceea ce stiu la scris, sint la un nivel bun, dar nu atit de bun incit sa fie siguri ca vor trece testele cu rezultatele cerute. Au avut curaj si au aplicat cind li s-a oferit ocazia, s-au dus si uite-i ca au trecut si au obtinut posturile respective. Deci, eu te sfatuiesc sa aplici, mai mult decit sa nu-l iei ce poti sa pierzi, eventual poti sa cistigi un pic de experienta in plus la interviuri.[:)] Eu cred ca daca ei vor sa te ia, te ia, fie si numai pentru ca se hotarasc sa-ti acorde o sansa, trecind peste altfel de impedimente... parerea mea, din afara, bineinteles. Vad eu ce spun cind voi fi in situatia respectiva, cit de acri vor fi strugurii vazuti de partea cealalta a gardului![:D] Curaj!!![flo]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca nu am apucat sa citesc nimic, dar sunt "extatic" Mama a primit viza multipla pe 3 ani, fara vizita medicala, pe loc, yupiiiii Sunt asa bucuroasa, nu am stare sa muncesc, imi vine sa ies sa ma plimb, sa treaca timpul mai repede pana vine aici. I-am cumparat si biletul de avion de pe Expedia, Bucuresti-Londra-Montreal pe 25 mai intoarcere 25 octombrie cu 796 CAD (dus-intors), cred ca este un pret foarte bun (mie asa mi se pare). Nu i-am inclus nici o asigurare in caz de cancelare ca nu stiam cum si am zis ca asta este, ma risc sa il iau asa si vad eu dupa. Mai vin dupa ce citesc ca ati scris, nu gluma Pupici [pup]
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Pretioasa Ema invinge cancerul. Te iubim din tot sufletul. [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia si Simi, La multi ani ptr sarbatorite, sa va aduca numai bucurii. Simona 73 felicitari ptr bb 3. Ina [q][q] ce pacat ca nu mai aveau bilete ...Cu Bahia, teoretic ar trebui sa fii deja in calculatorul lor ca returning guest. Am cunoscut romani care au venit acolo dupa ce fusesera in Mexic si i-au upgradat pe loc (fara nici un cost) la Diamond Club. (cladire mai aproape de plaja, internet access, halate in camera, prosoape schimbate in camera, o rezervare in plus /saptamina la a la carte, piscina privata). Noi am fost acum 2 ani in sectiunea Bavaro (cu Sunwing) si anul trecut in sectiunea Punta Cana.(cu Nolitour). Exista diferente desi nu ar trebui. (nu mari probleme totusi) Si cind ne-au cazat nu ne-au gasit nicaieri in calculator[bang] Ne-au inchis gura cu o sticla de rom si ceva tricouri cu Bahia ca locuri libere in sectiunea Diamond nu mai erau. Si oricum noi eram un grup de 9 persoane.Sper sa nu se intimple si cu voi la fel. Am totusi emailul lor,si ti-l pot da sa le scrii in avans. Monicutza, felicitari ptr viza mamei. (super bun pret la bilet) Mikkion, din nou, felicitari si tie. Cunosc senzatia asta de libertate si cind nu stii ce sa faci.. Ica, sanatate multa la soricel si succes la teste. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani la fetitzele sarbatorite!! Sa fie sanatoase si voioase si sa bucure mamicile!!! Vine Bregovic la Toronto: "Closing weekend starts with a Friday, June 12 evening concert at Yonge-Dundas Square starring Goran Bregovic, a composer and musician from Sarajevo who gives traditional Eastern European music a contemporary rock twist." Mai multe aflati aici: [url]http://www.thestar.com/Entertainment/article/600070[/url] Nelia, te rog frumos, imi trimiti si mie mancaricile pentru "bebei". Cam am idee si deja am experimentat, dar nu strica sa aflu si noutati. La micutzul meu ii dau mancare de acasa cand merge la nana (la un homecare). Le gateste si ea, dar nu-si permite sa cumpere produse organice pentru toti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa obtin niste informatii despre obtinerea certificatului de nastere romanesc pentru un copil nascut in Canada, dar tembelii de la consulatul din Toronto bineinteles ca nu se deranjeaza sa raspunda la telefon. M-as duce in persoana, dar stau la doi pasi a circa 2000 km bucata (Vancouver) de cel mai apropiat consulat din Canada. O sa mai incerc si in alte zile si la Ottawa si Montreal, dar tare ma tem ca bataia de joc e aceeasi peste tot si mereu. Daca are cineva drum la un consulat sau prin zona, il rog sa incerce sa obtina raspunsuri la intrebarile mele. Situl consulatului din Toronto specifica unele chestii, dar nu sint chiar edificat. Daca ma puteti ajuta, va rog trimiteti-mi un mesaj si va spun intrebarile, nu cred ca are rost sa le includ aici. De asemenea, daca a trecut cineva prin procedura asta, il rog sa imi spuna, poate ma poate ajuta cu lamuriri. Eu de aproape 8 ani incerc sa rezolv treaba asta, dar pina acum fara succes. De vreo 3 ani tot zic ca deschid consulat in Vancouver, dar nu cred sa apuc sa vad ca se si intimpla - daca era sa se intimple, se intimpla pina acum. Multumesc. Sa deschid un subiect separat pentru asta ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
I-am cumparat si biletul de avion de pe Expedia, Bucuresti-Londra-Montreal pe 25 mai intoarcere 25 octombrie cu 796 CAD (dus-intors), cred ca este un pret foarte bun (mie asa mi se pare).
Pentru soacra mea am platit 1500 CAD, tot prin Londra dar pentru Vancouver, asa ca as zice ca ai dat lovitura. E drept ca a trebuit sa vina in vreo 10 zile de la cumpararea biletului, dar tot e o diferenta uriasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nemo trimite mail la Consulat. O sa-ti raspunda sigur. Eu am avut treaba de curand la Consulat si am fost socata de amabilitatea cu care m-au intampinat. Pe bune, nu glumesc. Este o echipa noua, de anul trecut, care, pur si simplu m-a impresionat...nu mi-a venit sa cred ca sunt oficialitati romanesti[:D] Scrie-le in detaliu ce vrei sa stii si, de asemenea, spune-le ca locuiesti in Vancuver si ca ti-e imposibil sa vii la Toronto numai pentru niste intrebari si roaga-i poate iti da un alt nr de telef pe care sa suni si sa vb(precizeaza ca la nr la care suni nu raspunde nimeni) Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca planuiti sa va cumparati masina, nu uitati sa verificati lista cu cele mai furate 10 masini in Canada [:D]: 1. 1999 Honda Civic SiR 2-door 2. 2000 Honda Civic SiR 2-door 3. 2004 Subaru Impreza WRX/WRX STi 4-door AWD 4. 1999 Acura Integra 2-door 5. 1994 Dodge/Plymouth Grand Caravan/Voyager 6. 1994 Dodge/Plymouth Grand Caravan/Voyager AWD 7. 1994 Dodge/Plymouth Caravan/Voyager 8. 1998 Acura Integra 2-door 9. 2000 Audi TT Quattro 2-door Coupe 10. 1994 Dodge/Plymouth Shadow/Sundance 2-door Hatchback nelia, La multi ani pentru Tudora [zana], sa creasca mare, vesela si fericita! [s] Si sa ai parte de cat mai putine negocieri cu ea [:D] nemo, nu stiu mare lucru despre subiect, dar ma intereseaza si pe mine, poate stie cineva, parca au fost ceva discutii acum ceva vreme. Din cate stiam eu, primul pas ar fi autentificarea certificatului canadian al copilului, cam aici ne-am impiedicat noi [:D] Pe de alta parte, poate nu strica sa deschizi si subiect separat, in caz ca sunt oameni care nu scriu la sezatoare, dar au totusi experienta. biscu, te duci la Bregovic? mamaana, inca nu m-au sunat, maine ii mai incerc eu cu un telefon... pe vinerea trecuta urmau sa trimita ceva formulare... mQQm, am fost o data intr-un parc provincial cu lac pe la Milton, Halton, Hilton sau Malton... nu mai stiu sigur, oare despre asta vorbesti? Era foarte fain, oricum o sa caut si Kelso pe net. [:D] Ma apuca rasul... Acolo a fost prima noastra iesire la iarba verde, imi aduc aminte si acum cum am scos cu entuziasm berea pe masa... si cum s-au speriat toti prietenii si ne-au spus s-o ascundem [:D]
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...