Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (184)


Recommended Posts

Anka, am incercat si eu sa obtin reducere de pret folosind traducerile din Romania, dar nu a mers. Eu am avut nevoie de ele pentru echivalarea diplomei, pentru ca daca vreau sa iau cursuri cei de la colegiu vor diploma echivalata. Sotul, in schimb, nu a avut nevoie de nici o traducere sau echivalare dar lucreaza in IT, ce lucra in Romania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare salutare! Nelia [pup]si eu da imi dai mielul?[:D]Vacanta placuta si odihna cat mai multa. danap bine ati venit (sa iti mai zic o data cat te invidiez?[:D]) Sa va fie de bine. Chiar asa cum au fost copii? Si noi ne gandim sa mergem pe undeva da nu stiu unde sa ma avant ca stiu cat e de alergat dupa cel mic si imi piere orice chef, ca mi-e ca vin mai obosita decat m-am dus. Ana, cum e cu mama ta aici? Ii place vreun pic? Denisa, bine ca mai vii si tu dar tare pe scurt[:)] Maru imi pare bine ca se mai vad culori chiar si asa cu nitica straduinta[:D][pup] Eu nu am sfaturi de dat cu emigrarea ca am uitat tot. Nu mai stiu nici ieri ce am facut[:D] In alta ordine, eu sunt in asteptari si nu se stie cand trec la varianta definitiva, ca nu se misca nimic de cand nu mai sunt urgenta. Mai frumos ca cei de la asig vor sa completez iar hartii si sa le zic ce fac zilnic[:D][bang][q]Care sa aleg? Ceva idei?[:D] De sapt viitoare e si cel mare acasa, asa ca ma uit bine la cat par alb am si ma mai verific in sept[:D] Mqqm-ul sa vezi ce ma zapacesc eu cu certif acusi. Sun sa intreb de traducere si zice tanti aia ca nu tb sa trimit si originalul la supralegalizat.[bang]Tu ce zici? Asa ceva nu am mai vazut ori sunt eu ... ori nu pricep si pace. Apoi vad eu frumos ca acum nu au mai specificat astia pe forma canadiana ca numele mamei e cel de fata, asa ca parca vad ca al ro o sa aiba parintii cu nume diferirte. Acu 7 ani macar scria ca ala e numele de fata[bang] Ce mai tura vura, aventura frate nu asa. Mai vroiam sa mai zic da nu mai stiu ce. Ma bag doar in seama ca sa stii ca sunt inca up and running[:D] Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daiopri ma bucur sa aud vesti de la tine[pup] am mai patit una: nu se mai deschide usa de la garaj. partea buna e ca masina era afara. partea proasta e ca s-a rupt unul din arcurile mari (alea de 1m lungime). macar e vara si nu ne deranjeaza sa stea masina pe driveway o vreme
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate maru. eu am avut anul trecut sa-i zicem " o oboseala vizuala", Pe langa faptul ca vedeam mai rau ca de obicei( am miopie de 2), vedeam si tot felul de punctulete negre care se roteau. e posibil sa fac pe viitor o dezlipire de retina ca-s uzuale in miopii. doctorita mi-a dat sa fac un tratament de 1 an cu vitamine astfel: o cutie mirtilene( pe baza de afine- eu mi-am cumparat si aici extract de bluet) o cutie vitreoclar pauza o luna apoi repetat inca de 3 ori tratamentul. eu am facut doar de 2 ori si m-am simtit mai bine, mi-a trecut si senzatia aia de vazut asa ca prin binoclu... e bun mai ales mirtilene.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marule [pup] sa nu patiti ca mine, verificati la farmacii, am cumparat un medicament astazi de la Farmaprix din Centre Rockland, si dupa ce am batut juma de oras am vazut ca-i expirat din...2009; i-am facut parul cret aluia, dar ce folos pe benzina si timpul meu in trafic sa ma intorc sa-l returnez.inconstienti in orice caz. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o rugaminte plz... stie cineva daca fac francizarea la timp partial si apoi ma transfer la timp complet mai iau ceva bani pt a cea de-a doua??? azi am dat evaluarea si mi-a spus ca este posibil sa incep pe 10 august la timp complet. tipa mi-a sugerat chestia asta cu cea la timp partial si apoi tranferul la cea completa. cea partiala ar incepe pe 5 iulie. in lipsa de inspiratie si datorita prunelor in gura nu am intrebat-o mai multe si nu m-am lamurit. o sa incerc sa sun la micc sa ma lamuresc, dar cum aici e locul stie tot intreb si eu[pup]. si acum cica sunt avansata[alcool][:-)))], m-au bagat la nivel 3.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...