Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Who (2)


Ingrid S

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S Undeva, intr-un coltisor de suflet, mai zace C E. N-am putut sa-l uit.[:)] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
hi hi, prima dragoste, nu? [8**]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=149031&REPLY_ID=5731952"]Pentru parinti, de dragul copiilor[/url]
"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Citat:
Ingrid, ma bucur mult ca viitorul suna bine!
Suna bestial, acum a declarat si sotul meu (pe care observati ca il intercalez din cand in cand la comentarii) ca e cel mai bun, cel mai expresiv, cel mai...de D T e vorba.
Ingrid, este vorba de acelasi sot despre care, cu o luna in urma, se spunea ca:
Citat:
Hm. Sotul ma intreaba daca am patit ceva. Dar se uita cu mine, desi are serialele lui. Probabil ca spera ca si mine la o minune.
[:)] Incurajatoare schimbare de atitudine :)). Uf. Detest sa dau vesti proaste, dar stii, da?, stii ca o data cu seria 4 se sfirseste si participarea lui DT la serial...[q]... Te cam apropii... Nu mai bine de mine? [8D] Ma apuca iarna pin' le termin. [alcool]. O sa ramin singura la topicul asta, va promit ca sting lumina cind plec [:D]. [url="http://www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15"]see details[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
hi hi, prima dragoste, nu? [8**]
Categoria fidea[:D], draga Denizel.
Citat:
Incurajatoare schimbare de atitudine :)).
Iileana, totul s-a petrecut treptat, nici n-a stiut saracul ce l-a lovit.[:D] De la a considera serialul o prostie, a ajuns sa se uite cu placere, apoi cand s-a schimbat Doctorul sa strambe din nas la Tennant, iar finalmente sa afirme fara putinta de tagada ca e cel mai cel. Mda.
Citat:
Uf. Detest sa dau vesti proaste, dar stii, da?, stii ca o data cu seria 4 se sfirseste si participarea lui DT la serial...... Te cam apropii... Nu mai bine de mine? Ma apuca iarna pin' le termin. . O sa ramin singura la topicul asta, va promit ca sting lumina cind plec .
Stiu ca de la cinci vine Matt Smith, copilandrul ce-i place Mihutei. Cine stie ce talent mai e si noul Doctor. Nu ramai singura, dupa ce termin de vazut in trap sustinut, astept fiecare episod saptamanal. Cum fac cu Supernatural, cu Medium....[:)] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, cred ca asta ca imi place copilandrul mi se trage ca a fost primul pe care l-am vazut.. dar clar DT e the best! [:D] are tot ce trebuie si am obs ca mai mereu se indragostesc femeile de el (Rose, madame de Pompadour, asistenta inainte de Rose, Martha-din ce spuneti voi).. la CE parca nu am obs chestia asta, accentul era pe monstri/creaturi etc.. MS nu pare genul sa dea femeile pe spate, bine in afara de Amy, asistenta.. e mai ciudatel, asa in comportament, chiar pare ca e mai alien ca sa zic asa.. eu vreau sa spun ca mai am 3 ep si termin seria 2.. acum ma uit la Fear Her.. Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11
MS ... e mai ciudatel, asa in comportament, chiar pare ca e mai alien ca sa zic asa...
[:D] Inseamna ca s-a ajuns la maxima sinceritate in expresia artistica :)), pentru ca Doctorul chiar este alien, la urma urmei. Doctorul urmator, al 12-lea, poate c-o sa aiba solzi, trompa si tentacule. Si-o sa fie verde, n-ar fi nimic nefiresc. Mihutza, sper sa-ti placa Fear her, sa se mai echilibreze balanta, ca noi tare l-am mai facut de ris, bietul episod :(.... [url="http://www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15"]see details[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihuta, te inscrii cu succes in categoria oamenilor ce il gasesc fascinant pe DT. Omul asta are la fani o groaza, am citit pe ici, colo despre el.[:)] Ai ajuns la Fear her? Cum ti s-a parut? Iileana, decat un monstrulica simpatic verde si cu tentacule, mai bine Star Trek. Asta e farmecul Doctorului, sa para uman. M-am oprit din vizionare, nu pot, tuseste copilul de groaza noaptea. Nici un tratament nu pare sa o ajute. Maine mai incerc la un medic. ....... Sincer, n-am vrut sa iasa asa, mai bine inchideam subiectul decat sa primesti tu cartonas. Imi pare rau, foarte rau... Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu, linistea s-a asternut, pot auzi neuronii in cadere libera. Ai mei. So, al meu barbat veni cu ideea sa ne uitam ziua la filme, daca seara nu putem din cauza fetitei. Nu e cinic, va asigur, situatia e sub control.[:D] Pentru moment. Asa ca am vazut Planeta lui Ood, va mai amintiti de Ood cei din filmul cu diavolul? Cu tentacule pe fata si un glob in mana? Ei bine, filmul ne poarta chiar pe planeta lor de bastina, ne explica cum au ajuns asa de dornici sa serveasca oamenii, lasandu-l pe cel mai experimentat chelner mult, mult in urma. Iileana, am facut chiar la inceput asociatia cu mana murdara a Marthei, mai stii, nu? Are un stil aproape nonsalant (serialul), poate ma repet (habar nu am) dar imi seamana cu Seinfeld. La big scale, desigur. Seinfel trateaza interactiuni umane, intamplari comune dar hazlii, ca telespectator te umfla rasul, desi realizezi ca ti se pot intampla si tie. Doctor Who e un Seinfeld global, cu evenimente marete...dar cunoscute deja, iar umorul e inseparabil. Apoi ne-am uitat la urmatoarele 2 (legate), apare Martha again, niste razboinici ca un "cartof fiert" ce vor planeta noastra, same old story, nu-s cele mai grozave, insa savurez acum fiecare secunda, daca pleaca D T. Maine avem 6 si 7. Mai e putin. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vaut episodul cu pricina.. nu pot sa spun ca m-a dat pe spate, si pe ici pe colo cam tras de par.. dar azaleea aia mica, asa mica si asa de "dracoasa" ca sa zic asa [:D].. ma apropii de despartirea de Rose.. ieri nu am bagat niciun episod ca am fost plecati.. recuperez indata.. Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=ahgyLheXlDM[/tube] Rise and shine, girls! [pup] Zilele acestea am vizionat in draci tot ce am putut. Mai am doar 4 episoade din seria a patra. 4!!! Dupa cum se prezinta, as fi vrut sa fie un 2 dupa 4. [:D] Si ne reintoarcem la Culianu pentru doar un scurt-scurt report, daca n-ati stiut ce inseamna putere, va explica domnia-sa. Cu lux de amanunte. Iileana, sa vezi si sa nu crezi, am gasit un nene cumsecade ce imi va imprumuta toate cartile lui Culianu. Ehei, aur. Biblioteca uriasa, autodidact, genul de persoana care inmagazineaza tot ce prinde. Ce folos, tine cu Basescu.[:D] Tocmai am evitat aseara o cearta cu el si m-am reprofilat pe tactica. Alexandru cel Mare ar fi fost mandru de mine. Am castigat cartile lui Culianu. Asa. M-am laudat destul. Va mai spun odata, cand cititi Moffat pe ecran, stati in alerta.[8D] E semn ca urmeaza un episod savuros. Cel cu biblioteca si umbrele este aproape perfect. Blink a reprezentat o culme. Dar nici cu cele doua de ieri nu mi-e rusine. Silence in the Library/Forest of the Dead. Excelente, fara nicio umbra de indoiala.[:)] Iileana, uite: "Si el vorbea cu patrupedele, cu pasarile si cu pestii. Asa a descoperit omul cainele." Aceasta e una din cartile lui Lorenz care mi-a servit drept referinta in licenta. Cartea te va face sa razi in primul rand, sa privesti animalele cu alti ochi si sa intelegi oamenii. Nu degeaba l-a citat Culianu. Denizel, Mihuta, ce ati mai urmarit? Azi e joi si am vazut pe AXN sci-fi o reclama. Nu-l pierdeti. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai scriu ceva, Iileana, John Simms era o alternativa mult mai buna ca si Doctor. Decat Matt Smith. Sclipitor, jocul minunat, mi-a parut rau de el, Last of the Time Lords alt film pe care sper sa nu-l piarda fetele. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...