Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dr. Who (2)


Ingrid S

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui iileana Ingrid, imi pare rau de activitatile tale nocturne. Ti-as sugera, in situatii de acest gen, un set de ratzushte galbene plutitoare pe-acolo, fac ceva mai agreabila situatia [:)]. Da' o piscina in subsol nu v-ar face trebuinta? ;))
Nuuu. Mi-a ajuns. Am scapat ca prin urechile acului: un sobolan a fugit din canalizare sub ochii nostri stupefiati (vezi ex. cu vapoarele ce se scufunda); un cablu era sub apa invelit doar cu banda izolatoare. Am avut viata si eu si restul. Altfel ar fi fost vreo 5 oameni curentati si n-ai fi stiut de ce nu mai scriu la subiect.[:D]
Citat:
Denizel, mie chiar imi placu "planeta imposibila", desi sint in principiu de aceeasi parere cu tine apropo de bu-hu-hu-uri & stuff. Te rog eu, uita-te si la partea a doua, sa o birfim impreuna miine [8D]...
Barfiti fara mine? [q] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ah, nu-mi dati pretexte sa scriu despre Tolkien, ca nu ma opresc... Ingrid, daca ti-a placut asa Legolas Greenleaf, ma intreb ce s-ar fi intamplat daca Jackson l-ar fi introdus si pe Glorfindel din Rivendell in film... Sunt de acord cu denizel, daca Ileana incepe cu "An unexpected party", nu va face pauza pana la "A long-expected party", si apoi va investiga daca Glorfindel din Rivendell e acelasi cu cel din Gondolin, daca Gondolin era intr-adevar o imagine a lui Valmar, si apoi ce povesti se spun seara in Tol Eressea despre Turin si Beren... Ups. Asa ca, spre binele lui Dr. Who, poate e mai bine sa-l lasam pe Tolkien deoparte acum. [:)] OK, ma intorc la patrulare si astept comentariile la noul episod! [hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beren, mai zii ca bine zici! Glorfindel yeah!... dar cum altfel ar fi introdus-o Jackson pe Arwen Undomiel? Mie mi-a lipsit Tom Bombadil...Chiar, oare nu ar fi bine sa deschidem si un subiect despre Tolkien sa ne putem desfasura acolo? Hmmmm Io-s in Romania acum si... guess what? nu ajung sa ma uit deloc la teveu. Ingrid, tu fugareai sobolaneii de prin subsol... eu ieri seara admiram cum o iau la vale pe bulivar verze, tomberoane, busteni, biciclete si alte minuni. Asta fiind "sinistrati" intr-un apartament semi-gol ca din motive de bulivar inundat nu am putut ajunge acasa la parinti (noroc ca aveam geanta lu' bebe dotata bine si ca magazinele de cartier de pe partea "noastra" erau inca deschise) Iac-aci cu ce ne-am distrat noi ieri: http://www.youtube.com/watch?v=Tnh5YsoyJcw Denizel, ti-am trimis un PM [pup] [pup][pup] Dark Bendis & Hogmanay Baby (31.12.2008) [cavaler] "Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, DarkBendis, aia-i Venetia? [ups] Cit despre Ingrid cu cablurile ei neizolate [B)] ... Brrrrrr. [soc] ---------- [offt]. Ca voi ati vrut-o! [:p]
Citat:
Iileana, nici baietelul tau nu s-a uitat la Stapanul inelelor? Are peisaje de vis, de tema nu mai zic.
Mai, am patit asa, in repetate rinduri: zappam eu ca omul si, cind am dat de filmul cu pricina, vad niste cetateni cu urechi ascutite care se cafteau intre ei. Si a doua oara, la fel. Si a treia, tot asa. Mai fac si altceva in filmul acela? Am decis ca nu fac parte din target si mi-am vazut de treaba. [:-/]
Citat:
Nu trebuie sa te apuci de citit LOTR. Trebuie doar sa iti cumperi [url="http://www.ishop.ro/carte/Hobbitul_J-R-R-Tolkien_2867.html"]asta[/url]. Si apoi sa o citesti :).
"Descriere carte: Hobbitul, preludiul trilogiei Stapanul inelelor, este povestea unor aventuri extraordinare prin care trece un grup de piticuti, in cautarea unei comori pazite de dragonul Smaug Magnificul. Participant fara voie in aceasta expeditie periculoasa, Bilbo Baggins, un hobbit iubitor de confort si lipsit de ambitii, isi descopera spiritul de aventura intr-o calatorie in care intanleste trolli, elfi, paianjeni uriasi, orci, dar si prieteni adevarati." Denizel, am citi de mai multe ori aceasta "descriere carte", in speranta ca voi gasi trei indicii, hai doua, fie si macar unul, care sa ma determine sa cred ca-mi trebuie aceasta carte, ca mi se adreseaza in vreun fel. Nu am reusit. [:-/]
Citat:
Ileana, io sunt curioasa cat o sa mai rezisti [:p].
De buna seama este ceva ce-mi scapa, ca prea va vad pe voi entuziasmati [hot]. Daca am sa descopar ce anume, cu atit mai bine, se cheama ca mi-am gasit cartea de vacanta (in care poate c-o sa plec odata si-odata, daca reusesc sa distribui pisoii :)) Macar la iarna! ;)))). Daca nu, va voi privi cu ochii mariti de uimire in continuare. [:D] Bineinteles ca nu e cazul sa faceti topic separat, sa plecati si sa ramin io singura aici! [q] [url="http://www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15"]see details[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iileana Mai fac si altceva in filmul acela?
Pai, binele cafteste raul, raul cafteste binele, binele se uneste cu binele, binele se uneste cu raul, raul se uneste cu si mai raul, binele mai si invinge. Cam asa arata o zi normala, nu? :D Cu diferenta (fatza de film) ca binele si raul nu au chipuri, ci doar niste masti care rareori iti spun mare lucru :).
Citat:
"Descriere carte: Hobbitul, preludiul trilogiei Stapanul inelelor, este povestea unor aventuri extraordinare prin care trece un grup de piticuti, in cautarea unei comori pazite de dragonul Smaug Magnificul. Participant fara voie in aceasta expeditie periculoasa, Bilbo Baggins, un hobbit iubitor de confort si lipsit de ambitii, isi descopera spiritul de aventura intr-o calatorie in care intanleste trolli, elfi, paianjeni uriasi, orci, dar si prieteni adevarati."
Ileana, aceasta descriere e o insulta la adresa cartii, pe bune :). A spune despre hobbits ca sunt "un grup de piticuti" [alcool] mi se pare dezastruos si oribil. Iar asta: "isi descopera spiritul de aventura intr-o calatorie in care intanleste trolli, elfi, paianjeni uriasi, orci, dar si prieteni adevarati." ma face sa mor de ras de atata platitudine si lipsa de imaginatie. Ba nu, sa mor de plans [q] :)). Ileana, 300 de pagini. Atat!!! O citesti numai in metrou (asta doar in prima zi ;). DarkBendis, aoleu!!!... Ti-am trimis raspuns :).
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=149031&REPLY_ID=5731952"]Pentru parinti, de dragul copiilor[/url]
"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui beren
[size=1] Ah, nu-mi dati pretexte sa scriu despre Tolkien, ca nu ma opresc... Ingrid, daca ti-a placut asa Legolas Greenleaf, ma intreb ce s-ar fi intamplat daca Jackson l-ar fi introdus si pe Glorfindel din Rivendell in film...
[url="http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.theargonath.cc/characters/glorfindel/glorfindel2.jpg&imgrefurl=http://www.theargonath.cc/characters/glorfindel/glorfindel.html&usg=__ML0Y9m7o7y_zvPcpKRl3gBaVvNU=&h=396&w=420&sz=20&hl=ro&start=7&um=1&itbs=1&tbnid=N3oPrzPdAnYIfM:&tbnh=118&tbnw=125&prev=/images%3Fq%3Dglorfindel%26um%3D1%26hl%3Dro%26sa%3DG%26rlz%3D1R2ADFA_enRO384%26tbs%3Disch:1"]de el[/url] vorbesti?[8D] Glorfindel cu armura de argint? Am gasit cateva poze in care arata ca Arhanghelul Mihail. Imaginatia oamenilor ia sfarsit relativ iute cand e vorba de un razboinic cu par lung si blond. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis
Beren, mai zii ca bine zici! Glorfindel yeah!... dar cum altfel ar fi introdus-o Jackson pe Arwen Undomiel? Mie mi-a lipsit Tom Bombadil...Chiar, oare nu ar fi bine sa deschidem si un subiect despre Tolkien sa ne putem desfasura acolo? Hmmmm Io-s in Romania acum si... guess what? nu ajung sa ma uit deloc la teveu. Ingrid, tu fugareai sobolaneii de prin subsol... eu ieri seara admiram cum o iau la vale pe bulivar verze, tomberoane, busteni, biciclete si alte minuni. Asta fiind "sinistrati" intr-un apartament semi-gol ca din motive de bulivar inundat nu am putut ajunge acasa la parinti (noroc ca aveam geanta lu' bebe dotata bine si ca magazinele de cartier de pe partea "noastra" erau inca deschise) Iac-aci cu ce ne-am distrat noi ieri: http://www.youtube.com/watch?v=Tnh5YsoyJcw Denizel, ti-am trimis un PM [pup] [pup][pup] Dark Bendis & Hogmanay Baby (31.12.2008) [cavaler] "Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
DarkBendis, au fost niste ploi mici si dragute. De vara, ar cam fi cazul sa ne obisnuim. Eu gandesc sa-mi cumpar o barca. Nu se stie cand iti trebuie. Prietena mea merge maine la Zalau, bunica ei sta la 20 de km la un sat (nem tudom cum se cheama). Sper ca s-au retras apele. Si voi norocosi cu proviziile, uf. Aici a fost o pana de curent si n-au mai tras pompele, asa ca apa s-a adunat in canalizare si ...concluzia stii care e. Ma rog, asta fu explicatia autoritatilor. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Aoleu, DarkBendis, aia-i Venetia? [ups] Cit despre Ingrid cu cablurile ei neizolate [B)] ... Brrrrrr. [soc]
Am vazut abia aseara cablul cu un prieten electrician. A spus...mai bine nu-ti zic ce.[:D] [offt]. Ca voi ati vrut-o! [:p]
Citat:
Iileana, nici baietelul tau nu s-a uitat la Stapanul inelelor? Are peisaje de vis, de tema nu mai zic.
Citat:
Mai, am patit asa, in repetate rinduri: zappam eu ca omul si, cind am dat de filmul cu pricina, vad niste cetateni cu urechi ascutite care se cafteau intre ei. Si a doua oara, la fel. Si a treia, tot asa. Mai fac si altceva in filmul acela? Am decis ca nu fac parte din target si mi-am vazut de treaba. [:-/]
Deci, inainte de a ma uita la 42, cam pe la orele 23, mi-am bagat nasul sa vad ce ati mai scris si am ras, si am ras...m-a durut splina. [:-)))][:-)))] Cetateni cu urechile ascutite...pai acolo era tot farmecul.
Citat:
De buna seama este ceva ce-mi scapa, ca prea va vad pe voi entuziasmati [hot]. Daca am sa descopar ce anume, cu atit mai bine, se cheama ca mi-am gasit cartea de vacanta (in care poate c-o sa plec odata si-odata, daca reusesc sa distribui pisoii :)) Macar la iarna! ;)))). Daca nu, va voi privi cu ochii mariti de uimire in continuare. [:D] Bineinteles ca nu e cazul sa faceti topic separat, sa plecati si sa ramin io singura aici! [q]
Eu nu fac topic separat, e loc si pentru Doctor si pentru LOTR. Am inima larga, incap multe in ea.[:)] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La topic inapoi, ca asa ne sade bine. In sfarsit, 42. Sincer, sincer, dar sa nu radeti. Nu am vazut nicio legatura intre cartea despre Culianu (mai bine zis prezentarea ei) si film. Nici una. Ma asteptam la varii intelesuri, la probleme existentiale, nu. Bine, tensiune exista (de fapt reactionez prosteste ca stiu ca serialul continua mereu), sunt scene in care creste gradual si ma foiesc inexplicabil pe fotoliu. Simpatic episodul, dar il comentez cand sunteti si voi pe faza. Cum stati cu Planeta imposibila? Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de primire! l-am vazut si eu pe CE si Rose.. parca totusi ceva la doctor nu ma incanta (poate si fiindca m-am obisnuit cu pustiulica, sa vad cand ajung si la DT).. dar ii mai dau sanse, ca nu am vazut decat 2 ep.. si acum am cunoscut-o si pe Cassandra [:D].. funny aia cu iPOd-ul si muzica clasica [:)].. Ingrid si mie tot dupa Orlando imi curgeau privirile![olala] imi place rau de tot de el! Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...