Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O noua aparitie...o viitoare mamica de 21 de ani


Recommended Posts

Xio, eu nu te contrazic...dar vezi tu, tu vorbesti de un coleg rezident. Care inca face din pasiune, care vrea sa invete. Envy a spus de dr care ii urmareste sarcina ca e obisnuita sa i se plateasca 'atentia' acordata de ea. Stiu ca exista si medici care isi fac oricum datoria, dar au devenit exceptii, cel putin in Bucuresti, si nu numai. N-ai vazut la Tv cate cazuri sunt? Eu despre medicul meu zic ca e OM. Nu se uita dc ii dai sau nu. Se poarta ireprosabil. si totusi eu am nascut la privat, si dc ma ajuta Dumnezeu, la fel voi face si acum, pt ca vreau sa am numai amintiri placute de la nastere. sotul meu a terminat medicina, sora mea la fel, verisoara mea, deci stiu ce se intampla prin Bucuresti. si mai si recunosc ca eu dau medicilor atentii, dc merg la stat (rar, dar mai merg) si o sa continui sa dau dc sunt multumita de ei. Nu ma obliga, nu-mi cere nimeni, nu zic ca nu s-ar uita la copilul meu/la mine dc n-as da. Numai bine! ========== Corina Mamica de Arianna Maria [copil] si [gravi] 20+ [baietel] [url="http://picasaweb.google.com/corinagheorghe2005"]POZE CU PRINTESA[/url] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Corina&year=2010&month=11&day=5&babycount=1"]BEBE2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca depinde de dr,daca nimeresti o doctorita cum e XIO [asia][flo],nu trebuie,dar daca nu,atunci te costa.Din fericire n-am fost in situatia asta,dar cumnata mea a nascut in tara,prin cezariana, acum 1 an si a costat-o 1000 euro(cu tot cu ce i-a trebuit ei si la fetita in spital),asta la un spital din provincie.Din ce a povestit ea am inteles ca pana sa ii dea bani nu o baga nimeni in seama si au lasat-o 15 ore sa se chinuie,plus ca avea probleme cu tensiunea si se stia ca nu poate naste normal. Andreas-Georgian,comoara mea!!http://community.webshots.com/user/OanaAndreas?vhost=community
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, aveti si nu aveti dreptate... m-am convins ca in 70% din cazuri daca nu cumva mai mult banul face omul, ii dai banu zambeste, nu se uita cu c..u.... acum depinde si de om... dar una e sa vrei tu sa ii dai alta e sa ti se atraga discret atentia... eu personal voi trebuii sa ii dau... am scris despre ea pe net si cam toate parerile sunt ca este ciubuccareasa... v-am spus asistenta care nu ma cunostea... mi-a spus de la obraz fara sa intreb .... [:D] ce poti cere mai mult? sper numai sa fie multumita cu 200E chit ca e normala chit ca e cezariana.... am inteles ca tariful "pe care il practica" este de 300-500E depinde daca e normala sau cezariana.... eu sper sa am 500E pt tot (spital, bebe, eu....) Mi se pare absurd sa trebuiasca sa depind de unii medici.... daca le dau bani ma fac bine daca nu nu, dar asta e sistemul sanitar din Romania.... poate daca aveam si noi niste salarii ca in afara, niste spitale cum sunt in alte tari, unde platesti tot si iti dau chitanta iar cuvantul spaga nu exista.... nu ar mai lua bani. Ca sa va faceti o idee de ce fel de doctora e.... la fiecare ecografie.... ii dadeam 50 ron (cand faceam 1 data pe luna) si de 2 luni ii dau de 2 ori pe luna si asistentei cate o mica atentie.... am procedat asa pt ca asa mi s-a recomandat de alte paciente pe holuri.... xio mi-ar fi placut sa fii medicul meu.... dar pot spune si eu ca cunosc un medic care nu cere spaga! bravo tie! pacat ca sunteti din ce in ce mai putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Envy , oricum nu primeste banii inainte de nastere , iar dupa nastere nu mai depinzi de ea . Si sincer acum , dupa mintea mea si din ce imi povestesc prietenii care sunt dr , nu se cer bani , si de la pers. care nu au nici macar nu accepta. Si mie mi-a spus o dr dermatoloaga de la obraz daca i-am pregatit ceva asistentei , i-am zis ca nu , ca nu stiam ca la spital se plateste . Stia ca sunt studenta la medicina. In fine , nu i-am dat nimic , evident , la sfarsit i-am spus dezamagita ca vroiam sa le dau un buchet de flori drept multumire si mi-a spus zambareata ca mai bine bani , sa isi ia asistenta ce vrea. Evident nu le-am dat nimic si nici n-am mai dat pe acolo. Asa ca stai linistita, daca nu ii dai bani singura chestie este ca asa cum spui tu , nu iti va mai zambi . Atat , in rest n-are ce sa faca. ***Fur is for petting** http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, am citeva cunostiinte, care cu toata cotizatia, au ramas fara nici un sprijin atunci cind au avut nevoie, o cunostiinta care, dupa ce a nascut un copil mort, a fost atentionata sa vina sotul cu plicul, evident ca s-a dus. Cunosc sistemul sanitar din Romania, XIO am fost studenta la aceeasi facultate pe care o faci tu si stiu ca exista situatii in care se cere, situatii in care se da si situatii in care se cere si nu-i de unde, si situatii in care nu se cere si nici nu se da. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi e frica XIO ca totusi depind de medic.... si poate daca nu dau bani ma trateaza ca pe un "animal" , nu se ocupa cum trebuie.... acum cum mi-o fi nrocul... ii dau 200 de euro si sa fie multumita. maine am eco... sa vedem cand si cum voi naste.... va pup si ne auzim maine dupa doctor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

envy, mie daca imi cerea de la obraz nu ii mai dadeam nimic. asta e nesimtire. e drept ca se vede o schimbare majora daca oferi ceva... si asta am cautat eu... dar nu mi-a cerut nimeni. am auzit ca asa se da si atat se da... am dat si eu si s-a schimbat situatia. eu, de cand am patit cate am patit prin spitale, nu mai dau bani. cand am nascut ultima data, doctor cu renume dar absent, a fost ultima data cand am dat ceva la medic. de atunci nu am mai dat si merg o data pe luna cu copilul cel mare la dermatolog (spital de stat) si o data pe luna cu cel mic la medicul de familie. sincer, eu as fi renuntat de mult la aceasta cucoana... si la asistenta binevoitoare. Mami [9cer]de [baietel][url="http://www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png"]Mihai[/url] si[url="http://www.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png"]Alex[roker][/url] [url="http://2.bp.blogspot.com/_3JDvL7CfdCE/S__wCJd8yZI/AAAAAAAAAY8/q8NmRvqr2XA/S240/P1010344.JPG"]AlexsiMihai[/url] [url="http://2.bp.blogspot.com/_3JDvL7CfdCE/TAAL1KuzY5I/AAAAAAAAAZE/56wJxNat0xE/S240/P1010500.JPG"]AlexsiMihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu iubita... aici mi s-a zis clar inainte... si am o prietena care a nascut la Giulesti... si a dat tot inainte.... cred ca depinde de medic... dar oricum... tinand cont ca sunt singura nu cred ca in mom in care stau sa nasc imi arde mie sa arunc cu bani in stanga si dreapta.... o sa fiu prea [olala] [q] depinde de caz :)) sa speram ca va fi totul bine. ma refeream ca imi e frica daca nu ii dau bani, sau nu cat vrea sa nu se poarte ca o carpa cu tine, sa se ocupe mai putin de tine, sa te opereze repede.... na... sunt mica si de asta sunt ffff fricoasa dar sunt ffff sigura ca va fi bine.... nu e dracu atat de negru nu? :P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...