Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BEBE HIPOTON...:(


Recommended Posts

Enes-zeki ,tratamentul nostru e cam asa(e cu tonotil si encephabol,ca sa iti faci o idee):10zile encephabol:3,5 ml dimineata,3,5ml dupa masa,seara nu,alte zece zile tonotil:jum de sticluta dim,jum dupa masa,urmatoarele 10 zile complex de vitamina b 5ml dim 5 ml dupa masa si 10 zile pikovit.Ii dau toate medicamentele cu seringa,asa o pacalesc,altfel nu am nici o sansa.Ma chinui un pic dar reusesc pana la urma.Injectiile de care zici se numesc cerebrolysin,contin enzime sau ceva de genul(cauta prospectul pe net)derivate din creier de porc.Am inteles ca unora le face bine,la unii nu au nici un efect.Dar am mai citit ca la cei care au avut efect,nu s-a vazut imediat ci dupa cura de 15zile.Dr de la Cluj ne-a recoandat risatarum,un medicament din Germania,sa substituim cumva Encephabolul pt ca asta are multe efecte...negative.Sophia se matzaie putin la inceput la kineto si dupa ,isi revine.La primul kineto cu care a lucrat(3luni fara nici un rezultat)urla o ora intreaga de plangeam si io pe langa usa cabinetului...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 251
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La noi este o totala nebunie Nu vrea sa ia med. deloc,am incercat sa le dau cu seringa dar nu le vrea,si le pun in mancare desi si asa face mofturi.eu ii dau asa:Encefabol 5 ml/zi,Ca 5ml/zi,B12 1 fiola la 2 zile,Fier 10 pic,Multisanostol 5 ml/zi,Acid folic 1 pastila/zi,toate astea 2 luni mai putin Encefabol care este pt 6 luni.Si trebuie sa i dau si Tonotil 1 fiola/zi desi mi se pare mult.o sa ma intalnesc cu perd.si o sa i spun de Tonotil si il incem sapt viitoare.Bebe nici nu vrea sa manance stie ca ii pun med acolo se uita in lingurita,etc.CA si Encefabol si multisanostol nu le acepta deloc cu celelante ma descurc.Graoaznic..Este sub greutate.putina anemie.M a dat peste cap totul de 4 luni de zile traiesc un cosmar.Va pup si multumesc ptr rasp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Sofia....si pentru mamica[flo] si multa rabdare

 


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

[bum]dodid="purple">-participarea noastra in concurs[bum]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! :D La mai multe vesti bune, poate isi face vreun cadou de ziua ei! ;) In legatura cu YM-ul, tocmai l-am strans de gat pe sotul meu ca nu ma lasa sa-mi instalez Windows pe computer, programul din linux prin care utilizez eu id-ul de YM 'se taraste' mai impiedicat decat Amalia mea (ca sa fac o gluma mai neagra asa...).

Tratamentul Amaliei e de 1/2 Tonotil pe zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ada_P

Tratamentul Amaliei e de 1/2 Tonotil pe zi.
align="right" id="quote2">
presupun ca ti-au spus ca cealalta jumatate sa o arunci[asia]

Noi suntem bine...Bogdi plictisit de vacanta...in rest are grija huna sa ma mentina[;)]



id="right">

Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
id="size1">
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!
id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

[bum]dodid="purple">-participarea noastra in concurs[bum]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Las Ada,ca vb aici.Fiica-mea darama tot in calea ei,am ascuns tot prin casa:)))Inainte unde o puneam acolo statea,dar acum...s-a duc linistea.:)Mie nu imi pare rau oricum...:))poa' sa faca ce vrea ea,o sa devina o rasfatata ca nu-i zice nimeni nimic.Ne pregatim de petrecere duminica,e ziua sotului si a Sophiei:P deci party[alcool][alcool].Sanatate la toti puiutii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ohooo,trai pe vatrai la voi[:D]La multi ani [zana] sai tatalui din dotare![s]

 

Asa a spus si eu cu Bogdi sa faca ce o vrea prin casa dar sa nu stea intr-un loc...si a venit si acele vremuri...si ma trezesc spunand" ma stati locului odata!" imi rade sufletul si tac iar ei continua demolarea casei.De aceea i-am si numit huni[:D] iar Isabella e si terorista[;)]

 


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

[bum]dodid="purple">-participarea noastra in concurs[bum]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...