Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

hormoni bioidentici


Recommended Posts

Deus, Stiu ca sunt cativa ani de atunci dar daca inca nu ti-ai rezolvat problemele, ceea ce e mai mult ca sigur, te rog trimite-mi o adresa de email sa iti trimit un ebook despre bioidentical hormones. SI iti pot si povesti mai multe, eu am inceput sa folosesc cativa. Am o adresa de hotmail pe abuzescu. SI nu e adevarat cu hormonii bioidentici, sunt multe lucruri gresite care se vehiculeaza. Sunt FDA approved, absolut, altfel nu le-ar capata nimeni. Sunt facute din soia si un cartof dulce mexican dar nu se cheama naturali din cauza asta pentru ca ei tot in laborator sunt sintetizati. Se cheama asa pentru ca au structura moleculara identica cu hormonii umani. Si eu cred ca asta este viitorul medicinei, in 30-40 de ani, oamenii se vor mentine in forma mult mai usor si mai indelungat cu acesti hormoni. SI nu vorbim numai de hormonii ovarieni ci si de cei suprarenali si tiroidieni. Hormonii sunt cei care ne mentin un metabolim eficient. Si un metabolism eficient eguals to TRUE health.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

in cazul tau, la virsta ta, putin probabil sa fie vorba de ovare iesite la pensie; esti tinara, super fit, super lifestyle, super dieta, etc deci tu nu te incadrezi la zicala "toate femeile trec prin asta"... tu nu esti ca "toate" femeile :) de aceea nu vad potrivit tratamentul cu hormoni ca masura ultima si unica. alta mi se pare cauza...din cite te cunosc si imi amintesc despre tine parca spuneai ca ai folosit anticonceptionale...astea sint in primul rind nefaste pentru ca deraiaza hormonii dupa cum se stie si in al doilea rind ca sint foarte toxice pentru ficat toxicitatea acuta a ficatului este sursa sigura de dezechilibru hormonal... nasterea a fost probabil cireasa de pe tort, organismul nu si-a mai putut reveni la normal. parca ziceai si de tratament repetat cu Lamisil care este cel mai nenorocit pentru ficat, nici nu mai intru in detalii...ma mir ca nu te-ai pricopsit cu altele (doamne ajuta!) si cite alte medicamente si chimicale or mai fi fost pe lista vietii tale... propunerea mea este sa incerci intii un detox serios pentru ficat/vezica biliara, mai precis, tratamentul descris de Andreas Moritz in cartea lui pe care tocmai o citesc si vreau si eu sa-l fac: http://www.amazon.com/The-Amazing-Liver-Gallbladder-Flush/dp/0976571501 cartea e foarte informativa, o recomand cu caldura; e vorba de cura cu ulei de masline care te face sa elimini pietrele de la vezica biliara si chiar din ficat (cica) din cauza lor, ficatul nu poate functiona, toxinele nu sint eliminate, apar tot felul de blocaje, bla-bla... tehnica e descrisa in amanunt, eu as face-o si miine dar nu am o sursa buna de sare epsom pe care sa am incredere s-o ingerez (se bea dilutie de apa cu sare epsom care contine magneziu ce dilata canalul biliar pt a facilita eliminarea pietrelor) nu m-am lamurit daca aia de la farmacie e safe pt consum intern ca pe eticheta scrie ca numai de uz extern (desi teoretic, cind faci baie in cada cu ea, se absoarbe prin piele continutul oricum, deci...?) am gasit un produs ce-mi inspira incredere dar vreau sa intreb intii producatorul daca e ok pt ingestie sau sint si alti aditivi pe linga mineralul in cauza eu sint decisa sa-mi curat ficatul. cine mi se alatura? [:)] facem un grup? p.s. - am incredere in cura asta pt ca mama a facut-o dupa ce a ajuns la urgente in criza si i s-a spus ca trebuie operata si extirpata socoteala...15 ani mai tirziu, cu dieta mult mai sanatoasa, este inca posesoare de vezica biliara si fara nici o criza ulterioara "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cartea si am facut cura acum vreo 3 luni in urma. Intr-adevar, dupa o sedinta m-am simtit extraordinar. Aveam eneregie cum nu am avut de mult timp, ma trezeam dimineata devreme, ma culcam normal si nu simteam urma de oboseala. Am eliminat mult colesterol si pietricele verzi. Sarea am luat-o de la farmacie, este 'safe': Eu am mai facut in trecut curatarea colonului conform obiceiurilor yoghiste. Ei spun ca la fiecare trecere de la un sezon la altul e bine sa curatam colonul. Cu ficatul voi relua iarasi. Chestia e ca e bine sa continui cateva luni. Succes! PS: In legatura cu problemele legate de menstruatie si chestii legate de 'feminitate', am citit ca cineva a mentionat o radacina de planta, din Mexic. Probabil s-a referit la 'maca' originiara din Peru. Am citit pe forumuri ca face minuni, dar trebuie sa fie de calitate buna, deci cumparata de la o sursa serioasa. Eu o am in casa, acum ramane sa experimentez. Nu am probleme cu menstruatia si nici SPM, dar se pare ca e buna si pt ridicarea nivélului de vitalitate in general.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amonar, multumesc de impartasirea experientei! [flo] Curatarea asta (liver flush) se face in serii de 6-8 sedinte la interval de 4-6 saptamini parca... Autorul spune ca pentru rezultate optime trebuie sa te tii de tot protocolul...daca faci doar unul e ca si cum numai ai zgandari situatia.... Din cite stiu, Deus a luat si Maca si alte cele...problema e ca daca organul principal de eliminare si prelucrare a toxinelor e "infundat", degeaba luam suplimente. Eu personal am luat si au maca dar nu am vazut nici o modificare de la ea...pms-ul nu m-a lasat decit dupa luni bune de Vitex. Deus, tu cite luni ai luat Chaste Tree? Ai luat macar 6? Uneori dureaza mult pina isi face efectul... "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...