Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugati-va pentru DIANA


soni

Recommended Posts

Buna ziua, doamnelor! Ma bucur, ma bucur nespus ca Diana este, nici nu stiu cum sa spun, cit de bine se poate pentru o fetita care a trecut prin tot ce a trecut ea. Si sper sa fie mai bine, tot mai bine! Lia, Anca daca vorbiti cu Laura si n-a ajuns inca la avocat, poate ar putea intreba si daca se poate infiinta o fundatie, in ce conditii, cum poate sa elibereze chitantele de donatie... Adica banii pe care ii primeste sa nu fie doar netaxabili pentru Laura ci si returnabili la impozit pentru persoana care ii doneaza (vorbesc de donatori din Canada, nu stiu care este legislatia in alte parti ale lumii). Ma gindesc ca oamenii ar dona cu si mai draga inima, in speta cei care nu o cunosc pe Diana ci doar doneaza pentru cauze care le sint lor dragi da-i ajuta si la deducerea din aprilie. Eu astept cu nerabdare numarul de cont, sper sa reusesc sa string mai mult, nu stiu, dar orice dolar conteaza, ma gindesc, asa ca macar incerc. Vedem ce iese. Laura, gindurile noastre bune sint indreptate spre voi, dialogul de seara s-a schimbat, eu spun : "Hai, acum spunem Tatal Nostru", iar Radu zice: "Pentru Diana?" eu spun ca da si ma gindesc sa-ti dea Dumnezeu, Laura, sa-ti poti stringe puiul in brate fara teama ca ai putea sa-l ranesti, seara de seara! Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Fetelor, Am fost aseara la spital, le-am gasit pe fete binisor, Laura era insa un pic trista, pentru ca Diana fusese cam suparici de dimineata, si ii spuses lui mami ca e suparata.. si mami o intrebase de ce, iar ea a spus.. "because I can't..".. saracu puiu mic :(( ... Sofie era acolo cand am ajuns, iar de dimineata venise Kefi, s-a intilnit cu Andrei... Kefi, Laura iti multumeste din inima ca ai fost acolo, si te mai asteapta cand ai timp [flo] Deci asa cum au mai scris fetele, in urmatoarele 2-3 saptamani, Dianei i se va scoate haloul si se va verifica cum s-a sudat operatia. Sa ne rugam sa fie totul bine [ruga] Simonna, ai perfecta dreptate si chiar am vorbit aseara cu Sofie si Laura despre asta... dar lor le-a promis avocatul ca va rezolva cu acest trust account, si sper ca asta sa implice si ceea ce ai spus tu, adica posibilitatea deducerii acestor bani la taxe de catre donatori... oricum, Laura ne va anunta imediat ce avocatul a rezolvat aceasta treaba.. Doamne, Ajuta pe Dienuta noastra sa invinga! Anca & Bianca (19 iulie 2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/"]Rugati-va pentru Diana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca si celelalte fete (o pomenesc doar pe ea pt ca ne cunoastem), va multumim pt ca ne tineti la curent si va rugam transmiteti-i laurei gandurile noastre bune si imbratisari iar dianei un pupic mare si magic care sa o faca sa poata face tot ce facea inaintea accidentului. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca- multumim mult de vesti- te rog transmite-le fetelor ca ne rugam pt ele si pupa-le si sa fie tari, sigur se va intampla o minune si Diana se va vindeca mai repede. Dc mai pot ajuta cu ceva, te rog anunta-ma!Numai bine si pupici! Denisa [mamica]'de [copil]Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, LiaMaria mutumim pentru vesti! Urmatorul pas pentru Dienutza e foarte important: scoaterea haloului. Sa Dea Domnul ca totul sa fie bine! O sa-i fie mult mai usor Dianei daca scapa de el. Cind va mai duceti la spital va rog sa-i transmiteti Laurei ca ma poate suna oricind daca mai vrea sa vorbeasca cu mine sau mai are intrebari medicale. Va multumesc! Doamne Da-i sanantate Dianei si Laurei putere sa lupte pentru ea. sa nu ne pierdem speranta danutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, Diana a fost vesela aseara si mi-a zimbit mult. Ne-am uitat la desene, am ascutltat-o pe mami citind 2 povesti cu printese, am fost rebotezata "The Beauty" [il] si Gabi, sotul meu, este "The Beast" [:D] si ne-am amuzat teribil cind "the crazy bird" ne ataca pe deasupra cartii. Laura era un picut obosita, dar zimbitoare si grijulie ca intotdeauna. A fost "Dienuta's nurse" pentru prima oara aseara si s-a descurcat super bine. S-a ocupat de tot: suction, schimbat si curatat tubusorul, lucrat cu toate aparatele alea care pe mine ma sperie; dar ea a fost grozava si Dienuta a acceptat-o foarte bine. Curind, tubusorul din nas prin care Dienuta este alimentata va fi scos si prin laparoscopie ii se va monta altul prin burtica care va merge direct in stomacel. Inca nu stim cu certitudine data, dar Laura ne va tine la curent. Asteptam cu nerabdare si vizita doctorului pentru a ne spune cind va fi scos haloul si vestuta si ne rugam incontinuu ca totul sa fie bine. Doamne ajuta puiu mic! Andrei a fost pentru a doua zi la servici si pentru ca in prima zi (Luni) nu s-a odihnit deloc, a venit direct la spital, ieri (Marti) n-a mai fost in stare, a fost super obosit asa ca a mers acasa. A vorbit Laura cu el de la spital si era bine, doar obosit. Laura a vorbit cu avocatul despre trust account si se pare ca azi-maine vor merge impreuna la banca pentru deschidere. Acum am terminat de vorbit cu Laura la telefon si mi-a spus ca Diana este vesela si zimbeste, dar nu vrea sa o lase pe mami sa mearga sa-si cumpere o cafea [8D], iar mami e cam somnoroasa. Va imbratiseaza pe toti si pe toate si va roaga sa n-o uitati pe Dienuta in rugaciunile voastre. Va pup si Doamne ajuta! Lia Rugati-va pentru Diana [ruga] http://dianadumitru.netfirms.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bunul d/zeu sa va dea putere si forta sa mergeti mai departe si sa depasiti pe rand toate obstacolele vietii!! desi nu va cunosc ff bine ori de cate ori am ocazia intru la aceasta rubrica pentru a ma informa cu privire la starea de sanatate a micutei diana! ma bucur de fiecare data cand citesc ca este mai bine si vad ca usor usor incepe sa progreseze. iris mami de maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...