Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugati-va pentru DIANA


soni

Recommended Posts

Dienuta este relativ bine, destul de bine dispusa desi a avut doua zile cind a fost mai moale. Laura banuieste ca ar fi fost putin racita, mai ales ca a cam avut secretii , mai multe ca de obicei. Dar una peste alta papusica noastra este bine. Nu a mai fost la plimbarica de duminica pentru ca Laura a fost bolnava si pentru prima oara de la accident i-a fost imposibil sa mearga la spital. In primul rind pentru ca i-a fost rau si al doilea pentru ca nu a vrut sa duca ceva microbi acolo la spital, unde pe linga Dienuta, mai sunt doi copilasi cu probleme la plamini. I-a fost cumplit de greu si s-a simtit foarte vinovata ca nu a putut sa-si vada puiul. Acum s-a intors la servici, insa nu e refacuta. Noutati despre Dienuta: - Laura a inscris-o la gradinita pentru Septembrie. Desi totul a fost Ok la inceput, acum si se pare ca va trebui sa gaseasca o alta gradinita care sa fie in perimetrul in care locuiesc ei. Cea la care a fost incrisa Diana deja e putin in afara "sectorului". O mica problema ar fi faptul ca nu toate gradinitele au handicap accees si pentru Diana este primordial. Va voi tine la curent. - la sfirsitul lunii asteia Diana va face un nou test de inghitit si toate rugaciunile nostre se indrepta spre Dumnezeu sa-i aminteasca ca sufletelul asta mic are acum nevoie atit de mare de ajutorul lui. Rugati-va cu noi dragele noastre. - saptamina trecuta o noua fizio-terapista a vazut-o pe Dienuta si a discutat cu Laura despre posibilitatea de a-i face micutei un assessment complet. Vor sa determine cu precizie care sunt zonele unde Diana simte si in functie de rezultat sa ia anumite hotariri. Vrea deasemenea sa-i faca Dienutei un nou MRI. Singurul pe care l-a facut a fost atunci imediat dupa operatie si bineinteles ca foarte multe nu au putut vedea din cauza faptului ca locul era inflamat, singerat. Trebuie sa vada, procentual, cum arata acum gitului ei, cit a fost sectionat sau cit a fost intins si care sunt probabilitatile de insanatosire si cit. Deasemenea ii vor ajuta sa stabileasca ce este de facut in continuare, ce tratament este necesar, ce fel de fizioterapie este indicata, ce exercitii, ce fel de aparatura este mai folositoare. Intrucit MRI-ul va fi total, vor putea sa vada daca si cit creierul Dienutei a fost afectat din cauza lipsei de oxigen imediat dupa accident. Dupa cum vedeti multe lucruri se vor intimpla in viitorul apropiat si cu ajutorul lui Dumnezeu si a rugaciunilor vostre vom auzi numai de bine. Multa sanatate tuturor si Doamne ajuta! Lia Rugati-va pentru Diana [ruga] http://dianadumitru.netfirms.com/ Asa a venit pe lume printesa mea: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumim pentru vesti, Lia! Draga de Dienutza, acum am citit ca vorbeste si canta, cred ca emotioneaza pe oricine cu glasciorul ei de fetita mica! Ma rog pentru vesti bune in continuare, sa o ajute Dumnezeu sa continue cu victoriile si sa dea rezultat bun terapiile care i se fac!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LiaMaria m-a emotionat extrem de tare povestea Dianei. Sunt uimita de miracolele care se intampla in viata de zi cu zi. M-a emotionat faptul ca doctorii ii adusesera in gand ideea eutanasiei mamicii Dianei, insa aceasta a trecut peste moment si iata a putut-o reauzi vorbind si cantand! ca o paranteza, ma intreb ce s-ar fi intamplat de exemplu cu un copilas daca situatia se petrecea in Romania... pana unde depinde de medici, de oameni, de mama sau de Dumnezeu... ma uit ca s-au facut donatii si probabil inca se mai fac pentru ca micuta Diana sa aibe toate conditiile sa reia viata asa cum trebuie. As vrea sa o incurajez si eu pe mama Dianei in special (bineinteles ca aceleasi incurajari pleaca si spre tatal Dianei caruia ii doresc si lui MULTA SANATATE... el cum se mai simte?) cu o vorba buna: Draga Laura sa iti pastrezi speranta si sa iti dea Dumnezeu puterea de care ai nevoie pana cand fetita ta iti va readuce zambetul total pe buze... am si eu o fetita, multumesc lui Dumnezeu, de 6 luni jumatate si e o incantare minunata sa ii vezi chipul fericit si zambetul ei mic si dragalas... manutele intinse care cer sa o iubesti un pic, ochii rugatori... totul! chipul unui copil iti poate readuce in fiecare secunda fericirea in suflet! De aceea ma rog ca DIANA sa se faca BINE si sa fie sanatoasa! poate ca m-am pierdut pe parcursul ideilor, dar recunosc ca m-au impresionat prea tare trairile voastre. Si tot ca o incurajare pentru toti 3 as dori sa donez o suma de bani - in contul de RON daca se poate - dar nu sunt 100% sigura ca actiunea mai este deschisa. Astept o confirmare. Multumesc si multe imbratisari calde pentru Diana si parintii ei. [flo] karligutza sunt mamica [url="http://b1.lilypie.com/gtUMp3.png"]Adelutei[/url] [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi la ora 14:00 ora Vancouver-ului i se va face Dienutei testul de inghitit. Rugati-va cu noi dragelor si dragilor pentru reusita. Doamne bunule te rugam din suflet ajut-o pe micuta noastra, fi linga ea si da-i putere sa treaca cu bine peste test, sa poata minca si ea cup cake de ziua ei. Doamne ajuta![ruga][ruga][ruga] Lia Rugati-va pentru Diana [ruga] http://dianadumitru.netfirms.com/ Asa a venit pe lume printesa mea: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...