Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stimulare ovariana cu ova-mit/clostilbegyt(13)


Recommended Posts

Seara buna fetelor...ma numesc Alexandra am 22 de ani sunt casatorita de 2 ani si din luna mai anul trecut ne-am hotarat ca vrem un bebe....numai ca el nu a venit asa de repede din aceeasi problema pe care o au ajoritatea fetelor de pe aici...nu am ovulatie!!!!sunt in ziua 3 a cm si din ziua 5 iau closty...dar monitorizari nu fac ca nu mi-a zis nimic.....oricum va fi prima luna de stimulare si mi-a dat sa iau o singura pastila pe zi seara inainte de cina...si apoi a zis ca acest tratament il fac 3 luni de zile dupa care daca nu iese nimic pauza si apoi continuam dar marim doza..of..sunt 9 luni de cand incerc sa fac un bebe si nimic nu s-a intamplat...luna de luna trec prin aceeasi problema....nu vine uratul cand trebuie ma bucur ca poate e bebe zeci de teste negative iau duphaston sa vina si o iau de la capat...va pupic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Alexis21
Seara buna fetelor...ma numesc Alexandra am 22 de ani sunt casatorita de 2 ani si din luna mai anul trecut ne-am hotarat ca vrem un bebe....numai ca el nu a venit asa de repede din aceeasi problema pe care o au ajoritatea fetelor de pe aici...nu am ovulatie!!!!sunt in ziua 3 a cm si din ziua 5 iau closty...dar monitorizari nu fac ca nu mi-a zis nimic.....oricum va fi prima luna de stimulare si mi-a dat sa iau o singura pastila pe zi seara inainte de cina...si apoi a zis ca acest tratament il fac 3 luni de zile dupa care daca nu iese nimic pauza si apoi continuam dar marim doza..of..sunt 9 luni de cand incerc sa fac un bebe si nimic nu s-a intamplat...luna de luna trec prin aceeasi problema....nu vine uratul cand trebuie ma bucur ca poate e bebe zeci de teste negative iau duphaston sa vina si o iau de la capat...va pupic
Eu zic sa iti schimbi medicul. In primul rand ca stimularea nu se face fara ecografe care sa iti confirme sau infirme ca ai ovulatie. Mai ales ca poti ramane si cu chisturi in urma stimularii. IAr daca nu ai cm regulat, ar fi bien sa faci o serie de analize hormonale si nu numai sa vezi unde e cauza si sa tratezi cauza nu simptomatologia. [pup] Altesa imi pare nespus de rau. Dar nu iti pierde speranta, ce e al tau e pus deoparte. Sigur ca iesi soarele si la tine. Hai capul sus si mergem inainte, si ne luptam cat e nevoie.
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010) MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va invit la capitol nou http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160794 ASPIRANTA PANA IN MADUVA OASELOR! astept inca o minune in viata mea!!! Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...