Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stimulare ovariana cu ova-mit/clostilbegyt(13)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui draguta
nici pe mine nu m-a chemat la monitorizare si nici pregnil ai prestat in fiecare zi dupa?
Draguta meaaa, ideal ar fi sa te cheme la monitorizari, si sa urmareasca evolutia foliculilor, mai ales sa vada daca se sparg, ca altfel ai putea sa te alegi cu chisturi. Eu am patit asa, acum 2 ani[q] Nu m-a chemat la moni si a fost naspaaa. dar eu atunci nu mi-am dat seama k e nasol fara monitorizare. Si pregnylul ti-l da pentru a sparge sigur foliculii. Eu trebuie sa supraveghez neaparat cu monitorizari, k la mine e si problema mai delicata, ca am doar o trompa[q] si tre sa vedem cand ovulez pe partea buna...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hai cu vestile bune.noi asteptam eco de marti 06.07, sa vedem daca bebele e acolo unde trebuie ,sper sa se vada... noi ne simtim fff.bine, fara greturi, doar somn la pranz(ceea ce nu se intampla de obicei),si cand se poate... doar sanii s-au marit si dor sfarcurile. jaguar... programul tau de stimulare mi se pare destul de apropiat cu cel urmat de mine. la cine ai fost?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!!!! Draguta eu am luat 2 closty pe zi, unul dimi, unul seara din z5 in z9 si am prestat z10 - z15 si acuma ma gandesc ca am mai prestat noi asa fara un scop anume dupa z 15, dar nu mai stiu cand. Nu cred ca am ovulat intre z10-z15 ca nu mi s-a colorat tare liniuta de test, cred ca am ovulat mai tarziu. Oricum joi ma duc la dr si poate imi zice el mai multe. Jaguar deci cam prin 9.07 te testezi? sau mai repede? Tin pumnii sa fie cu ochisori!![olala] [pup][pup][pup] toate fetele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor , desi scriu pentru prima data aici la voi , va citesc de mult timp , m-am bucurat alaturi de voi pentru reusitele voastre, mai ales pentru fetele cu pcos mi-ati dat o speranta pe scurt povestea mea ar fi : suspecta de pcos, ovulatie lipsa,vreo cateva kilograme in plus, analize hormonale facute si luna asta o hsg dupa care urmeaza sa incep stimulare cu closti timp de 3 luni cu monitorizare . Nedumerirea mea este urmatoarea :inainte de hsg si dupa am avut tratament cu antibiotic, abia asteptam sa vina menstra sa incep stimularea , de obicei ea vine in jur de ziua 31 de cm, in ziua 28 ma trezesc cu niste scurgeri putin foarte putin cantitative , cheaguri, in ziua 29 au continuat un pic mai mult, dar nu ca la mestruatie si in ziua 30 s-au oprit , nu tu dureri de burta ca de obicei , sau sani tesionati , nimic ca la o menstra normala care deobicei dura 4 zile sau 5, azi in ziua 31 am facut un test de sarcina care e negativ, teeretic ar trebui sa incep stimulare in ziua 4 pana in ziua 9 , nu stiu ce sa fac ,a patit cineva asa ?teoretic ar trebui sa incep stimularea , sunt in dilema , cred ca o sun pe doctorita si ii spun ,poate ma primeste fara programare, ar trebui sa fac o eco? imi vine de acum iar menstra? sunt total debusolata gata v-am inebunit ,ma bucur enorm pt reusitele voastre , dati sperante si la alte fete ca se poate , va pup pe toate si succes in continuare[flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bun venit inginera, sedere cat ma scurta pe aici. asa am patit si eu in luna cand am inceput stimularea: 2 zile spoting, 2 zile chegulete si apoi 1 zi spoting, fara dureri , eu care ma tavalesc de durere la cm....nu stiu probabil stres sau ce stiu eu , cert este ca tratamentul a dat roade si totul a decurs bine. Mult noroc si cat mai curand bebe. Fetele voi ce mai faceti nu vb deloc cu mine?cu ce v-am suparat?[q] [pup][pup][pup] Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt [gravi] 5+ [url="http://picasaweb.google.com/home"] momente din viata[/url] Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez. [url="http://lbdf.lilypie.com/DtA8p2.png"]bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinushali...[pup][pup]...ce face burtica cu bebele?[flo] inginera, bine ai venit printre noi, sa speram ca ne vei da si tu o veste buna cat de curand ca asa ne-am cam invatat aici [:D, sa dea Dumnezeu sa dea rezultate stimularea si sa auzim de [bibe][bibe] eu sunt azi in ziua 27, maine ar trebui sa vina uratii caci se pare ca se cam anunta...am avut azi o durere de cap specifica zilei dinainte de...[q]. de testat nu m-am testat...am avut ceva tentative dar ...am zis sa astept ziua cu pricina...oricum semne de genul:greturi, somn, sau dureri de sani nu sunt asa ca...maine astept sa-mi vina si vineri o sa incep ultima stimulare...apoi facem o pauza pana in toamna...asta este...nu e momentul acum... va pupacesc si [ruga] sa se intample cat mai multe minuni pe aici!!! [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simonali [pup]...la fel cum i-am spus si alinei "pana nu vezi sange nu dispera" si ce daca nu prezinti simptome de sarcina, ele se pot manifesta mai tarziu.....ca doar asa am patit si eu mai stii cand faceam teste de inebunisem si erau negative toate uite niste [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] sa fie cu noroc. [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Cu ajutorul LUI DD si A Maicii Domnului sunt [gravi] 6+ [9cer] [url="http://picasaweb.google.com/home"] momente din viata[/url] Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez. [url="http://lbdf.lilypie.com/DtA8p2.png"]bb[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura
hai cu vestile bune.noi asteptam eco de marti 06.07, sa vedem daca bebele e acolo unde trebuie ,sper sa se vada... noi ne simtim fff.bine, fara greturi, doar somn la pranz(ceea ce nu se intampla de obicei),si cand se poate... doar sanii s-au marit si dor sfarcurile. jaguar... programul tau de stimulare mi se pare destul de apropiat cu cel urmat de mine. la cine ai fost?
Buna ziuaa gagicci si burtici[pup][pup][pup][pup][pup] Laura multa bafta la eco, sa iti vezi inimioara cum bate[olala][flo] Eu acum merc la dr Nica Denisa. Deocamdata nu am nici un semn, doar tzitzile mai dor ,da mai mult sfarcurile sunt sensibile.Banuiesc ca e de la Pregnyl. Voi ati patit asa cu Pregnylul??? Acum bag Arefam la pasarici si cam atat, astept si iar astept.... Oricum daca nu e nimic luna asta, deja am pregatita schema si ptr luna urmatoare[alcool][alcool][alcool] pupicii si ai grija de tine[pup][bibe][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...