Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (11)


Recommended Posts

Astazi n-am chef de munca … se vede ca se aproprie vacanta si imi taie tot elanul muncitoresc … inca o zi si de vinery sunt libera – yuhu. Ma bucur ca au reaparut fete noi, simona, ramyteo [flo], ma intreb daca a mai vorbit cineva sau mai stie cineva de Elisor … busy, busy dar chiar asa? Am vorbit de ziua Biancai , dar de atunci nu mai stiu nimic de ei. Simona, ce-a crescut si Dragos [olala], nu l-am mai vazut de mult, ti scuns frumusete de baietel. Tu l-ai inscris la scoala pe Dragos... macar mai ai 2 ani pana incepe, dar al meu merge din toamna deja [q] Clara, gargaritza ta e totala. Ce-I fuge mintea [pup] Cand plecati la mare? Am tot uitat sa te intreb, pe 22 august sunteti acasa? Ieri am fost tare grumpy for no reason. Chiar si sefu m-o intrebat ce-i cu mine ... si l-am avertizat ca nu-s in toane bune ... asa ca s-o carat iute din birou de la mine [:D] Mi-am revenit dupa ce am ajuns acasa, dupa ce a picat si cireasa de pe tort caci am ajuns la YMCA ptr. swimming si coach n-a venit si ea a lasat mesaj la YMCA sa sune pe toata lumea, si aia au uitat sa ne sune ... Patrick n-a vrut sa stea la bazin, iar atunci s-a dus pe apa sambetei exercitiul la sala ... mancasem destul de bine in ideea ca burn-uiesc niste calories :) Asta este, m-am calmat iar apoi am fost OK, copilul a fost f. intelegator toata seara. am venit acasa am facut bazine la noi in pool, apoi eu cu bike si el cu quad-ul prin cartier. Ne-am jucat vre-o doua jocuri de Wii, am citit si nani. In schimb azi sunt tot un zambet, ca mi-am luat o rochie noua de care sunt f. incantata si de cum am ajuns la serviciu sunt numai laudata ce bine-mi sta ... deh ma simtesc bine. Ma intreaba lumea daca am slabit ... nu am slabit la kg, batele-ar vina ca nu se duc, dar ce cred eu e ca s-a mai tasat grasimea de cand merg la sala .. Uite asta-i rochia: http://www.younkers.com/product/women/dresses+%26+social+occasion/daytime/s.l.+fashions+floral-print+chiffon+tiered+dress+-+mauve.do mie imi vine pana la genunchi, tipa din poza cred ca-i f. inalta si f. slaba … iar eu exact invers mai mult lata decat inalta [alcool]. E misto ca are layers si ascunde toate partile nedorite. OanaEnglezoaica, spor la munca sa gatati pana la toaman ca sa va puteti muta in casa noua. Ce gentleman ai tu acolo, dragul de el ajuta el incolo si incoace. Las ca-I bine daca leaga prietenii cu vecini, asa trebuie sa fie armonie si pace. IoanaIlincam, bucura-te ca poti trimite fata doar la cateva ore de Bucuresti …. Dar daca erai la distanta ca si noi. Macar la tine daca te enervezi te pui in masina si te duci si o vezi. Noi vrem sa dam la anu o fuga pana in tara, dar sa-l las acolo pe Patrick nu sunt pregatita. De fapt nici el nu e … sambata zicea ca vrea la sleep over … si l-a tinut “voinicia” pana i-am pregatit backpack-ul …si s-a inmoiat ca o carpa, m-a luat de gat si mi-a spus ca el vrea acasa sa doarma, ca se duce sa se joace cu kitty, dar seara sa-l iau acasa. Mi s-a inmuiat sufletelul, si i-am spus of course, cum vrea el ca nimeni nu-l trimite sa doarma altundeva, doar ca asa a vrut el. Las ca-I bine ca peste cativa ani as vrea eu sa stea acasa … In schimb toti prietenii lui vor la noi, ca e fun , adevarul ca ne ocupam de ei si facem tot felul de activitati cu ei, cum sa nu vrea … Acum am alta preocupare ... sunt in process de ai gasi ori de la daycare de la el , ori de la alt daycare pe cineva care lucreaza part time si e dispus zi de zi din toamna sa-l astepte dupa scoala la 3 si sa-l aduca acasa. Sa stea cu el pana ajunge unul din noi, sa-l hraneasca sa se joace. Sa vad daca-mi iasa pasentza. Atunci de la 8:30 pana la 11:30 ar fi la daycare , o dimineata plina de activitati, apoi de la 11;30 la 3 la scoala si pana ajung eu sa se odihneasca acasa ca sa putem sa avem fun si alte activitati in program dupamasa. Am mai pus poze de peste vara si din weekend cand am tinut-o tot dintr-o petrecere in alta: http://www.dropshots.com/newmami2005 NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ca va aud ca va plingeti de 'dupa' concedii. Si la noi e la fel. Hazbandu' a intrat in forta...aseara a ajuns acasa acolo unde sta la 1.30 am si la 7 a plecat din nou la servici. Mi-e asa o mila de el. Ce sa mai vina acasa sa mai celebram imbatrinirea mea cu inca un an?:) Asa, cum v-am spus, mamzel a mea a avut saptamina trecuta graduarea de la gradinita. Dimineata de cum s-a trezit primul cuvint a fost 'graduare'. Mi-a spus ca e excited si ca de abia asteapta. Mica de ea, a stat toata ziua cu frica cccc ca ta-su nu vine la graduarea ei, ca stie ea ca nu o sa ajunga. Norocul lui a fost ca chiar in ziua respectiva nu a fost la servici la San Francisco pentru ca a fost chemat la tribunal sa fie ales ca jurat ...si si mai norocos sa fost ca nu l-au ales ca nu au mai ajuns la grupul lui si i-au expediat. Dar nu va zic ce stres pe capul copilului. Pun niste poze sa o vedeti. http://family.webshots.com/album/578235605kIXmys Am avut mai multe poze, dar facute de barbat-miu care are un talent de sa faci ceva pe talentul lui:)). Tre' sa verific de fiecare data dupa fiecare poza facuta de el. Si cum de data asta am fost ocupata si nu am avut timp, va dati seama ce a iesit. Am sters 90% din pozele facute de el:((. Nu ca eu sint maestra, ca nici eu nu le fac cine stie ce bine, dar le fac mai bine decit el....asta e clar[:D]. De multe ori ma pune sa ii aranjez eu aparatul si sa ii zic exact locul unde sa il tina si la ce inaltime.:))) Si nici atunci nu ies bine:)). Mai au fetele 2 zile de innot saptamina asta si inca saptamina viitoare si gata cu innotul pina le inscriu sa mearga la o piscina interioara, dar la aia vor merge numai o data /sapt. Pe 23 incep scoala si stau asa cu ginduri ca nu ne-a venit scrisoare acasa sa ne anunte profesorii pe care ii vor avea. In fiecare zi controlez cutia postala sa vad daca a venit. Banuiesc ca dupa 1 aug. Diana de abia asteapta. Face lectii in fiecare zi ca sa stie la scoala:))...asa zice ea.:)) Ioana, sa iti fie de bine vacanta!! Androix, sa iti fie de bine si tie mersul pe bitziclu. Diana mea nu e f. incapatinata...te intelegi f. usor cu ea. Mi se pare f. matura pentru virsta ei. Simbata dimineata cind eram la voluntariat, le-a dat ta-su sa manince. Si ea nu vroia si ta-su i-a zis ca o sa supere pe ea. Ea ii zice: 'haide tati ca tu glumesti. Tu nu esti serios niciodata. ...tu doar te joci cu noi'. A facut ta-su niste ochi cit cepele. Alta data la fel ii zice cind a pus-o el sa faca ceva: tu nu esti boss-ul meu sa imi spui ce sa fac. Si cind ta-su o intreaba cine e el, ea ii spune 'just daddy' si apoi cind o intreaba el cine e bossul ea ii zice 'mami, bineinteles'. Adevarul e ca el nu prea are autoritate in fata lor si nici nu vrea. Ce vrea el e sa le sufle in fund si sa se joace cu ele, asa cum bine a zis mamzela[:D]. Si ale mele ma intreaba ce o sa faca ele cind o sa mor eu....ca cine o sa mai aiba grija de ele. Dar intreaba cu asa o nonsalanta si cu zimbetul pe buze:). Ce stiu ele de moarte? Newmami, si la mine shopingul e terapie:)).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo fetelor. Noi suntem pe acasa, afara e racoare bine. Am vazut pozici de la voi... Simona [pup][flo] frumos feciorasul [pup] NewMami multumim [pup][flo] poze nu am reusit sa vad ca imi cere parola, va [pup][flo] Ioana [pup][flo] ce seamana fetele intre ele [olala] si seamana cu tine amandoua, asa mi se pare, va [pup][flo] Noi suntem tot cu concursul nostru [:D] incerc sa adun voturi din rasputeri [pk] desii...mai am cale lunga [pk] VA [pup][flo] pe toate!!! [url="http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/fitzoasa-mica-159"]Votati fitzoasa mea[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=151108"]Andrei-avem PAYPAL[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152162"]Perlute Teodorei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GAta am vazut si frumuselul de Patrick [pup][flo] hm...ne incuscrim? [8D] Ce frumos inoata, bravo[pup][flo] Sunt pe aici...ma tot invart pe aici ca parca nu am stare [:D] mi-e somn...da ficamea clar nu adoarme acum...plus ca ne punem sa mancam la ora asta maine plang iara da...pisicii mamii ei de treburi...mi foame si gata [alcool] VA [pup][flo] [url="http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/fitzoasa-mica-159"]Votati fitzoasa mea[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=151108"]Andrei-avem PAYPAL[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152162"]Perlute Teodorei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai, Iuliana, ce frumoasa e Diana la festivitatile alea! Si ce mandra e [:)] Cred si eu ca a avut emotii cu tati ca nu vine la serbarea ei de absolvire.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am delectat cu niste poze superbe.Am vazut-o si pe Diana Iulianei pe care nu o mai vazusem demult si pe Patrick de NewMami[olala][olala]. NewMami tare frumoasa rochia.Cred si eu ca-ti sta bine cu ea[pup].Cand te aud cate activitati mai ai cu Patrick dupa servici ma minunez.Eu cand ajung ascasa parca sunt stoarsa de toate puterile.Azi mi-am propus sa-mi iau role si mie si lui Dragos si sa patrulam prin zona cu ele.Asa mai fac si eu miscare si stau si cu Dragos mai mult.Sper sa-mi iasa figura asta, desi eu nici pe bicicleta nu stiu sa merg[:D][:D] Iuliana, cand ma uitam la pozele Dianei m-am revazut pe mine in copilarie.La fel eram si eu tunsa, cu breton si parul lung[:)].Eu eram tare mandra de parul meu, in schimb vara-mea de cate ori ma prindea ma paruia cu toata puterea ei iar eu o muscam [:I] Ioana eu inca sunt in concediu dar parca nici n-am fost.As mai vrea in concediu macar o luna[alcool].Ma consolez cu gandul ca mai am dreptul la inca 2 saptamani de concediu dar mai spre iarna. De Elisor nu mai stie nimeni nimic? Cuscra pe unde esti? Laura? Ma uitam acum la lista noastra.........cred ca trebuie facuta prezenta Azi sunt cam trista pentru ca astazi tata ar fi implinit 71 de ani.Dumnezeu sa-l odihneasca in pace[ruga] Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta Simona si [comoara]Dragos Octavian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vine cineva duminica in Herastrau? Daca da si scrieti aici, poate ma suna Androix si ma anunta sau altcineva pe numarul de pe contul comun (unde si ora). Daca as sti ca mai vine cineva, as duce copiii sa vada Herastraul, daca nu as ramine pe linga casa, sint mai aproape Izvorul si Cismigiul de noi. Sau poate veniti duminica in unul dintre acestea doua... Va pupe pe toate![pup] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, eu as veni maine in herastrau. De fapt sigur vin ca oricum merg in parc cu kinderii. Am fost zilele trecute la roata mare si am vazut cu au facut niste locuri de joaca foarte misto acolo si trag speranta ca nici nu e asa de aglomerat cum este in restul parcului spre televiziune sau arcul de "treunghi" cum spune filip. [:D] Deci eu maine la 17:30-18 cel mai tarziu sunt la roata mare. Va las si eu numarul meu 0745197949 si ne sunam cand ajungem in zona. Revin ca astia isi cer micul dejun si dupa ce m-au trezit in urlete merita toata atentia mea [alcool] PS o sa dau o strigare si pe FB [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Blogul grasei[/url] [url="http://www.bijuteriiandroix.page.tl"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne bagam si noi maine in Herastrau dupamiaza, la Roata mare. Acolo le place si baietilor mei cel mai mult. De fapt acolo e locul de iesit al lui Raducu de fiecare zi cu bona.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intalnit ieri in Herastrau pina la urma. Desi pe Nelia am vazut-o doar in fuga si fugind dupa copii [:)] Dar numarul copiilor fiind destul de mare per total, e de inteles ca eram care incotro sa supraveghem. Ca astia mici n-aveau nici o treaba si erau care intr-un leagan, care se cocota, care pe tobogan... Ma bucur ca macar cu Andreea si Mihai am reusit sa mai vorbim cat de cat. Am descarcat si pozele, de vedeti [url="http://www.dropshots.com/gabitzam5#date/2010-08-01/17:43:04"]aici[/url] [:)] S-ar putea sa fie si miscate printre ele, ca greu mai sunt astia mici si misunatori de prins intr-o poza.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...